En Son İzlediğiniz Film?

Marvel Cinematik Universe’ü baştan yapım yılına göre izlemeye karar verdim. 2.kez ve bu şekilde izlediğinizde bir şeyleri çok daha iyi kavrıyorsunuz ve filmlerdeki referansları daha iyi yakalamış oluyorsunuz. En son serideki Thor Dark World’ü izledim. Sıralama ve kişisel puanım;
1- Iron Man (7.5)
2- Incredible Hulk (7)
3- Iron Man 2 (6.5)
4- Thor (7.5)
5- Captain America First Avenger (7)
6- Avengers (8)
7- Iron Man 3 (7)
8- Thor Dark World (7.5)
9- Captain America Winter Soldier (buradayım)
.
.

3 Beğeni

X-men serisine ufak bi giriş yapayım dedim. Bir baktım 6. filme kadar gelmişim. Bu arada ben hikayenin kronolojik akışına göre izlemeyi tercih ettim bu durumda 6.film The Wolverine oluyor ancak daha erken dönem filmleri ile kıyaslarsam hiç beğenmedim olay akışını etkilemeyen gereksiz bir film gibi geldi. Ha ileriki filmlere bi katkısı olur mu bilmem en azından şimdilik diyeyim

2 Beğeni

Winter Soldier en sağlam MCU filmi olarak konuşuluyor izleyiciler tarafından.

4 Beğeni

Bana göre en sağlam MCU filmi son film olan Avengers: Infinity War. MCU filmlerinde kaliteyi yukarı çeken ilk film Avengers. Sonra yine ilk filmlerin kalitesinde devam ediyor. Ta ki Captain America Winter Soldier’a kadar. Bu filmle beraber diğer marvel filmleri de seviye atlayarak devam ettiler.

1 Beğeni

MCU serisini bitirdikten sonra başlamayı düşündüğüm seridir. Filmlerin çıkış yılına göre mi yoksa hikayenin kronolojik sırasına göre mi gitsem karar veremedim.

1 Beğeni

Bana kalırsa Thor filmlerine hiç özen gösterilmiyor diğerlerine göre hep bir sönük iç savaş da öyle ama Ragnarok direk olarak çöp olabilir.

3 Beğeni

Keşke 1 2 3 hiç izlemeseydin x man geçmiş günler geleceği izleyince anlarsın .

1 Beğeni

sırada o vardı… :scream::sweat_smile:

1 Beğeni

Çizgi roman filmi olarak Watchman en iyisi deniyor ben de henüz izleyemedim ama bir bakın isterseniz.

2 Beğeni

Gerçekten güzel film. Alan Moore abimiz beğenmemiş yine tabi ama özellikle Rorschach karakteri ve oynayan oyuncu efsane

1 Beğeni

Görsel olarak iyi olsada vermek istenen mesajı veremeyen bir film. Alan Moore görselliği ve aksiyonu ikinci plana atıp, sosyal olaylara parmak basan ve detaylarda sakli mesajlarla toplum olaylarını sorgulayan bir yazar. Bu mantıkla düşündüğün de film tam bir felaket.

1 Beğeni

Filmi izleyemedim o yüzden bir şey diyemem ama arka planda çoğunluk için azınlığın feda edilmesi var diye biliyorum.

1 Beğeni

izledim filmi ancak anlamadım kaçırdığım bir nokta mı var ? ayrıca hem kronolojik hem filmlerin çıkış tarihine göre aynı sırada zaten days of the future

1 Beğeni
Özet

Geçmiş değişince 1 . 2. Ve 3. filimler hiç yaşanmamış oldu .

1 Beğeni

Evet :sweat_smile: ama bu beni asiri rahatsiz etmedi acikcasi ya… ben de acaba kacirdigim birsey mi oldu diye düşündüm dikkatli dikkatli izledim :grinning:

1 Beğeni

Neyse şimdi sırada apacolypse var . Sonra kronolojik olarak logan

2 Beğeni

En son piyanist izledim gayet mükemmel bir filmdi (biliyorum geç kaldım ben daha çok dizi izleyen biriyim) beni içine çekti resmen hele o Adrien Brody… o nasıl mükemmel oyunculuk be

3 Beğeni

MCU 9.filmi Captain America Winter Soldier’ı izledim. Tekrardan izleyince şu ana kadar izlediklerim arasında en iyisi olduğuna karar verdim. Hem kurgusu hem aksiyonu diğerlerinin üzerinde. Sana puanım 8 kanka. Sıradaki film;
10. Guardians of the Galaxy

2 Beğeni

Eternity and A Day, Theodoros Angelopulos

Geç izlemişim, çok güzel bir film, özellikle müziği, içimi acıttı!.. Bir de ozanın “Benimle kal!” yakarışı…

3 Beğeni

Of Mice and Men müthişti. John Malkovich Lennie Small ve tavşanlar söyleyeceklerim bu kadar.

1 Beğeni