En Son İzlediğiniz Film?

En son spidrman homecoming filmini izledim. Gayet eğlenceli ve heyecanlı bir filimdi. Bazen aşırı derecede deadpoolvari olsada gayet güzeldi özellikle peter paketlerin lise hayatını güzel anlatmış filim. Sountracklara gelirsek son zamanlarda gördüğüm en başarılı sountracklardı .

Call me by your name : Arkadaşımın ısrarıyla izledim ve artık iyice anladım ki salt romantik filmler hiç sarmıyor beni oyunculuklar falan nasıl olursa olsun. Filmle ilgili aklımda kalan tek şey sonunda Elio’nın babasının verdiği öğütler oldu hayata bir kez geliyoruz vs vs. Konusu ne deseniz anlatamam zar zor sonuna kadar izledim hatta baygınlık geçirip durdurduğum bir seferde biraz genç kız bakış açısıyla izleyeyim sonuçta ilk kez eşcinsellikle ilgili bir film izliyorum diye. Sonuç olarak her şekilde sıkıntıdan ruhum bedenimden çıkıyordu aşk temalı bir film izlemeden önce aksiyon var mı ona dikkat edicem bundan sonra daha fazla yazmak bile istemiyorum.

Interview With the Vampire’ı izledim tek kelimeyle müthişti. Biraz eski bir film ama senaryosundan oyunculuklara her şeyiyle mükemmeldi. 1800’lü yılların havası çok güzel yansıtılmıştı vampirlerin işlenişi de mükemmeldi. Kitap serisini okumayı düşündüm ama neredeyse hepsinin baskısı tükenmiş.

2 Beğeni

Baby’s Day Out (Bebek Firarda) filmini izledim bugün. Çocukluğumdan beri izlememiştim. Güzel bir nostalji oldu. İlk defa izliyormuşum gibi güldüm.

4 Beğeni

Maymunlar cehennemi şafak vaktini izledim tıpkı birincisi gibi müthişti .Filmin senaryosundan azıcık bahsetmek gerekiyorsa o’da filmin seneryosunun intikam öyküsü gibi görünen ama asĺinda bunu iktidar yada merkezi otoriteyi koruma şeklinde işlemiş olmasıydı onun dışında insan -maymun arasındaki ilişki’ de güzel işlenmiş. Filmin sountrackalrını ayrı bir parantez açmak lazım**Michael Giacchino ** başarılı bir iş çıkarmış.

1 Beğeni

" Peter paketler" New spidernan wueuuesuusueueuduueyeeyue diye güldüm.

Oscar Ödüllü Shape of water’i izledim Tek kelime ile “Boş

En son şu an vizyonda olan 10x10’u izledim.
Geçen hafta da Onur Ünlü’nün Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok filmini izlemiştim sinemada.
Tek kelimeyle faciaydı. İkisi de.
10x10 gerilim filmiydi güya ama komediden farksız.
Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok ise polisiye olmasına rağmen kesinlikle değil… +18 ayrıca. Rahatsız ediciydi

2 Beğeni

Deadpool 2
İlk yarı sıkıldım bayağı bir, ama ikinci yarı daha iyiydi. Ancak süper kahraman filmleri hatta aksiyon macera filmleri beni kesmiyor artık.

1 Beğeni

The Last Emperor (Son İmparator)

Çin’in son imparatorunun hikâyesini anlatan bir film. Adamın işgalcilere karşı kendi ülkesine karşı kendi isteğiyle Japonlarla birlik olması filmde de gösterilmesine rağmen yine aynı filmde bu adamı bir kurbanmış gibi göstermişler. Bu yüzden bu film olmamış diyorum.

Kaybettiği tahtı geri almak için ya da mevcut tahtını elinde tutmak için kendi halkına ihanet etmiş tipik bir hükümdar. Bu filmin tek olumlu yönü de onun bu psikolojisini biraz anlama fırsatı vermesi. Bir insanı doğduğu günden beri hükümdar olduğuna, her şeyi eline alacağına, sıradan bir insan değil de ayrıcalıklı olduğuna inandırırsan o da böyle ruh hâline girer. Monarşiler bu yüzden saçma. Senin benim gibi etten kemikten insanlar kendileri tanrı sanmaya başlıyorlar.

3 Beğeni

Fahrenheit 451

Neresinden tutsan elinde kaldığı, çok kötü bir uyarlama olmuş. HBO’nun bir Game Of Thrones bölümü kadar bile bütçe ayırdığını sanmıyorum. Kısaca ucuz ve boş film.

Solo A Star Wars Story (Han Solo Bir Star Wars Hikayesi)

Star Wars evrenine dair çok az şey söyleyen, keyifli aksiyon sahneleri ve kovalamaca sekansları ile dolu bir kaçakçılık filmi. İlk defa bir Star Wars filminin gişede zarar ettiğini de görmüş olduk. Belki o kadar kötü bir film değildi ama böyle bir filme ne gerek vardı diye soruyor insan. Sıkıntı biraz orada yatıyor. Umarım bu filmden doğru dersleri çıkartabilirler yoksa bu gidişat hayra alamet değil.

Detaylı incelemem:

Aslında Walt Disney çatısı altinda izlediğim en iyi filmdi. Gayet sürükleyici, sıkmayan, oyuncu performansları göze batmayan, final sahnesinde en sevdiğim sith ile karşılaştığım devamı olacak sinyalleri veren bir yapımdı. Lando rolüyle Donald Grover oyunculuk olarak serilerde en sevdigim oyuncuydu. Oyunculuğuna ısınamadiğım tek oyuncu Emilia Clark oldu. Başka rollerde gözüm alışınca neden bilmem yakıştıramadım. Az izlenmesinin sebebi filmin yanlış dönemde çıkması olabilir. Marvel sonrasi beklentilerin tavan yaptığı iki kaliteli filmden sonra arayı soğutup doğru strateji uygulayabilirlerdi.

En son maymunlar cehenemi 3 savaş filmini izledim .Gayet hoş eğlenceli bir filimdi ancak ilk 2 filmin biraz gölgesinde kalmış .Ben daha epik bekliyordum daha heyecanlı . Umarım disney yeni bir üçleme filan çekmez.En yakın zamanda maymunlar gezegeni kitabinıda okuyup 1968 yılında çekilen 4 filimide izlemeyi planlıyorum.

En son "Deadpool 2"yi izledim sinemada. Başarılı bir film olmuş. İlk filmden daha çok eğlendim izlerken ama objektif olarak değerlendirecek olursam ilk film daha iyi bir "film"di.

Birth of the Living Dead (2013, Belgesel)

Zombi janrasını başımıza bela salan korku klasiği Yaşayan Ölülerin Gecesi’nin yapım süreci anlatılıyor. Film, tam bir imece usulüyle yaratılmış. Önceki işlerinde çalıştıkları, çalıştıklarının tanıdıkları, hatta filmi çektikleri kasabanın şerifleri bile yardım etmiş. Yapımcısı, makyajcısı oyunculukta etmiş. En ilgincime gelen şu ayrıntı oldu; başrolde özellikle siyahi bir aktörün oynaması düşünülmemiş; role yakıştığı düşünülerek, kadroya dahil edilmiş.

Arada yapılan yorumlarla filmin korku sineması ve dönemi için neden önemli olduğuna açıklık getiriyor. Tadımlık ve eğlenceli bilgiler içeren bir belgesel.

Maigret serisini izledim.

Kasvetli ve ağır temposuna rağmen beklentilerim yüksek olmadığı için keyif aldım.

George Simenon kitaplarından uyarlamışlar ve başrolde Mr. Bean var. Evet evet, Rowan Atkinson’ı ciddi bir rolde görmek, beni hem şaşırttı hem de alışma aşaması zorluktan ziyade keyifli oldu diyebilirim. Aman aman bir polisiye değil de farklı lezzet arayanlara önerebilirim. Yan karakterlerinse gizli kapalı patronlarını desteklemesi ve güvenmesi güzel ayrıntıydı.

Bir tanesinin fragmanı şöyle:

2 Beğeni

Kuroko No Basket Movie 4: Last Game (2017)
Çok severek izlediğim Kuroko no Basket animesinin son çıkan filmidir kendisi. Koç Kagetora, Japonya’ya gelen bir Amerikan basketbol takımını yenmek için Kagami ve mucizevi nesilden yardım ister ve olaylar başlar.

Ghostland

Tırt başladı da sonraları toparladı. Korkuseverler için fena bir seçim olmasa gerek diye düşünüyorum.

Thor: Ragnarok
Surtur çok etkileyiciydi

Deadpool 2.
Oldukça eğlendim, güldüm. Özellikle TR dublaj izledim. Seslendirmeler gayet başarılıydı; güzel detaylar, dokundurmalar vardı yakalanırsa. Tavsiye edilir, hemi de fazlasıyla. :slight_smile: