Formula 1: Drive to Survive - Netflix'ten Hız Tutkunları İçin Son Sürat Bir Seri

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/kayip-rihtim/kayip-koseler/formula-1-drive-to-survive/

Formula 1 eski popülerliğinde olmayabilir ama Netflix motor sporlarının anlatılmayan hikâyelerine odaklanarak farklı bir yol izlemiş. Başarılı olmuş mu gelin beraber değerlendirelim. (DEVAMI…)

1 Beğeni

Ben tam olarak öyle yaptım :slight_smile: Güzel bir inceleme olmuş, klavyene sağlık.

1 Beğeni

Çoğunlukla arka sıra mücadelelerini konu edinmişler. Açıkçası ben ilk sıra mücadeleleri hakkında bir yapım beklemiştim.

Geri sıralarda neler olduğunu görmek ne kadar güzel olsa da ben ilk sıra mücadelesini de izlemek isterdim. Özellikle geçen sezon uzun bir aradan sonra Mercedes’in baskın geçirdiği sezonlara göre daha ortalama bir aracı varken ve daha rekabetçi yarışlar varken.

Ben de yarışları ne kadar takip etmeye çalışsam da son 10 yıldır baskın takımlar yüzünden yarışlarda neredeyse zevk kalmadı.

Özellikle teknolojinin gelişmesiyle pilotaj yetenekleri artık eskisi kadar önemli olmamaya başladı.

Bu sezon Mercedes takımında herhangi bir pilot yarışsa eminim hiç zorlanmadan yine de şampiyon olabilir.

Ben 2005 yılından beri F1 izlemekteyim son sezonlar artık eski tadı vermiyor. Bunda Motorların küçülmesi seslerin azalması da çok etkili diye düşünüyorum.

Neyse baya dolmuşum içimi döktüm biraz :blush:.

1 Beğeni

Istanbul Park’ta yarış sonrası boş turunda bana el sallamıştı. Şimdi sağlıklı olsaydı kimbilir nerede ne yapıyor olurdu. Muhtemelen bu yaşında bile Formula 1 için seyirci çekmeyi başarırdı. :frowning:

İncelemeyi beğenmene sevindim. Eğer henüz izlemediysen bir göz atmanı öneririm. Çok fena sarıyor. :slight_smile:

1 Beğeni

Yayınlandığı zamandan itibaren iki kere baştan sona bitirdim, gerçekten çok başarılı bir yapım. Geçen sezonun yarışlarını izlerken hiçbir şey anlamayan ben, bu sezondaki yarışları her ayrıntısına kadar anlayarak ve dikkat ederek izliyorum.

Ferrari ve Mercedes’in de dahil olmasını isterdim ancak serinin adı Drive to Survive olduğu için alt sıralardaki takımlara odaklanması daha mantıklı. Bu durum bir açıdan daha da hoşuma gitti çünkü tanımadığım bütün pilotları tanımış oldum.

Bu sezon Mercedes’in üstünlüğünde sıkıcı ilerlese de serinin ikinci sezonunu, takım içi ve takımlar arası rekabeti daha detaylı görmek adına merakla bekliyorum.

1 Beğeni