Favori Harry Potter Kitabınız?

Azkaban tutsağı ve Zümrüdüanka yoldaşlığı tabi ki zor seçim oldu. Küçük bir farkla Zümrüdüanka yoldaşlığını daha çok seviyorum.

3 Beğeni

Daha okumadım diye bir şık eklenmeli bence.

Benim için tüm kitapları güzel.
Harry Potter her kitabıyla güzel

3 Beğeni

Hepisini çooook seviyorum fakat azkaban tutsağı benim favorim :heart:

3 Beğeni

azkaban tutsağı benim favorim.

1 Beğeni

benimde favorim azkaban tutsağı :smiley_cat:

1 Beğeni

Net bir şekilde Azkaban Tutsağı. Filmde de kitapta da

3 Beğeni

Film olarak karşılaştırmak bayağı haksızlık bence. Azkaban Tutsağı Alfonso Cuaron gibi yakın dönemin en iyi ve auteur yönetmenlerinden biri tarafından çekilmiş. Kitap olarak ise şahsen Melez Prens’i daha çok seviyorum çünkü hem J.K Rowling’in hem yazar olarak kendini geliştirdiği bir dönemde çıkması, hem de hem hikaye olarak hem de karakterlerimiz için bir geçiş kitabı. Bir de fırtınadan önceki sessizliği çok iyi veriyor.

3 Beğeni

Sene 2003 falandı sanırım. O zaman oyuncak almak için avm içindeydi sanırım bir oyuncakçıya girmiştik. Kampanya varmış belli bir ücretten sonra hediye çeki veriyorlardı ve kitapta tam hediye çeki fiyatıyla aynıydı ve orada Harry Potter Ateş Kadehleri AL BENİ, BENİ AL diye bağırıyorlardı ve bende dayanamayıp almıştım. Ondan dolayımı bilmem ama Harry Potter Ateş Kadehi benim için çok ayrıdır.

3 Beğeni

AKlıma albeni reklamı geldi

2 Beğeni

Serinin en sevdiğim kitapları Azkaban Tutsağı ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı oldu.
Azkaban Tutsağı bana daha bir fantastik geldi ve konusu ilk ikisine göre daha farklıydı.
Zümrüdüanka Yoldaşlığı ise Harry’nin çok yalnız kaldığı, agresif olduğu, aşık olduğu, herkesi onu bitirmeye ant içmiş olduğu ve Dolores Umbridge karakterinin ilk kez bu kitapta oluşu… Zümrüdüanka Yoldaşlığı benim en sevdiğim kitaplar arasındadır.

1 Beğeni

Siz yazınca fark ettim. Biraz öyle olmuş :joy:

1 Beğeni

Ben ortaokuldayken aldırmıştım diye hatırlıyorum. Annem şurada ne yazıyor, peki bu nasıl okunuyor diye sürekli sorular sorduğunu hatırlıyorum. Benim kitapları aldırma amacım tamamen sınıfta ki muhabbet ortamı içindi.

Benim hatırladığım, o dönem 4.kitaptan sonrası çok sevmiştim. Oyları da bu şekilde verdim.

2 Beğeni

Ben gizli saklı almıştım hep. Felsefe Taşı okurken suçüstü yakalanıp kitabıma el konmuştu :smiley: Kitabın yanlışlıkla kapağı çok fena buruşmuştu. Ben de sevmediğim bi kitabı aynı şekilde kapağını büküp gece mutfağa operasyon yapmış ve mutfakta kitapları yer değiştirmiştim. Bir gün sonra kitap geri verilmişti ama meraklı sorular vardı. ''Büyücü gözlüklü çocuğun kitabını almıştım sanki :thinking: ‘’ cevabı üzerine. ‘‘Yoo hayır kitabın kapağı kırışık bak bunu almıştın’’ deyince şüpheler gitmişti. :smiling_imp: O günden sonra daha dikkatli oldum. Harry Potter kitapları 5. kitaba kadar sayfa sayısı artmış ama 6. kitapta azalmıştı. Bu sebeple hafif bir hayal kırıklığı yaşamıştım. Belki de bu yüzden en sevdiğim kitabı Zümrüdüanka Yoldaşlığı…

2 Beğeni

Bende durumlar biraz farklı ilerledi. Kitapları aldırdım daha ben okumadan önce annem ve ablam okuyup bitirdiler. Ablam makine gibi okuyor, sanırım günde 600-700 sayfa okuduğu oluyor. Sınıfta güzel kızlara bakın bende biliyorum diye hava tarak giriş yaptığımı hatırlıyorum. Ablama sora sora öğrenmiştim olayları. :smiling_imp: Tabi sonra kendim de okuyup bitirdim. O günlerde, günde 20 sayfa okuduğum zaman büyük başarı sayıyordum.

Bizim eve gizli saklı kitap girmez, sırf annemin 1000+ kitabı var. Ablam foruma üye değil, iyi ki de değil. Hali hazırda her hafta onlarca kitap alıyor. Kitap fırsat kampanya bölümünden çıkartamam. :joy: Beni de bu batağa soktun diye söylenir durur artık.

Ben Harry Potter konusunda pek bir şey hatırlamıyorum. Okuyalı çok oldu. Tek hatırladığım şey kitaplarımın 1. baskı olması. :rofl:

2 Beğeni

İyiymiş sizinki. Benim aile kitap düşmanı olduğu için zor zamanlar geçirdim o zamanlar. Kitapları da en az 5 kere okuyunca ezberledim baya. Hatta yıllığımda bile yazar Harry Potter kitaplarını kaç kere okuduğum :joy:

5 Beğeni

Benim de durumum buna benzerdi. Annem fantastik kitaplara olan hayranlığımı hiç desteklemez. Harry Potter’ın ilk iki kitabını okuduktan sonra filmlerini izlemek istedim, annem tutturdu çocuk kitabı mı, çocuk serisi mı, çocuk filmi mi diye. Ben de ilk kez evet dedim bu soruya. Aslında onun kastettiği çocuklara uygun bir seri mi? Bir süre ne kitaplarını okudum, ne filmlerini izledim. Sağ olsun dayımın eşi kurtardı beni. Uzun süre önce bir kaç HP filmini izlemiş annem bana sorduğu soruları ona da sordu. Dayımın eşi çocuklara uygun dedi, bir kaç çocuk sihirbazlık yapıyor dedi. Neyse filmleri izledim ama son 5 kitap kaldı. Ben de internetten pdf yükledim, @Melisa’nın dediğine göre 7. kitap Azerbaycancaya çevrilmemiş, iyi ki türkçe indirmiştim. Filmleri izledim ama ben yine de dikkatli olayım dedim. Kitapları sabahın 4’ünde okuyordum, okula gitme saati gelene kadar okuyordum, öyle böyle bitirdim.
Fantastiğe olan önyargı hepimize malum, annem de sevmez fantastik kitaplar okumamı, benim için de çok zor olmuştu.

Sizde sebep neydi? :smiley:

3 Beğeni

Tüm zamanlarımı Harry Potter okuyarak geçirdiğim için. :joy: Halbuki ödevlerimi yaptıktan sonra okuyordum hep. Okuldan da şikayet gelmemişti hiç. Ama derslerim ortalama seviyedeydi, üst seviye olsun diye de hiç uğraşmadım. Bizimkiler için sorun Harry Potter değildi. Sorun kitap okumaktı. Kitap okuyacağına ders çalış diyorlardı…

3 Beğeni

:joy: :joy: :joy:

Halbuki ben dönemimin en iyisiyim, ama annem için hiç farketmez.

Bende sorun her ikisinde. Hatta bir ara kitap okuma yasağım da vardı. :roll_eyes:

3 Beğeni

Azkaban Tutsağı ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı. :+1:

4 Beğeni