En Son İzlediğiniz Film?

(fatih çetin) #206

Arif v 216’yı izledim.

Aslında sinemada izleyecektim fakat askerlik zamanıma geldiği için uzun süre izleyemediğim ve sinemalara yetişemediğim filmi sonunda izledim. Film 10 numara olmuş. Türkiye’de film işini güzel yapan nadir insanlardan Cem Yılmaz. Gerek göndermeleri gerek mizahı olsun çok hoşuma gitti. G.O.R.A, A.R.O.G gibi filmler başta olmak üzere film, müzik piyasasını iyi bilmek gerekiyor çoğu göndermeyi anlamak için.

Ayrıca aşağıya şöyle bir video bırakıyorum. Arif karakteri hakkında güzel teoriler paylaşılmış. Bir süre sonra kayış kopuyor yalnız dikkatli izleyin.

(Halil Oğulcan Karamağara) #207

Gerçekten bayıldım video’ya. Öyle güzel, öyle detaylı ki… Bir kez daha tebrik ettim. Bir hikayenin altını bu kadar doldurabilmek öyle güzel ki. Cem Yılmaz’ı seviyorum.

(fatih çetin) #208

Aile Arasında’yı izledim.

Yakın zamanda hiç bu kadar komik bir film izlememiştim. Gülse Birsel Avrupa Yakası ile zaten müthiş bir senarist olduğunu kanıtlamıştı fakat bunda da seviyeyi bir tık yukarıya çıkarmış. Acilen 2.'si gelmeli bu filmin. Engin Günaydın yine efsane oynamış. Demet Evgar zaten komediye yakışıyor. Özellikle çeyiz sahnesindeki sahneyi başa alıp alıp izledim. Tavsiye edeceğim güzel bir komedi filmi.

(fatih çetin) #209

Ali Baba ve Yedi Cüceler

Cem Yılmaz’ın yaptığı farklı işlerden bir tanesi olmuş. Hoş vakit geçirdiğim güzel bir filmdi. Özellikle Kenan Komutan ve Boris Mançov karakterleri 10 numara olmuş. Onlara spin-off proje gelirse güzel olur.

Sofra Sırları (Demet Evgar)

Demet Evgar’ı ilk defa dram filminde izledim. Her türlü rolün altından kalkan şahane bir oyuncu. Film de güzeldi.

Not: Aç karnına filmi izlemeyin. Gecenin ortasında canınız o şahane yemeklerden isteyebilir. :slight_smile:

Rampage

Çok sevdiğim oyunun hatrına izleyeyim dedim ama izlediğim en kötü filmlerden biriydi. Bu kadar saçma, bu kadar absürd, bu kadar tutarsız, bu kadar rezil film zor bulunur. Kötülüğünden ziyade boşa giden 2 saatime üzüldüm.

(Mustafa Güngören) #211

Upgrade
İlk kısımda biraz tökezlese de ikinci kısımda çıtayı oldukça yukarı çıkardı. Yapay zeka ve gelecek ile ilgili böyle şeylerin yaşanabilir olması ihtimali insanı etkiliyor açıkçası. Oldukça beğendiğim bir film oldu.

Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu: Bir Star Wars değil ama güzel bir uzay operası olabilir. :smiley:

(Alican Doğan) #213

Marvel Cinematik Universe’ü baştan yapım yılına göre izlemeye karar verdim. 2.kez ve bu şekilde izlediğinizde bir şeyleri çok daha iyi kavrıyorsunuz ve filmlerdeki referansları daha iyi yakalamış oluyorsunuz. En son serideki Thor Dark World’ü izledim. Sıralama ve kişisel puanım;
1- Iron Man (7.5)
2- Incredible Hulk (7)
3- Iron Man 2 (6.5)
4- Thor (7.5)
5- Captain America First Avenger (7)
6- Avengers (8)
7- Iron Man 3 (7)
8- Thor Dark World (7.5)
9- Captain America Winter Soldier (buradayım)
.
.

(m) #214

X-men serisine ufak bi giriş yapayım dedim. Bir baktım 6. filme kadar gelmişim. Bu arada ben hikayenin kronolojik akışına göre izlemeyi tercih ettim bu durumda 6.film The Wolverine oluyor ancak daha erken dönem filmleri ile kıyaslarsam hiç beğenmedim olay akışını etkilemeyen gereksiz bir film gibi geldi. Ha ileriki filmlere bi katkısı olur mu bilmem en azından şimdilik diyeyim

(Alp) #215

Winter Soldier en sağlam MCU filmi olarak konuşuluyor izleyiciler tarafından.

(Alican Doğan) #216

Bana göre en sağlam MCU filmi son film olan Avengers: Infinity War. MCU filmlerinde kaliteyi yukarı çeken ilk film Avengers. Sonra yine ilk filmlerin kalitesinde devam ediyor. Ta ki Captain America Winter Soldier’a kadar. Bu filmle beraber diğer marvel filmleri de seviye atlayarak devam ettiler.

(Alican Doğan) #217

MCU serisini bitirdikten sonra başlamayı düşündüğüm seridir. Filmlerin çıkış yılına göre mi yoksa hikayenin kronolojik sırasına göre mi gitsem karar veremedim.

(Alp) #218

Bana kalırsa Thor filmlerine hiç özen gösterilmiyor diğerlerine göre hep bir sönük iç savaş da öyle ama Ragnarok direk olarak çöp olabilir.

(Rocket quuen) #219

Keşke 1 2 3 hiç izlemeseydin x man geçmiş günler geleceği izleyince anlarsın .

(m) #220

sırada o vardı… :scream::sweat_smile:

(Alp) #221

Çizgi roman filmi olarak Watchman en iyisi deniyor ben de henüz izleyemedim ama bir bakın isterseniz.

(Berfin) #222

Gerçekten güzel film. Alan Moore abimiz beğenmemiş yine tabi ama özellikle Rorschach karakteri ve oynayan oyuncu efsane

(Yakup Alioğlu) #223

Görsel olarak iyi olsada vermek istenen mesajı veremeyen bir film. Alan Moore görselliği ve aksiyonu ikinci plana atıp, sosyal olaylara parmak basan ve detaylarda sakli mesajlarla toplum olaylarını sorgulayan bir yazar. Bu mantıkla düşündüğün de film tam bir felaket.

(Alp) #224

Filmi izleyemedim o yüzden bir şey diyemem ama arka planda çoğunluk için azınlığın feda edilmesi var diye biliyorum.

(m) #225

izledim filmi ancak anlamadım kaçırdığım bir nokta mı var ? ayrıca hem kronolojik hem filmlerin çıkış tarihine göre aynı sırada zaten days of the future