Fırtınaışığı Arşivi

ben şahsen ufak tefek çeviri hatalarına takılmıyorum.en kötü 2 3 sefer okursun anlarsın.Kendileri ile konuştuğum vakit, Ankara merkezli yayınevi oldukları için çok fazlaca satış kaygıları varmış.Mübalağa olabilir ama İstanbul merkezli olsak Sanderson kitaplarını 10 kat fazla satabiliriz demişti.İnsanların hale’n Sanderson kitaplarının bilinirliği ve popülaritesinin ülkemizde yeterince seviyede olmadığından bahsetmişti.Ayrıca bugün diğer sanderson kitapları hakkında ve oathbringer sayfa sayısı hakkında mail atmıştım.Cevap olarak sayfa sayısı, fiyat ve kapak yüzde yüz net değilmiş.Baskıya girdikten sonra fiyat ve sayfa sayısı belli olacaktır dedi.Şu an ekstra lejyon serisinden bir kitap gelecekmiş.Öteki kitaplar hakkında net birşey söylemedi.

1 Like

Bahsettiğimiz çeviri hataları maalesef öyle basit yazım hataları değil, bazı durumlarda terminolojiyi yeterli derecede çevirememekten kaynaklanan şeyler. Neyse, umarım Oathbringer’da yaşamayız böyle şeyler.

1 Like

Tabiki değil. Ufak bir örnek vermek istedim.

Hiçliğin bekçisinin açıklaması da biraz daha kafama yattı

1 Like

OHA YUH cok pahali lan ben alirim tamam da cok pahali.

Redditte okuduğuma göre 4. kitap 2020 sonbaharında çıkıyormuş… Neyse en iyi ihtimalle 3ten sonra 4 için çok beklemeyiz… Muhtemelen aynı anda biter çeviriler. :sob::sweat_smile:

2 bucuk yasinda oglum var. Onlar 4. kitabi cevirene kadar benim oglan okumayi soker beraber okuruz artik.

16 Likes

Pek çıkarmaya gönülleri yok 4. Kitabı

Ben ikinci kitabı bitireli kaç yıl oldu tam emin değilim. Bu süreç içerisinde

• Sudi Arabistan kadınların araba sürmesine izin vermiş.
  • SpaceX Falcon Heavy’i uzaya göndermiş.
  • Bill Cosby tutuklanmış, Stephen Hawking vefat etmiş.
  • Kuzey ve Güney Kore başkanları buluşup, öpüşmüş.
  • İlk kara delik görüntüsü elde edilmiş.
  • İstanbul ve Ankara Belediyesi el değiştirmiş.
  • Forum altyapısı tamamen değişmiş, eski hali arşiv olmuş.

ve daha sayamadığım pek çok önemli olay…

Sahi bu kitap neden hala çıkamadı ?

9 Likes

Bunun aynısını bir de Kral Katili için yaptığımızı düşünemiyorum. :roll_eyes:

O saçı sakalına karışmış arkadaş en azından yazmıyor. Arada yayın açıp, Fallout filan oynayıp, kanalına abone olduğumuz için teşekkür ediyor. Brandon Bey yazdı, yayınladı, bu kadar süreç geçti ve biz hâlâ yayınevini bekliyoruz.

tumblr_oewgjoTSb91qfcx4to1_500

1 Like

Yok canım, yazarları kıyaslamak gibi bir düşüncem yoktu. Hele biri sürekli yazan, diğeri inatla yazmayan iki yazarı :no_mouth:

1 Like

Buralar ölmüş.

1 Like

https://www.reddit.com/r/fuckmoash/

1 Like

Dikkat, Oathbringer’dan spoiler içerir, okumayanlar bakmasın

Özet

Kitabın en iradesiz karakteri bence. Moash için her şey başkalarının suçu, başkalarının günahı; kendisi masum ve kurban. Yani en azından kendini bu yola bu şekilde soktu. Sonuçta diğer tarafa katılmış oldu.

1 Like

Kesinlikle dogru.

Özet

Moash son kitapta nefret edilesi bir karakter oluyor bence.

2 Likes

Kapali gorunse de asiri buyuk spoiler var icerde cankut.

Ağır tahrik butonu koymuşsunuz. :thinking::sob: Neyse senin spoilerı açtım. Çok bişi yok o durum zaten parlayan sözlerde kendini belli etti. Beklediğim bir vaziyet, diğer tahrik butonları için kendimi zor tutuyorum.:grin:

2 Likes

Resmen zehirli ok atmışsınız açıp okuyacağım şimdi bak :smile:

1 Like

Aman diyim, ben ettim sen etme. Kitaptan aldığın bütün zevki baltalarsın.

Abi silin silin o iletiyi. Biz sabırsız bir milletiz. Sevenleri üzmeyin. :frowning: :grin: