Esir ve Ruh

Öykü Seçkisi’nde okumak için: https://oykuseckisi.com/esir-ve-ruh-emrecan-suster/Şişhane’nin kaldırımlarını aşındırırken kendisini uzayda kaybolmuş gibi hissediyordu. Hatta sergiden çıkar çıkmaz defalarca ağlama krizlerine girdi. Zihni bulanmış, kadınlığında saklanan hiçlikte fikirleri darmadağınık olmuştu. Bir ormana terk edilmiş kadar çaresizdi ve mağlup düşmüş olmanın yorgunluğunda çare bulamıyordu. Ruhu, et ve kemikten kopmuştu; madde onun için anlamsızlaşmış ve boşluk onu bir uçtan öbür uca durmadan savurmuştu.… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Aklıma hem öykünün Beyoğlu’nda başlaması hem de acayipliği ve gergin ortamı, Galip Tekin’in çizgi-öykülerini getirdi. Kadın-erkek arasındaki gerilim, obsesyon güzel yedirilmiş öykünün içine… Kaleminize sağlık başarılar diler ve başka öykülerinizi de okumayı can-ı gönülden isterim :slight_smile: :pray:

İlginiz için teşekkür ederim. Öykü yazmaya henüz başladım diyelim, o yüzden sağda solda yayınlanmış çok öyküm yok. Daha önce şöyle bir şey yazmıştım, eğer ilgilenirseniz şuraya da bakabilirsiniz. :slight_smile:

1 Beğeni