Fantastik Kitap Önerileri

Ben de o fiyata görünce aldım :smiley:

1 Beğeni

Sadece ilk kitapları karşılaştırıyorsak Steelheart her türlü alır. Ama seri olarak… alamaz. Sanırım şöyle yazmam daha doğru olacak;
Kızıl Isyan > Reckoners

Bu ikisi hiç de düşük profil seriler değil yalnız.

radch imp. çok methini duydum başlamak nasip olmadı.

Wool serisine gelince : Özellikle ilk kitap vay anasını nidaları ata ata okuduğum bir kitaptı. Tasviri de bol olduğu için biraz sakin bir kafa istiyor. Her bünyeye hitap etmeyebilir ama hikayenin içine bir girdiniz mi son sayfaya nasıl geldiğinizi anlamanız zordur.Ayrıca hikayesi de orjinaldir, esinlenme falan da yoktur. O yüzden yukarıda ki serilerden ben oyumu Wool’a veriyorum.

2 Beğeni

Aslında biraz sağdan soldan duyduklarıma göre yorum yaptım. Ve evet sanırım bu bir hata ama sonuç olarak burada sormamın amacı da o önyargılardan kurtulmak. Zira bu sitedeki yorumlara gerçekten güveniyorum.

Sanırım en çok okumaya meyilli olduğum seri buydu.

1 Beğeni

Kızıl yükselişi okumadım ama stellhearth ta baş karakterin vay ßu megana baýılıyorum yok megan şoýle yok megan böyle demesi beni sinir etmişti .ha şöyle bir şey var Brandon yine kitabın sonunda yapacağını yapıyor .

Seriye devam etmeyi planlamıyorum belki daha sonra devam ederim .

Bahsedilen seriler arasında bildiklerimden bir sıralama yapacak olursam Wool > Radch İmp. > Steelheart > Kızıl Yükseliş ama hepsi okunabilir güzel seriler.
Açıkçası Steelheart’ın sadece ilk kitabını okudum. Ama Radch serisinin hepsini okudum -Cuma günü konusunu açıcam umarım neyse. Calamity hakkında iyi olmayan yorumlar okumuş olmasam onu Radch’ın önüne koyardım. Radch İmparatorluğu ise potansiyelini tam kullanamayan bir seri bence.

1 Beğeni

David eğlenceli ve ergen bir karakter, Sanderson’un bu olayı dozunda tuttuğunu düşünmüştüm ben. Metaforları falan bayağı zevkliydi hatta. Siz bence bir Cassandra Clare falan okuyun kendinize gelip şükredersiniz :joy:

4 Beğeni

Yok ben almayayım bünyem daha fazlasını kaldırmaz.

Stellhearth ın Sissoylu ya benzediğini yazmayı unutmuşum.

Son yazilanlar sanirim fantastik degil biraz bilimkurguya giriyor. Benimde onerim Wool. Harika bir seri. Dolu dolu ve orjinal bir hikaye.

2 Beğeni

Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları mutlaka okumalısınız ayrıca filmi de var.Kitap kadar güzel ve ayrıntılı olmasa da izlemeye değer.

2 Beğeni

Arkadaşlar mürekkep yürek serisini okuyan var mı?

2 Beğeni

merabalar bende
sissoylu
yüzüklerin efendisi
kral katıl güncesi
eregon
zaman çarkı
iblis döngüsü
kuzgunun gölgesi
yerdeniz
ateş ve buzun şarkısı
assassin’s creed
dogruluk kılıcı
hary potter
vâkıf serisi
dune serisi
locke lomore nın yalanları
barut büyücüsü
goblin kral
firtinaisigi serisi
gedik savaşları efsanesi
dikenlikler prensi
kitaplarını okudum
ve gerçekten benim için her biri ayrı ayrı mükemmeller
bunun gibi romanlar varsa onerebiliceginiz çok memnun olurum ayrıca bunları okumadıysanız en kısa sürede okumanızı öneririm okumayan çok şey kaybeder yeni okuduğum felsefe yüzüğü serisi 17 kitaptan oluşuyor kitap bulamayanlar için tavsiye ederim mükemmel değil ama kötü hiç değil güzel diyelim

7 Beğeni

Barut Büyücüsü Serisi, Fırtınaışığı Arşivi

Çolak Kral, Witcher serisi, Goblin Kral

1 Beğeni

onuda okudum ekledim teşekkürler

okudum ve okuduklarıma ekledim teşekkürler

teşekkürler listeme ekledim

Gediksavaşları Efsanesi, bak hırs yaptım heee :joy::joy::joy:

1 Beğeni

malesef onuda okudum sanırım ne kadar çaresiz kaldığımı anliyorsunuzdur

1 Beğeni

Farseer, Altın Pusula, Belgariad bunlar olmazsa aklıma gelen ama farklı tür olan DiskDünya’yı öneriyorum.

Ekleme : Reckoners Serisi