En Son İzlediğiniz Film?

(Rocket quuen) #226
Özet

Geçmiş değişince 1 . 2. Ve 3. filimler hiç yaşanmamış oldu .

(m) #227

Evet :sweat_smile: ama bu beni asiri rahatsiz etmedi acikcasi ya… ben de acaba kacirdigim birsey mi oldu diye düşündüm dikkatli dikkatli izledim :grinning:

(Rocket quuen) #228

Neyse şimdi sırada apacolypse var . Sonra kronolojik olarak logan

(Alp) #229

En son piyanist izledim gayet mükemmel bir filmdi (biliyorum geç kaldım ben daha çok dizi izleyen biriyim) beni içine çekti resmen hele o Adrien Brody… o nasıl mükemmel oyunculuk be

(Alican Doğan) #230

MCU 9.filmi Captain America Winter Soldier’ı izledim. Tekrardan izleyince şu ana kadar izlediklerim arasında en iyisi olduğuna karar verdim. Hem kurgusu hem aksiyonu diğerlerinin üzerinde. Sana puanım 8 kanka. Sıradaki film;
10. Guardians of the Galaxy

(Didem) #231

Eternity and A Day, Theodoros Angelopulos

Geç izlemişim, çok güzel bir film, özellikle müziği, içimi acıttı!.. Bir de ozanın “Benimle kal!” yakarışı…

(Dilara ) #232

Of Mice and Men müthişti. John Malkovich Lennie Small ve tavşanlar söyleyeceklerim bu kadar.

The Big Sick
Film, Pakistan’dan Amerika’ya taşınmış müslüman bir ailenin parçası olan Kumail’in hayatından bir kesiti sunuyor bize. Kumail, komedyenlik yaparken Emily’le tanışıyor ve aralarında zorlu bir ilişki başlıyor :sweat_smile:
Film aynı zamanda Amerikan rüyası karşısında farklı kültür ve inanışa sahip insanların nasıl bir kimlik arayışı içine girdiklerini ve Amerikan halkının göçmenlere karşı olan şüpheci tutumunu gösteriyor.
Çok güzel bir filmdi bence. Film karakterlerinde kendimden bir şeyler buldum. Her karakter ayrı ayrı işlenmişti. Derinliği olan bir filmdi. Beni umutla doldurdu :krs:

(Halil Oğulcan Karamağara) #234

Babam ve Oğlum, ne zaman izlesem beni derinden etkiliyor. Her açısıyla.

Daha dün gördüm ve izlesem mi izlemesem mi arada kalmıştım. Sanırım şans vereceğim ve karşolığını da alacağım gibi :d Teşekkürleer.

Benim en son izlediğimse, Isle of Dogs. İlk yapım aşamalarıyla ilgili kısa videolarını izlemiştim. Zaten Wes Anderson filmi diye izleyecektim, harcanan emekleri öğrenince isteğim kesinleşti. Kesinlikle çok tatlı bi film, her şeyi her şeyi çok güzeldi. Harcamayın izleyin.

The Seventh Seal

İzlediğim ilk Bergman filmiydi. Açık havada sevdiğim arkadaşlarımla, genel olarak muazzam bir atmosferde izleyebilme şansına eriştim. Anlatmaya çalıştığı şey, işlediği yaşam, ölüm ve inanç temaları etkiledi ve genel olarak sinemayı neden sevdiğimi hatırlattı.

Haraket eden kareler veya güzel sinematografiden ziyade sinema ile bir konuda yaşadığın ikilemleri seni izleyen milyonlarca kişiye entegre edebiliyorsun belki de. İnanmanın temelinin nereden geldiği, insanın inanacak bir şeyi olmadığında genel olarak hayatın anlamsızlığı ve ölümün aslında pür cehalet olduğunu çok güzel aktarıyor film cidden.

Persona ile devam edeceğim gibi bundan sonra, güncellerim yakın zamanda.

Persona gerçekten efsane bir filmdir. :+1:

(Yakup Cemil) #238

Ridley Scott’ın yönetmen koltuğunda oturduğu 2005 yapımı Cennetin Krallığı’nın başrollerinde Orlando Bloom, Edward Norton ve Eva Green gibi usta oyuncular yer alıyor. Cennetin Krallığı özellikle tarih ve aksiyonu bir arada arayan filmseverler için vakit kaybetmeden izlenilmesi gereken bir film. Orta Çağ’da Kudüs üzerindeki hakimiyet savaşlarına odaklanan filmi tam manasıyla anlamak için Selehaddin Eyyubi, Kudüs ve Haçlı Seferleri hakkında kabaca da olsa bilgi sahibi olmak gerek.

İzlediğim son film olmasa da ben de geçen hafta izledim bunu. Ardından da Yapı Kredi’den çıkan “Haçlı Seferi” serisini okudum. Filmle aynı dönemi anlatan başarılı bir frankofon. Tavsiye ederim.

(Yakup Cemil) #240

Serinin tam ismi “Haçlı Seferleri” şeklinde mi ?

“Haçlı Seferi”. Kapakları bunlar.

indir indir%20(2) indir%20(1)

(Merve Aydın) #242

“Little Miss Sunshine”
Son zamanlarda izlediğim en güzel filmlerden biriydi. Klasik Amerikan komedisi ya da dramı değil. Bir aile ve o ailenin her üyesinin yaşamı, hisleri, amaçları, kırgınlıkları… Evin küçük kızının gönlünü yapmak için çıkılan bir yolculuk. İmkansızlığın içinde imkan yaratmak. Çok ama çok sevimli bir filmdi. En sevdiğim repliklerden biri de adamın sarı minibüsü iterken; “Ben Amerika’nın bir numaralı Proust uzmanıyım!” diye bağırdığı replik oldu. :heart:

Your Name
İzlediğim en iyi filmlerden biri. Her arkadaşıma izletmeye çalışırım hatta. @doyoulikepie :stuck_out_tongue:
Romantizmi böyle bir kurgu içine öyle bir yaymışlar ki her an hissediyorsunuz. Japon kültür ve inanışları da işin içine girince duygusal açıdan çok yoğun bir film haline gelmiş. Film boyunca kurgu hiç monotonlaşmıyor, sürekli şaşırtıyor olaylarla. Mükemmel bir sonu var bir de, ağzınız açık gözleriniz yaşlı bir şekilde ekrana bakıyorsunuz bir süre.

(Erlik Han) #244

Miss Potter

The Tale of Peter Rabbit masalının yaratıcısı Beatrix Potter’ın hayatını anlatan bir film. Kimisi yazarın hayvanlar üzerinde vahşi deneyler yaptığını söylese de, bu söylemler sadece söylem olarak kalmış, hiçbir zaman kanıtlanmamıştır.
izlediğim en iyi filmlerden birisiydi , zira bayan Potter’ın gerçekten dünyayı kendi gözleriyle görmesi beni hep etkilemiştir.
Bu arada tam bir doğa aşığı olan Beatrix Potter kitaplarından kazandığı paraları çiftlik alarak değerlendirmiş ve ölürken topraklarını doğanın bozulmaması şartı ile ingilizlere miras bırakmıştır.
Beatrix Potter’ın J.K.Rowling için bir esin kaynağı olduğunu düşünüyorum. Bu tamamen benim fikrim olmakla beraber, Rowling’in ilk yazdığı eserin bir tavşanın öyküsü olması, Ozan Beedle’ın Hikâyelerinde yine tavşan hikayesinin dumbledore üzerindeki etkisinin ve Beatrix Bloxam- jk rowling’in yarattığı tarihçi bir karakter- bu hikayeleri değiştirmesi, Hepsi Beatrix Potter’a bir selam gönderme olarak algıladım :smiley:

(AliCagan4235) #245

Cidden Miss Potter diye br film mi var :smiley: