Favori Manganız

(Mustafa Yıldız) #42

Berserk, Akira, Kaze No Tani No Nausicaa
Bu üçü sanırım okuduğum en iyi mangalar sanırım. Hepsi birbirinden şahane mangalar.

Nausica’nın da 7 cildinden sadece ikisini okudum henüz. Bu nasıl bir dünyadır. Filmin sonunun olduğu yerdeyim ve film manganın yanında biraz sönük kalıyor ama Miyazaki yapmış yine yapacağını filmi manganın yanında zayıf kalmasına rağmen en iyi animelerden. Gerçi adamın tüm filmleri gelmiş geçmiş en iyi animeler içinde ilk yüzdedir muhtemelen(belki 1-2 istisna hariç) . Okuyun ve okutun efenim.

Akira’ya ise filminin ünü sayesinde başlamıştım. Mangaya resmen hayran kaldım. Bilgisayar başında gözlerin kan çanağına dönünceye dek okudum. Şahane bir 6 cilt ve 2000 küsür sayfa. Bunu da göz ardı etmeyiniz efenim. Filmi bana biraz sıkıcı gelmişti ama bu efsaneyi bana okuttuğu için severiz kendisini.

Berserk için söylenecek tek kelime çile. Sanırım 4 yada 5 senedir günceldeyim. Adam en epik fantastik mangayı yaratmış takipçilerinin bekleyişlerinden zevk duyuyor Miura. İlk çizimlerine aşık olmuştum. Keşke o günlere geri dönebilsem de baştan yavaş yavaş okusam acelem neydi ki zaten.

Bonus: Vagabond var bir de. Bu da çizimlerine aşık olduğum ama 2 senedir yeni sayısı çıkmayan bir şaha eser en iyilere giremedi çünkü en son ne yaşandı unuttum. Kos koca 2 sene be Allahsız İnoue. Adamın diğer tüm eserleri spor ile ilgili ve sarmadı beni. Vagabond için aha dedim aradığım manga bu. Ama heyecanım 327. bölüme kadarmış. İşin trajikomik yanı ben güncele geldim 1 hafta sonra 327. Sayı çıktı. O an çok şanşlı olduğumu düşünmüştüm ama yanılmışım.

Berserk ve Vagabond yüzünden yeni mangaya başlamaya korkuyorum resmen.

Bonus 2: One Piece diyeceğim ama onunla aramdaki bağ duygusal. Televizyonda görmüştüm onu ilk sene 2002 kanal star tv idi sanırım sonra onun bir anime olduğunu ve 1999 dan beri devam ettiğini öğendim. Daha sonra anime güncele gelince boka sardı çok yavaştı herşey ve ben aaa manga japon çizgiromanıymış bunun orjinali deyip ilk manga okumama başlamıştım.

Ayrıca buradan açık çağrı yapıyorum. Eyy yayın evleri Nausicaa, Akira ve belli başlı Osamu Tezuka (apollo’s song da çok acayip bir mangaydı) eserleri öncelikli olmak üzere klasikleşmiş mangaları basın da koöeksiyonumuza katalım. Direkt japoncadan türkçeye çeviri dil benzerliği nedeniyle muhtemelen daha iyi bir deneyim sunacaktır.
Litfen sadece çok çok popüler olmuş güncel seri 88. Ciltteyken 40. Cildi basmak yerine bu tarz görece kısa 6-7 ciltlik ve benim gibi hayranı olan serileri basın lütfen. Gidip ne kadar sevsem de muhtemelen bittiğinde 100 küsür cilt olan one piece’i almayacağım. Onun yerine 12 ciltlik death note ve yukarıda bahsettiğim 6-7 ciltlik serileri almayı tercih ederim. Konu nerden nereye geldi ya

Priest
Yeni başlamama rağmen epey etkileyici buldum. Hellsing ve Berserk evrenlerinin birleşimi gibi bir dünyada geçiyor. Derin pişmanlık ve öfke içinde olan bir karakterin, Tanrı’yla arasındaki tek taraflı diyaloglarıyla ve ruhunu satmış olduğu şeytanla olan konuşmalarıyla beraber dinlere karşı çok ciddi bir eleştiri barındırıyor. Günlük hayatımızda sadece düşünerek verdiğimiz kararların, bazı durumların oluşturduğu hisler karşısında yıkılışını gösteriyor. Giderek şeytanlaşan bir karaktere zaman zaman hak vermemize zaman zaman da acımamıza sebep oluyor.
Anlattıklarımın havada kalmaması için başkarakter Ivan’ın psikolojisine ve hikayede geçen düşüncelere birer örnek de vereyim:

Açık ara “Lone Wolf and Cub” diyorum ben. Umarım Marmara Çizgi altından kalkabilir bu krizde.

Plasem de “One Piece” olur heralde. Herhangi bir eserde yer alan en detaylı evrenlerden biri olma ve merak uyandırma bonusu sayesinde…

Zehahahaha artık favorim budur. (Değil ama güldüm)

(Ahmet Hakan) #46

Yorumunu okurken sesini şöyle algıladım, affet beni. :slight_smile:

https://youtu.be/kudhQjkr1Vg

(Bird of Hermes) #47

Ben de bir tek ben miyim acaba diye düşünüyordum :rofl:

Teach şerefsiz bir kardeşimizdir ama güzel güler hakkıyla güler dolu dolu güler. O yüzden zehahahaha

(galeme) #49

Teach, One Piece evrenindeki en çok korsana benzeyen karakter ayrıca. Luffy’nin en son pataklayacağı kişi olma şerefine erecek.

:offtopic:
Naruto da orachimaru one piecete de teach. Ama en son dünya hükümeti patağı yiyecek teach daha önce düşecek bence. ://
:offtopic:

Slam Dunk

image
İçinde dostluk,zafer,kaybetmenin acısı ve sonrasındaki büyüme evresi ve en sevdiğim yanı deli dolu bir çoşku ve komedi. Kısacası herşeyi bulabileğiniz bir manga. Öyle anlar geliyor ki içinizdeki o coşku manga okurken sizi alıp götürüyor.

(Berfin) #52

Evet Ajin ile manga dünyasına adım atmış oldum. Şu an gayet güzel gidiyor.
Bu arada Hellsing okumuş olan var mı? Okuduysa nasıl buldu ya da önerir mi?

Vampirlerin dünyasını merak eden ne kadar çok insan vardır. Onların tarihleri, gerçekçiliği veya gelecekleri… Eminim birçoğunuz vampirlerin gerçekten var olup, olmadığını sorgulamışsınızdır. Ölümsüz yaratıkları konu alan yüzlerce, film, anime, dizi ve manga yayımlandı. Her biri kendi içerisinde başarılıydı. Ancak söz konusu anime ve manga olduğunda sayılı vampir konulu başarılı yapım vardır. Ve bir yapım vardır ki o başı çeker 10 ciltlik koca koca sayfaları kanla bular.Mükemmel bir mangadır kendisi. Vampirlerin gerçekliğini sana doğrular. Evet, o manga Hellsing.

(Seda ) #54

Noblesse,manga değil manhwa ama hala güncel olarak okuyorum, çok kaliteli gerçekten. Yetenekleri olan asiller,kurtadamlar ve insanlar arasındaki ilişkiyi anlatıyor kısaca. Doğa üstü severler için birebir kesinlikle.