Fantastik Türk Sineması 1. Bölüm

Yeni bir seriyle karşınızdayım arkadaşlar. Bu seride Türk sinemasındaki fantastik filmleri derleyeceğim.

Zorro - Kamçılı Süvari

Yönetmenliğini Yılmaz Atadeniz’in yaptığı 1969 yapımı bu filmde Meksika halkına eziyet eden Vali Don Alvarez’e karşı halkı koruyan Zorro’nun hikayesi anlatılır. Zorro karakterini Tamer Yiğit, Vali’yi Gani Dede ve Vali’nin kızı Maria karakterini Nebahat Çehre üstlenmiştir.

Konusu : Vali Don Alvarez halka baskı yapmaktadır. Çiftlik sahiplerinden Don Juarez şehre okumaya gönderdiği oğlu Alberto (Tamer Yiğit) ise kente gelmiştir. Babasının büyük umutlarla beklediği oğlu Alberto beklediği gibi çıkmamıştır. Ama Alberto aslında göründüğü gibi değil sakladığı bir sırrı vardır. Bu sırrını uşağı Çiki (Danyal Topatan) bilmektedir. Dedesinden kalma gizli bir mağarada ondan kalma giysileri giyer ve halk kahramanı ZORRO olur. Vali Don Alvarez ve adamlarına karşı mücadeleye girer. Bu arada Zorro, Vali’nin kızı Maria’ya aşık olur.

Vali Don Alvarez, Zorro’yu yakalamak için halka baskı yapar. Ama halktan bir şey öğrenmeyince Vali bir plan yapar. Planı Zorro’yu halkın önünde rezil etmektir. Bunun için Zorro’nun kılığına girerek halka zulüm yaparlar. Ve böylece köylüler Zorro’dan nefret ederler. Ama Zorro olayı çözüp halkın sevgisini tekrar kazanır. Vali’den intikamını alır.

Film Afişi : Q2oJlj

Künye Bilgileri

İzleme Linki

6 Beğeni