Farelerde Yaşlanma Sürecini Tersine Çeviren Bilim İnsanı Açıkladı: "Bir Gün İnsanlara da Uygulanacak"

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/bilim/farelerde-yaslanmayi-tersine-cevirmisti/

image

Farelerde yaşlanma sürecini tersine çevirmeyi başaran bilim insanı, bu uygulamanın geleceğine dair konuştu. Harvardlı biyolog, çalışmanın yakında insanlara da uygulanacağını, konunun yalnızca zaman meselesi olduğunu dile getirdi. İnsanoğlu yüzyıllardır ölümsüzlüğe çare arıyor olsa da, yaşlanan ve işlevsiz hale gelen bedenlerimiz ölümsüzlük bulunsa dahi pek de mutlu bir gelecek getirmeyebilir. Bu nedenle bedendeki yaşlanmanın durdurulması ve… (DEVAMI…)

3 Beğeni

Ben öldükten sonra ölümsüzlük bulunursa diye bazen yüreğim ağzıma gelmiyor değil.

6 Beğeni

Homo Deus kitabında ölümsüzlüğün sadece en zenginlerin erişebileceği bir şey olacağından bahsediyordu yani paniğe gerek yok :smile:

Ama ben seçme şansım olsa da ölümsüz olmak istemezdim.

5 Beğeni

İnsan ömrü 400 yıl olacakmış. Ee? Ama emeklilik yaşı 370.

8 Beğeni

Hocam zenginlik sıkıntı değil, yeter ki icat etsinler xd

4 Beğeni

Çalışıp öderiz, zamanımız bol olacak sonuçta.

7 Beğeni

Kesin ben ölürüm ve ertesi gün ölümsüzlük bulunur. O şans ben de var. :joy:

1 Beğeni

Sonsuza kadar kira mı ödeyeyim.

2 Beğeni

Bu yıl haberlerde önce Passengers filmindeki gibi bir uyutarak seyahat, iki ay önce de Minority Report’u anımsatan yapay zeka ve tıbbi izlemelerle suçu işlemeden önlemeyi sağlayacağı söylenen deneyin açıklanması ve şimdi de bu. Zamana Karşı filminden farklı olacağını sanmıyorum gerçekleştirilirse. Genelde bu tip bilimkurgu filmlerinde maximum 3-4 farklı fenomen olur anca bu kadar olur deriz. Beklediğimizden daha absürt bir gelecek geliyor.

Bu aralar İsviçreli bilim insanları da formunu kaybetmiş gibi duruyor.

1 Beğeni

Ulan doğduğumda Nokia 3310 vardı piyasada en iyi telefon olarak bakın ben Kasım doğumluyum 20 yıl bile olmadı tekrar canlanan ölü korneası,yok uzaya seyahatlerin başlaması,yok fareler ölümsüzleşiyor…

2 Beğeni