En Son İzlediğiniz Film?

Edebiyatla ilgili herkesin izlemesini tavsiye edebileceğim, 2023’ün en underrated filmlerinden birisi kesinlikle. IMDB puanına aldırmayın, tamamıyla bir marketing hatası yüzünden romantik komedi beklentisi yarattığı için bu halde. Film ayrıca edebiyat dünyasına, mantar gibi çoğalan yeni yazarlara ve politik doğruculuğa çok güzel göndermeler de içeriyor.

Filmin konusu özetle şöyle; New York’ta yaşayan bir tamirci, ünlü ve münzevi bir yazarla aynı isme sahip olmasından dolayı karıştırılıp, acheron üniversitenin edebiyat festivalini kurtarmak için açılış konuşması yapmak ve onur ödülünü almak üzere üniversiteye davet edilir. Sahte yazarımız davete katılmayı bir şekilde kabul eder ve olaylar gelişir.

6 Beğeni

4-5 yıldır bir türlü izlemeye yanaşamamıştım, sırf HGW’yi oynayan kişinin tipini beğenmediğim için. Şimdiyse çok pişmanım, 4-5 yıl önce izlemiş olsaydım bu zamanlarda unutmuş ve yeniden izleyecek olurdum. :smiley:

8.5/10

8 Beğeni

Yanlış hatırlamıyorsam o abi kanser ve filmden bir süre sonra öluyor eşi ise abinin ölümünden beş yıl sonra ölüm yıldönümünden bir gün önce öluyor.Film ile yorum yapmıştım daha önce güzel filmdir m

2 Beğeni

Güzel konu ama kötü kurguyla işlenmiş. Mantık hataları da mevcut. Oyuncu makyajları da çok sırıtıyor. Ama yine de seyirlik bir film.

5.5/10

3 Beğeni

Terminatörü bundan önce Parliament Sinema Klübü Pazar Gecesi Sineması zamanında izlemiştim :slight_smile: Prime Video’da neler varmış diye bakarken önüme düştü. Benim aklımda daha tutarlı ve bütünlüklü bir hikaye olarak kalmıştı fakat pek de öyle değilmiş.

Filmin sonunda Harlan Ellison’a atıf yazısını görünce biraz araştırdım. James Cameron’ın yazarın Soldier From Tomorrow adlı kısa öyküsünü araklandığını ve Harlan Ellison’a yüklü miktarda ödeme yapmak zorunda kaldıklarını öğrendim.

Birazdan 2. filmi izleyeceğim :slight_smile:

8 Beğeni

Bilmiyordum, öğrendiğim iyi oldu.

2 Beğeni

Hikayesi güzel ve zamanın nasıl geçtiğini hissettirmeyen iyi bir Godzilla filmiydi.

6.5/10

6 Beğeni

Çok fazla abartmamak kaydıyla güzel bir filmdi. Özellikle Charlie’nin ruhsal değisiminin nelere bağlı olduğunu görmek benim için anlamlıydı. Sakin ve sıcak bir ortamda izlenilesi bir film yani.

6.5/10

3 Beğeni

The Fable

Onceki gun is cikisi Disney+'daki anime’sinin ilk bolumune bir bakayim dedim, 5 bolum su gibi akti. Sehir efsanesi ve otistik bir tetikcinin cinayet islemeden bir sene gecirmesi sart kosulan Osaka’ya gelmesi ile baslayan olagan (!) gunlerini isliyor. Disney+ ve torrentte 5 bolum bulabildim ama 25 bolum olarak geciyor, sanirim azar azar verecekler, neyse. Internette arastirirken Netflix’de iki tane live action filmi de oldugunu gordum. Bu kez de ona basladim. Izledigim tum duz komedi filmleri icinde en cok cinayet ve infaz barindirani. Duz Yakuza filmi kafasiyla bile izleyebilirsiniz. Benim en sevdigim dizi olan Blue Blazes’den bir suru oyuncu barindirmasi acisindan da benim icin ilginc bir film oldu.

Mayuru Honoo (filmde hapisten yeni cıkan sayko genc)

Tonko (onun musallat olduğu kadin)

Hideaki Anno (osaka mafyasının iki numarasi)

Mad Holy (saati 800 yenden adam çalıştıran patron)

Henuz izleyebilmis degilim ama bu 4 kisi Gintama live action’inda da var, bunu da meraklisina not olarak duseyim.

2 Beğeni

konusu ilgimi çekti listeme aldım :grinning:

2 Beğeni

47 Ronin

Keanu Reeves barındıran bir fantazya izlemek için ideal. Basit ama çok güzel bir anlatıma sahip öykü. Kafa dağıtmalık ideal bir film. 8/10

6 Beğeni

Kill Bill serisi Netflixe gelince tekrar baktım işin komik tarafı uzun zaman önce birkaç kere tv de denk gelmiştim ve beğenmemiştim.Ağır şekilde sansüre uğramış ,şiddet sahneleri silinmiş.Tekrar izleyince beğendim fakat bence Tarantino filmleri arasında ilk üçe sokmam ama kendini iyi geliştirniş.

1 Beğeni

İyi filmdi :+1:t3: :+1:t3:

6 Beğeni

Dizisi de çok iyi .Dizinin ilk sezonu bağlantılıydı filmle.

2 Beğeni

Pazar sabahı iyi gitti

giphy

9 Beğeni

Gif İyi Kötü Çirkin’den.

2 Beğeni

Evet :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

4 Beğeni

Ortalamanın bir tık üstünde bir film. Anthony Hopkins yine şahane oynamış rolünü.
Hikaye yavaş ilerlese de suçunu itiraf eden adamın cinayet silahının bulunmaması nedeniyle beraatını izlemek ilginç oldu.

6.5/10

Yol, Otostop ve Zaman Dögüsü karışımını içeren ortalama bir film. Oyunculuk anlamında Jim hariç pek bir şey yoktu ama yılına göre iyi bir film. Daha detaylı bir inceleme de yakında geliyor.

6.5/10

2 Beğeni

Elinde Johnny Depp, Cillian Murphy ve Morgan Freeman gibi bir kadro ve müthiş bir fikir var.
Aslında konuya giriş, bilinç nedir gibi konulara çok güzel giriyorsun, ama sonunda çıkan iş biraz bayat biraz kekremsi oluyor.

Film aslında bize anlatması gereken detayları anlatmayıp saçma Holywood klişelerine giriyor. Bu filmi izleyen birisi bilincin internete ve dünyaya hakim olması konusunda detay ister, ama yönetmen uyduruk örgütler ve uyduruk çatışma sahneleri falan eklemiş.

Konuya meraklıysanız ilginizi çeker ama pek tavsiye etmiyorum.

6 Beğeni