Favori Harry Potter Kitabınız?

(çiğdem) #1
  • FELSEFE TAŞI
  • SIRLAR ODASI
  • AZKABAN TUTSAĞI
  • ATEŞ KADEHİ
  • ZÜMRÜDÜANKA YOLDAŞLIĞI
  • MELEZ PRENS
  • ÖLÜM YADİGARLARI

0 oylayanlar

Melez prense oy verip vermemek konusunda karasrsiz kaldım.O kitapta çok fazla ask meşk olayi vardi. Sonra aklıma Dumbledore geldi,
Voldemort ile ilgili Gerçekleri öğrendiğimiz geldi.

(Seray) #3

Benim için Melez Prens, Ölüm Yadigarları, Azkaban Tutsağı, Ateş Kadehi, Zümrüdüanka Yoldaşlığı, Felsefe Taşı ve Sırlar Odası

Ateş Kadehi ve Melez Prens arasında kaldım. Bir de Azkaban Tutsağı’nın son 100 sayfası…

@Muhammed_Deger . Melez Prens’te Tom Riddle’ın geçmişini izliyoruz anılarla, hikayenin kötü karakterinin yaşadıklarını deneyimliyoruz, yaptıklarının ve yapacaklarının derinliğini anlıyoruz. Gaunt’ları, hortkulukları, Harry’nin evi bildiği Hogwarts’ta bir daha okumayacağını, Dumbledore’un sonunu görüyoruz ve Prens’i öğreniyoruz. Bunların arasında aşkları ikinci hatta üçüncü planda kalmıştı benim için.
Bir kitapta iyi olan ana karakterimizin baş düşmanının derinliği de çok önemli bana göre, bu yüzden çok sevmiştim Melez Prens’i.

(Seray) #6

Aynı nedenlerden dolayı ben de Melez Prensi en çok sevmiştim. daha kısa ama daha derin gibi gelmişti okurken

Spoiler içinde dediğin her şeye katılıyorum. Ben de o yüzden Melez Prense oy verdim.

(Bahri Doğukan Şahin) #8

Açık ara Melez Prens hem de. Filmin tamamı da o 3-5 karanlık sahne gibi (Harry ve Draco’nun düellosu, Melez Prens’in kimliğinin ortaya çıkışı, Voldemort’un geçmişindeki tüm anlar gibi) olsaymış serinin de açık ara en iyi filmi olurdu ama David Yates başaramadı ne yazık ki.

Tüm seride çekilen en iyi sahnelerden birini (Dumbledore’un ölümnüün ardından şarkılı anlar) filmden çıkarması anlaşılır gibi değil. Kesilen sahnelerde izleyip hayran kalmıştım. Elinde Beyaz Mezar gibi efsane yazılmış bir bölüm var ama saniyeler içinde geçip gidiyor filmde. Çok üzücü.

(çiğdem) #9

Benim de en sevdiğim Melez Prens ama gerçekten filmde Voldemort’un hikayesi ile ilgili hiç bir şey olmaması beni çok üzdü

(Ulaş Can Durmuş) #10

Bence kesinlikle hikayenin başlangıcı olan Felsefe Taşı. Kitap herkes için bir devrin başlangıcı oldu , hikayeyi öğrendiğimiz kitap oldu vs. 2. Kitap ise son kitaptı. Herşeyin sonuç bulduğu kitap,hikayenin sona erdiği kitap ve birde Hogwarts Savaşı var tabiki :slight_smile: Çok epik…

(benevol) #11

ben hep düşünürüm ilk kitap yayınlanıp diğerleri çıkmasaydı, aklımızda nasıl bir yer ederdi Harry potter,sanırım dediğin gibi 2 kitap bile olsa harika bir hikaye olurdu ve seven gene severdi

(benevol) #12

benim için kesinlikle Sırlar odası,Slytherin olduğum için değil :joy: bence hikayesi,büyü dünyasına dair yeni bişeyler öğrenmek,hogwartsa ait yeni şeyler görmek,okulun eski haliyle ilgili şeyler okumak falan çok güzeldi

(Ulaş Can Durmuş) #13

Sırlar odası geçiş bölümü olduğu için bencede önemli ama ben pek beğenmiyorum :unamused:

(Züleyha Apaydın) #14

Bence kesinlikle Melez Prens.Bir Gryffindor olarak ALWAYS diyorum.

(çiğdem) #15

Sen Slytherin misin?

(Merve Aydın) #16

Melez Prens’i ben de ayrıca severim. Kitap ilk çıktığında dnr önünde sıra beklemiştim. Belki de manevi bir bağım olduğundandır. :grinning::zap: Felsefe Taşı da çok başka aslında. 11 yaşımda Rowling tarafından büyülenmiştim ve yemek bile yemeden, uyumadan asla ara vermeden bitirmiştim kitabı. Güzel günlerdi. Harry Potter serisinin her kitabı çok güzel ve bana güzel çocukluğumu hatırlattığından benim için her kitap muazzam.

(Ulaş Can Durmuş) #17

Harry Potter bu ya başka birşey bu tarif edilemez …

(benevol) #18

evet slytherinim :slight_smile: :slight_smile:

(çiğdem) #19

Çatal dil konuşabiliyor musun?:joy: Gerçekten Slytherin’e saygım var yanlış anlama.

(benevol) #20

Teşekkür ederim :smiley: çataldili konuşamıyorum,sanırım Salazar ile bi akrabalığım yok :smiley:

(Noreyin Dushe) #21

Kesinlikle, Ölüm Yadigarları
Ölülere acıma Harry. Yaşayanlara acı, her şeyden çok da sevgisiz yaşayanlara.
-Albus Dumbledore