En Son İzlediğiniz Film?

Ben de yorumlarımı yapmak istiyorum…

++ Görsellik olağanüstü.
++ Oyunculuklar kaliteli.
++ Suda yaşayan topluluk çok güzel bir şekilde perdeye yansıtılmış. Sanki ufuğa baksam gördüğüm 2-3 ada onlar diyeceğim kadar gerçekçi. En ufak bir yadırgamam olmadı.
++ Her türlü kurgu kusursuz.
++ Verilmek istenen duygular bana geçti.
++ 3 saat 10 dakikada ufak bir şekilde 2 kez derin nefes aldım.
++ Derin bir film olmuş. İlk film kadar basit bir hikayesi yok. Bir geçiş filmi kendisi. İnşallah arkasından 3-4-5 de gelecek.
++ İlk filmdeki oyuncuların ve çocuklarının Na’vi dünyasına geçirilme fikri ve pratikteki durumu hiç beklemediğim bir şeydi. Mutlu oldum sevdiğim kişilerin bağlantılarının da diğer filme aktarılıyor olmasına.
++ IMAX 3D izleme şansı bulunanlar lütfen kaçırmasın ve gitsin. Benim yerime de gitmiş olun. Haber verirseniz sevinirim :slight_smile:

– Müziklerin büyük bir kısmını beğenmedim. Oysaki ilk filmde bayılmıştım. Klasik Amerikan savaş sahneleri gibi müzikler (savaş sahnelerinde). Besteci de tanınır bir isim değil. Maalesef üzüldüm bu görselliğe bu müziklerin olmasına.
– Filmin ilk 1 saati ilk filmle BİRE BİR aynı şablonda yazılmış. Hatta mimikler bile aynı birçok yerde. Aynı filmi izliyormuşum gibi hissettim. Ancak Avatar evrenini o kadar çok seviyor ve ilginç buluyorum ki elbette devam edecektim filme.
Film eğer Su Topluluğu olmasaymış Albay Quaritch vs Jake Sully döngüsünde gidecekmiş. Çok kötü bir motivasyon film için. Basit kaçıyor. Umarım gelecek film de bu minvalde ilerlemez.

Kesinlikle gidin…

5 Beğeni

Evet eksi tarafları da var ama çok minimaldi bunlar benim için. Film iyi olunca bunlar da pek göze batmıyor.

3 Beğeni

2. filmle ilgili burada iyi yorumlar okuyunca ilk filmi ilk defa izledim. Bu zamana kadar izlemediğime hayret ettim, çok başarılı bir filmmiş. Hikayesinde bazı klişeler olmasına rağmen yine de bunlar çok sırıtmıyor. Görselliğine diyecek bir şey bulamıyorum, mükemmeldi.

1. filmi hafta içi izlemeyi planlıyorum.
5 Beğeni

2023’ü neden hesaba katıyoruz? :thinking:

1 Beğeni

Çünkü 2023 yılında da bunu geçebilecek bir film çıkmayacak bana göre. :joy:

2 Beğeni

Çok uzun olması biraz sıkmıyor mu? Ben de gitmeyi düşünüyorum ama süresi gözümü korkutuyor :sweat_smile: 3 boyutlu ve fantastik oluşu biraz göz yoruyor bu sürede

1 Beğeni

Arka arkaya 3 bölüm Netflix dizisi izleyebiliyorsanız sıkılmazsınız bence. :slight_smile: Avatar filmleri ilk film de dahil bir deneyim sunuyorlar. Görsel şölen ve şimdiye kadar yapılmış en kapsamlı 3D içeriği. Ben henüz izleyemedim 2. filmi ama izleyen herkes bu deneyimin daha da iyileştiğini söylüyor.

Ben 2009 yılında IMAX salonda izlediğimde gözlerime inanamamıştım. Bunda da aynısını yaşayacağımı söylüyorlar. Bu benim için kafi mesela.

Yalnız filmin 1 saat daha kısa olması gerektiğini söyleyen de büyük bir kitle var.

3 Beğeni

@yesimmtekee ben keşke 1 saat daha olsa diyorum. :joy: Sonuçta Yüzüklerin Efendisi Kralın Dönüşü Extended versiyonlu hali 5 saate yakın. Onu soluksuz izleyen kitle 3 saati sz bulur. Tabii bir de salonun konforu çok önemli. Bizim gittiğimiz salinda koltuklar biraz daha dardı Avşar sinemasındakine göre.

@Artorias 2 saat olunca da kopuk diyeceklerine %100 eminim.

2 Beğeni

Gaza geldim gideceğim hemen :joy:

2 Beğeni

Filme gitmeyi düşünen kim varsa KESİNLİKLE herhangi bir video, yorum, röportaj vb. bir içeriğe bakmasın. Herkes kendi düşüncesine ve beklentisine göre yorum yapar ve sizin belki de seveceğiniz şeyleri artık sevmemenize sebep olur. Eğer bu filme gitmeyi zaten düşünüyorsanız çıkana kadar ilgilenmeyin sosyal medyayla bu konu hakkında. Günümüzün en büyük sorunu da bu, her şey hakkında bilgi sahibi olabilmek. Evet bu büyük bir sorun. Her insan farklıdır ve filmden önce gördüğünüz en ufak bir olumsuz yorum bilinçaltınıza yerleşir. Böyle güzel filmlerin de hakkı sinemada çıkar.

Haftaya bir kez daha gideceğim. Umarım 3. filminden önce bunu IMAX’te yeniden vizyona sokarlar çünkü izleme fırsatım yok bu sene IMAX’te :confused:

1 Beğeni

İstediğim düzeyde kaliteli salon Ankara’da 1 tane var. Onda da tüm seanslar dolmuş. Bir çılgınlık yapıp gece seansına gidebilirim.

2 Beğeni

2022-12-20 02.31.04

5 Beğeni

20 dakika içinde film başlıyor. Bakalım Avatar 2 nasılmış.

2 Beğeni

ezgif.com-gif-maker (1)

Avatar 2’ yi izledim bugün. Görsellik önceki Avatar’ da olduğu gibi yine çok güzeldi. James abi Amazon’ un Güç Yüzükleri’ ne yaptığı şeyi yapmış: Bütün parayı görselliğe harcamış. Kalan bozukluklarla da senaryo/konu yazılmış. İlk Avatar’ ı tv’ de izlediğim de bile daha çok heyecanlanmıştım. Tabii ki gidilmeyecek gibi değil. Birazcık tadı varsa bile o da sinemada çıkar. :smiley:

:star: :star: :star:

7 Beğeni

İnanılmaz bir deneyimdi.

:star: :star: :star: :star:

3 Beğeni

Arabistanlı Lawrence

Film neredeyse 4 saatti ama hiç sıkılmadan izledim. Filmi de çok beğendim. Rahatlıkla 9/10 diyebilirim.

Çöl sahneleri bana Dune’u hatırlattı. Oradaki çöl yaşamı ve kabile kültürü neredeyse birebir aynı.

Oyunculuklar da çok başarılıydı.

Bu film Türkiye’de 1962-1990 yılları arasında yasaklı kalmış, inanılır gibi değil. Yasağın sebebi de "Türklerin barbar ve vahşi” gösterilmesiymiş.

Aslında tam aksine filmde en az barbar ve vahşi gösterilen topluluk Türkler.

Filmde Araplar son derece ağır bir şekilde aşağılanıyor, dalga geçiliyor, küçümseniyor. Hem İngilizlerin ağzından hem de Araplar kendilerinin barbar, vahşi ve cahil olduklarını söylüyor.

Yağma, hırsızlık, talan kültürü üzerine kurulu ulus ve devlet olamamış ilkel insanlar olarak anlatılıyor Araplar. Hele filmin bir kapanış bölümü var ki dillere destan, herhalde bir milletle daha fazla dalga geçilemez. Fakat gerçek hikaye temelli olduğu için de yaşananların bu şekilde olduğunu görmek ilginç oluyor.

İngilizler’de kendi çıkarları için Arapları kullanıyor ama sonra onların da arkasından iş çeviriyorlar.

Yani bu kadar alıngan olmamak gerekiyor filmde Araplar yerin dibine sokulmuş resmen ve filmde Türklerin konumu da net bir şekilde İngilizlerle denk.

Ben filmi çok beğendim. 1962 yılında çekilmiş son derece temiz bir hikaye anlatımı var. Top Gun, Indiana Jones vs eski tarz macera filmlerini sevenler bu filmi de çok sevecektir bence. Dune kitabını sevdiyseniz çöl ve benzer kültürleri görmek hoşunuza gidecektir.

Kitap yazmak isteyenler için de ders niteliğinde bir eser. Hikaye gelişimini net bir şekilde görüyoruz. Hikaye zaten hep aynı ama burada çok temiz aktarılmış. Bu hikayeyi al biraz kendinden bir şeyler kat Dune oluyor. Her zaman tutacak bir hikaye.

Kitap yazmak isteyenler bu filmi 4 parçaya bölüp analiz etsinler. Ana karakterin yaptıklarını ve değişimini ele alsınlar bir hikayede olması gereken temel bölümler direkt olarak ortaya çıkıyor. Sonrası zaten kişinin yaratıcılığına kalıyor. O kadar temiz bir film.

12 Beğeni

Yılbaşı Gecesi

Güzel bir ekip toplanmış ama olmamış gibi. Film her şeyden önce 20-30 dk uzamış, gereksiz sahne ve karakterler fazlaydı, 3-5 espiri iyiydi onun dışında pek bir şey yoktu. Gülse Birsel sanki hep aynı filmi çekiyormuş gibi geliyor bana artık. İzlenebilir ama izlenmese de olur; 5/10.

5 Beğeni

Bridge to Terabithia

Çok beğendim. Jess ve Leslie’nin hayal dünyasını ve okulda yaşadıklarını anlatan çok tatlı bir film. Hayal ile gerçeği çok güzel harmanlamış senarist. Başıyla ve sonuyla 10 numara bir film olmuş. Filmi daha fazla anlatmak istemiyorum yoksa alacağınız tat kaçar. 10/10

The Words

Eh işte düzeyinde bir film. Dram filmi izlemek isterseniz az buçuk tatmin edebilir ama fazla beklentiye girmeden izlemenizi öneririm. Olaylar hızlı gelişiyor ve konu çok bayat. Eğer izleyecek film bulamadıysanız ve dram filmi izlemek istiyorsanız izlenebilir. 6/10

The Invasion

Çok berbat bir salgın filmi. Kesinlikle izlemeyin. Büyük bir vakit kaybı. Mehmet Ali Erbil’in saçma sapan filmlerini izleyin ama bunu izlemeyin öyle gereksiz ve berbat bir film. 1/10

8 Beğeni

30 Aralık’ta çıkar çıkmaz yeğenle oturup izledik. Açıkçası güzel filmdi. Aile Arasında filmini sevenler bu filmi de sevecektirler. Ama şöyle bir durum var. Sinemada izlediğiniz zevki alamayabilirsiniz. Böyle filmler genelde kalabalıkta herkes gülerken güzel oluyor kanımca.

Filme gelirsek İrem Sak çok güzel oynamış. O ilk giriş sahnesindeki şarkıyı seslendirişi çok güzeldi. Cengiz abimizin içinde bulunduğu sahneler ayrıca güzeldi. En son sahnede ‘Komandoydum’ deyip sövüp sayması bana geçen yılki askerlik anılarımı anımsattı. Genç kızımızın sahnelerinde biz de terledik ne yalan söyleyeyim. Bence film güzeldi ama sinemada olsa daha fazla kahkaha atacağım kesindi. 8/10

1 Beğeni

IMDB üzerinde 5.9’luk bir derecelendirmesi var. Filmi izlemeden önce bu tarz değerlendirme yapan sitelere göz gezdirmiyor musunuz?

1 Beğeni