En Son İzlediğiniz Film?

Endgame sonrası bir tökezledi Marvel ya. Neden böyle oldu ki acaba? Ben izlemeyi bıraktım gerçi ama çıkan neredeyse her iş kötü. Doctor Strange, Thor, Black Panther, diziler falan. Hayır yani, film olarak da kötü bunlar. Hikaye garip, kurgu saçma sapan. Venom, Morbius falanı saymıyorum. Hoş, DC de hiç toparlayamadı aksine batırdıkça batırıyor sanırım. Black Adam’ı da yerden yere vuruyorlar. Ne yapıyor bu insanlar yahu, para mı aklıyorlar acaba? :smiley:

3 Beğeni

DC zaten ölü ona alıştık. Marvel’ın üstünde de ölü toprağı var. Quantumania’yı bekliyorum. Yeni faz’a iyi bir geçiş filmi olacak ve beğeneceğimi düşünüyorum. Paranın çoğunu partilerde eziyorlar. :stuck_out_tongue:

DC demişken Black Adam Çin’de gösterime girmiyor. Dwayne’e rağmen batacak gibi duruyor. :slight_smile:

3 Beğeni

Fragmanını çok beğenmiştim. Filmden hoşnut olmadığınız noktaları paylaşır mısınız?

2 Beğeni

İşten gelince yazarım.

3 Beğeni

Müsait olduğunuzda inceleme bekliyorum, iyi geceler :slight_smile:

1 Beğeni

Bende pazartesi gideceğim. İncelemenizi bekliyorum :smile:

Filmin kötü olacağına zaten emindim. Aynı şekilde Quantumania’dan beklentim birazcık yüksek olursa bu film olur onun dışında yok Marvel
bu dönemle güldürmedi.

1 Beğeni

Yazarım birazdan. Şu an mühim bir şeyle uğraşıyorum. :sweat_smile:

1 Beğeni

All Quiet on the Western Front 2022 - Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok

Atmosferi gerçekçi, oyunculukları iyi, duyguları olduğu gibi seyirciye aktaran eli yüzü düzgün bir filmdi.
Yine de pek sevemedim.

Öncelikle savaşı çok dar bir perspektiften, bir erin gözünden gösteriyor. Bu durum seyirciyi doğrudan olayın ortasına atsa da anlamdan soyutluyor. Tuvalet fırçası metaforuna benzer şekilde film, tuvalet fırçasının pislikle buluştuğu yeri ve fırçayı tutan elin pisliği ne hiddetle çıkarmak istediğini gösteriyor. Dolayısıyla ortaya manasız, leş bir görüntü çıkıyor. Bu görüntü filmin ana teması olan “Savaş; tü kaka, kötü, berbat.” fikrini pekiştiriyor. Ama savaşın neden kötü olduğuna dair ölen askerlerden ve hırslı komutanlardan başka kanıt sunmuyor.

Bir diğer eleştirim karakterlerin çok yüzeysel tanıtılması konusunda. Karakterler -buna ana karakter de dahil- karakter olarak var olmak yerine kameranın üzerlerinde biraz daha fazla durduğu figüranlar gibi. Şahsi görüşüm; izleyici ile ana karakter biraz daha fazla yakınlaştırılsaydı bazı sahneler daha gerici olabilirdi şeklinde.

Ekleme:Filmin sonunda generalin saldırı emri vermesi bir askerin gözünden oldukça anlamsız ve sinir bozucu olarak görülse de stratejik açıdan muazzam verimli bir hamle.

4 Beğeni

Black Panther: Wakanda Forever

Film öncelikle baştan sona tonu tutturulamamış bir duygu yoğunluğuna sahip. Ben duygusal biriyimdir duygulanıp hüzünlenmem gerektiğini düşünüyordum bu filmde. Fakat bana hiç geçmedi. Zoraki göze sokmalarla dolu. Film gereğinden çok daha uzun. Kafadan 40 dakikası fazla bence. Bir de ben arasız izlediğim için sanırım sıkılarak izlediğim için sıkıldım izlerken. Yönetmeni de beğenmedim. Sahneler kopuk kopuk.

Kıyafet tasarımlarına gelirsek panter kızımızın kıyafeti abisininkine çok benziyor az biraz kurtarıyor diyeyim. Ben daha özgün bir tasarım beklerdim. Namor’un kıyafeti ise fiyasko.

Oyuncu seçimlerine gelirsek panter kızımız yani Shuri berbat bir oyuncu. Filmde sahneleri de az. Bu hem iyi bir şey olmuş hem de kötü. İyi olan kötü oyunculuğu az maruz kalıyorsunuz. Kötü olanı ise filmde kopukluğa neden oluyor.

Aksiyon sahneleri ne iyi ne kötü olmuş ancak ortalama olmayı kıl payı yakalamış düzeyde.

Senaryodan bahsetmeyeceğim. Merak ediyorsanız kendiniz izlersiniz artık. :slight_smile:

Özetle 2 saat 40 dakikayı hak edecek bir iş yok ortada. İçi dolu değil. Kaliteli bir şey izliyorum havasını sadece görsel efektlerle sağlayan bir film olmuş.

@TheNameless @Olatris

3 Beğeni

Benim için en önemlisi senaryo ve ondan bahsetmeyeceğim demişsiniz :confused: Ortalamadan da mı kötü? Dediğim gibi fragmanı ben beğenmiştim. No Woman No Cry şarkısıyla beraber farklı bi boyuta çıktığını düşünüyorum. Filmdeki kalite fragmanla ölçüşemez mi? Ve bence de bu süre çok uzun. Hani Avatar için olsa tamam :smiley: 1 ay sonra da geliyor nasipse.

2 Beğeni

Marvel işi seviyorsanız beğenebilirsiniz. Senaryosu beni açmadı. Kaliteli bulmadım. Beklentim yüksekti çünkü Chadwick Boseman’ın anısına şahane bir iş yaparlar bu fırsatı kaçırmazlar diyordum ama olmamış. Parayı sadece CGI’ya aktarmışlar. İlk filme 6 puan vermiştim buna da 5 puan verdim.

Ben de Avatar’ı bekliyorum ama hype’ı çok yüksek insanlar aradığını bulamayabilir. İşi çok zor. 2009 yılında yaşattığı eşsiz deneyimi hâlâ unutamıyorum ama başımıza 3D belasını da bu film getirdi. Tez vakit dünyanın 3D saçmalığından kurtulması lazım. Gözlük takan birisi olarak ben çok zorlanıyorum. Ekranın parlaklığının da düşmesi cabası.

1 Beğeni

IMAX 3D dışındaki normal 3D’ler konusunda katılıyorum. IMAX’i denedikten sonra 3D gözlüğe bakış açım değişmişti çünkü. Anladığım şey şu, beklentinizle orantılı bir değerlendirme yapmışsınız. Halk günlerinde indirimle beraber gidebilirim o zaman…

1 Beğeni

Birazdan son zamanların en çok dalga geçilen olaylı filmi Amsterdam’ı izleyeceğiz. Tehlu yardımcımız olsun.

1 Beğeni

Üff… Ürküttü. Konunun birkaç kısmında olarak (spoiler olur diye yazmıyorum) Truth or Dare’e benziyor ama o görselliğin tuhaf ürkünçlüğü dışında çok da başarılı değildi. Bu filmse konu olarak sürükleyici, insanı geriyor, bazen tahmin etsek bile yine de meraklandırıyor. Beğendiğim, başarılı buldum. Türün seveni beklemesin izlesin.

4 Beğeni

Son zamanlarda keyif alarak izlediğim en iyi film diyebilirim.

5 Beğeni

Bahsedildiği kadar çok bir gerilim yaşamadım izlerken ama psikolojik ve biraz da gerilim\korku seviyorsanız izlenebilecek bir yapım.

7 Beğeni

Palm Springs (2020)

Çok eğlenceli ve komik film. Groundhog Day temalı aynı günün tekrarı üzerine kurulu bir fim. Hızlı akıyor. Tavsiye ederim. Hızlı olmasından ötürü duygu karmaşası çok oluyor filmde ama benim için sorun değildi. 9/10

4 Beğeni

İlk filmini izlemiştim yeniden vizyona girince. Şimdi paylaşmak istedim. Haftaya da 2.sine gideceğim. Öncesinde biri tekrar izleyeceğim. Seyir zevkine birebir. Mini mini birler çalışkan iki…

Şaka bi yana başına geçince tek solukta bitirdiğim nadir filmlerden. Bu dünyasına ayrı bir kapılıyorum. Sabırsızlıkla bekliyorum 2.sini de. Umarım herkes gitme fırsatı bulur…

8 Beğeni

Alien (1979)

Seriyi unuttuğum için tekrar izliyorum. Özlemişim. :smiling_face_with_tear: Eskidikçe tatlanıyor.

14 Beğeni

2023’ü de hesaba katarsak son 3 yılın en iyi filmi diyebilirim şimdiden. Görsellik muhteşem, aksiyonu yerinde, duygusallık tam deminde. İlk film neredeyse ikinci film de orada. Tuk karakteri o kadar tatlı ki komedi unsuru onun masumluğuyla filme çok iyi bir şekilde yedirilmiş. Özellikle su altı sahneleri tam bir görsel şölen.

10/10

14 Beğeni