Erdil Yaşaroğlu, "Karikatürlerini Paylaşanlara Dava Açıyor" İddialarını Yanıtladı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sanat/erdil-yasaroglu-karikaturleri-dava-iddialari-yanit/

Erdil Yaşaroğlu, karikatürlerini izinsiz paylaşan kullanıcılara 18 bin TL’lik dava açtığı iddiasıyla gündemde. Yaşaroğlu, konuya dair açıklamada bulundu. (DEVAMI…)

1 Beğeni

Yalan söylüyor. Yahu zaten dava yiyenler paylaşıyor ne kadar saçma sebeplerden dava yediklerini hala insanları kandırmaya çalışıyor çok ilginç. Profil fotoğrafı olarak kullananlara bile dava açılmış. Pp olarak kullanan biri nasıl maddi kazanç sağlıyor acaba? Ayrıca internet olmasa kendisinin karikatürleri bu kadar popüler hale gelmeyecekti. Hem internetteki paylaşım kültürü sayesinde ünleniyorsun hem de çıkıp bu insanlara dava açıyorsun. Yazık. Neyse herkesi Umut Sarıkaya saflarına davet ediyorum :smiley:

Bu olaylar üzerine Umut Sarıkaya sayfalarında da alttaki görseli paylaşıldı :smiley:

7 Beğeni

Umut Sarıkaya işin piridir ama ben Yiğit Özgür tarikatındanım.

2 Beğeni

“İşinde ve gücünde” olanlar Umut Sarıkayacı olabilir :slight_smile: ama benim yaşımdakiler 90’ların Leman okurları “Teoride ve Pratikte Bahadır Boysal” tarikatındadırlar.

3 Beğeni

Özer Aydoğan da var. Yumurta bölümünde başlamış olsa da çok güzel yerlere getirdi karikatürlerini. Dikdörtgen çenelerin takibindeyiz.

3 Beğeni

Çok sıkı bir karikatür takipçisi değilim, zaten memleketin bitki örtüsü mizah yazarı olmuş diye mizahtan da soğudum iyiden iyiye, Umut Sarıkaya’nın ters köşe karikatürlerini seviyorum ama. :buyucu:

1 Beğeni

Bölüm sonu canavarı gelmiş.

Elbette kaynaksız görsel paylaşımlara ve ticari bloglara sosyal medyaya uyuz oluyorum. Umut Sarıkaya facebook grubundan bile ordaki görsel malzeme üstünde dönen sanal rütbe savaşları nedeniyle tiksinerek takibi bırakmıştım.

1 Beğeni