Favori Manganız

Priest
Yeni başlamama rağmen epey etkileyici buldum. Hellsing ve Berserk evrenlerinin birleşimi gibi bir dünyada geçiyor. Derin pişmanlık ve öfke içinde olan bir karakterin, Tanrı’yla arasındaki tek taraflı diyaloglarıyla ve ruhunu satmış olduğu şeytanla olan konuşmalarıyla beraber dinlere karşı çok ciddi bir eleştiri barındırıyor. Günlük hayatımızda sadece düşünerek verdiğimiz kararların, bazı durumların oluşturduğu hisler karşısında yıkılışını gösteriyor. Giderek şeytanlaşan bir karaktere zaman zaman hak vermemize zaman zaman da acımamıza sebep oluyor.
Anlattıklarımın havada kalmaması için başkarakter Ivan’ın psikolojisine ve hikayede geçen düşüncelere birer örnek de vereyim:

2 Beğeni

Açık ara “Lone Wolf and Cub” diyorum ben. Umarım Marmara Çizgi altından kalkabilir bu krizde.

Plasem de “One Piece” olur heralde. Herhangi bir eserde yer alan en detaylı evrenlerden biri olma ve merak uyandırma bonusu sayesinde…

1 Beğeni

Zehahahaha artık favorim budur. (Değil ama güldüm)

2 Beğeni

Yorumunu okurken sesini şöyle algıladım, affet beni. :slight_smile:

ZEHAHAHA - YouTube

1 Beğeni

Ben de bir tek ben miyim acaba diye düşünüyordum :rofl:

2 Beğeni

Teach şerefsiz bir kardeşimizdir ama güzel güler hakkıyla güler dolu dolu güler. O yüzden zehahahaha

2 Beğeni

Teach, One Piece evrenindeki en çok korsana benzeyen karakter ayrıca. Luffy’nin en son pataklayacağı kişi olma şerefine erecek.

3 Beğeni

:offtopic:
Naruto da orachimaru one piecete de teach. Ama en son dünya hükümeti patağı yiyecek teach daha önce düşecek bence. ://
:offtopic:

1 Beğeni

Slam Dunk

image
İçinde dostluk,zafer,kaybetmenin acısı ve sonrasındaki büyüme evresi ve en sevdiğim yanı deli dolu bir çoşku ve komedi. Kısacası herşeyi bulabileğiniz bir manga. Öyle anlar geliyor ki içinizdeki o coşku manga okurken sizi alıp götürüyor.

1 Beğeni

Evet Ajin ile manga dünyasına adım atmış oldum. Şu an gayet güzel gidiyor.
Bu arada Hellsing okumuş olan var mı? Okuduysa nasıl buldu ya da önerir mi?

Vampirlerin dünyasını merak eden ne kadar çok insan vardır. Onların tarihleri, gerçekçiliği veya gelecekleri… Eminim birçoğunuz vampirlerin gerçekten var olup, olmadığını sorgulamışsınızdır. Ölümsüz yaratıkları konu alan yüzlerce, film, anime, dizi ve manga yayımlandı. Her biri kendi içerisinde başarılıydı. Ancak söz konusu anime ve manga olduğunda sayılı vampir konulu başarılı yapım vardır. Ve bir yapım vardır ki o başı çeker 10 ciltlik koca koca sayfaları kanla bular.Mükemmel bir mangadır kendisi. Vampirlerin gerçekliğini sana doğrular. Evet, o manga Hellsing.

1 Beğeni

Noblesse,manga değil manhwa ama hala güncel olarak okuyorum, çok kaliteli gerçekten. Yetenekleri olan asiller,kurtadamlar ve insanlar arasındaki ilişkiyi anlatıyor kısaca. Doğa üstü severler için birebir kesinlikle.

20th Century Boys
Pluto
Slam Dunk
Tower of God
Jumyou wo Kaitotte Moratta. Ichinen ni Tsuki, Ichimanen de
Vagabond
Planates
Koe no Kataçi.

2 Beğeni

Juujika No Rokunin var çok güzel ama biraz rahatsız edici panelleri var, uyarayım. Zombie 100 da gerçekten inanılmaz iyidir.

Manga dünyasına çok yabancıydım. Bugün oradan oraya atlarken karşıma bir site çıktı ve Berserk’i okumaya başladım. Şu an 12 kitap kadar bitirdim. Gerekli Şeyler dükkanında Berserk’in yabancı siyah ciltli versiyonlarını görmüştüm. Keşke ülkemizde de o şekilde Türkçe olarak baskıya girse. Siteden gördüğüm kadarı ile baya sayı var şu an önümde. Soluksuz gidiyor.

2 Beğeni

Punpun.

Monster’ı da genel olarak beğensem de sakız gibi uzamış, zar zor bitirdim.