Forum Arkadaşınız Nasıl Bir Kitap Yazardı?

Hadi biraz eğlenelim…

Ya da biraz gazlayalım…Öhömmmm…

Yani forumda sevdiğimiz dostlarımızın yüzünde bir tebessüm oluşturalım yahut aklımızdan geçen isteğimizi dürüstçe ifşa edelim…

Başlıkta da dediğim gibi “forum arkadaşınız nasıl bir kitap yazardı” diyerek yorumlarınızı okuduğunuz, okurken güldüğünüz, bazen kızdığınız ya da bilgilendirici bulduğunuz forum arkadaşınızı üzmeden kurgunun sınırında gezinerekten yeni bir kitap çıkarttığını hayal edelim… Başlık nasıl olurdu? İçerik? Konusu? Karakterleri…

İstediğiniz kadar hayalinizdeki kitabı buraya yansıtabilirsiniz. Ben kendimi kurban edeyim ve ilk yorumu yapıp forum arkadaşımın kitabını çıkarayım… :smile:

Yazar:

@Agape

Kitabın Adı:

“Nüktenin Dayanılmaz Hafifliği”

Konusu:

Nükteleri “hayat, evren ve her şeye” intikal etmiş hoş sohbet bir dedektifin tarifi imkansız bir havlu vakası…

Not: Yorumlarında yer yer nükte yapması böyle bir kitabın gün yüzüne çıkmasına neden olur mu? Oldu…
Edit…

:smile: :grinning: :raised_hand_with_fingers_splayed:

Haydi arkadaşlar… Yer yer tartıştık yer yer anlaştık. Ve başka kitapların kurgusunda dolandık. Şimdi forum arkadaşımızı kurgu dünyamıza misafir etmeye ne dersiniz…

14 Beğeni

@fatihcetin

Kitap İsmi:

Bana Bütün Kitaplar %50

Arka Kapak:

“Usta her şey kafada biter, ben kitap okumaya ekonomi mi yeter diyenler için geldim. Şimdi :100: tl 4 kitap alıyorsunuz, sonra bunları satıyorsunuz yerine 3 kitap ve sonsuz döngüye bağlıyorsunuz. En sonunda yine paranızı :100: tl tamamlayıp aynı işlemi tekrarlıyorsunuz… Böylelikle 200 değil 200 liranın altında kimi 8 sekiz kitap okur. Ben, - buraya dikkat- ben tamı tamına 20 kitap okumuş oluyorum. Yani bana bütün kitaplar yüzde elliden bile daha indirimli…”

Bu ve daha ne ekonomik olaylar sizleri bekliyor…

Hayat, evren ve ekonomi…

“Alıyor, okuyor ve sonra satıyor. Bu ne müthiş bir hız azizim. Benim sipariş kargom bile daha gelmedi…” Adını gizleyen bir forum üyesi (baş harfi Mİ)

“Hayır canım bu ekonomik bakış açısını da çok kitap okumasını da kıskanmıyorum… Kıskanmıyorum… Kıskanmıyorum ya… Evet evet kıskanmıyorum…” Aynı adını gizleyen forum üyesi

:joy: :raised_hand_with_fingers_splayed:

12 Beğeni

XD Buna ben bile güldüm.

1 Beğeni

Sayenizde dostum, yazarken ben de güldüm.:rofl: Kpss’de başarılar bu arada. :krs:

1 Beğeni

Hakkari Yüksekova derken neyi kastettin şimdi hocam?

Yeminle cok buyuk guldum. Ama hikayenin gercek olmasi isten bile degil…

4 Beğeni

Hahhaahha, iyiydi bu. :krs:

Hayatım boyuncu karşılaştığım bir durum (Ne kadar memur, bankacı varsa kimliği gören soruyor zaten) :rofl: aynı zamanda… Mafya hariç… Tetikçi mi? Kim? Ben? Haha! Ha-Ha! :japanese_ogre:

Hayatım boyunca dert bu yani diyaloglarım şöyle gelişti, ilk zamnalar:

“Gerçekten İzmirli misin?”

“Dedemler İzmir’den Bulgaristan’a göç etmiş. Oradakiler -ki orada lakap ve baba adı yürür soy isim yokmuş- izmirliler demiş. İzmirliler olmuş sana İzmirli… Tekrar Türkiye gelince lakaplar soy isme dönüşmüş falan filan…”

Sonralar, diyalog:

“Evet, dedemler izmirli, bildiğim soy İzmir’e kadar…”

Daha sonraki diyalog:

“Yok, memleket Bolu… Hani fıkrada demişler ya adama, ‘Nerelisin,’ diye. Adam da, ‘Daha evlenmedim,’ demiş. O hesap, memleket Bolu…” :rofl:

Not: Bu arada kurgu içindeyiz. Burada değerler yahut ön yargılardan olabildiğince uzağız arkadaşlar. Birbirimize kızmayalım nolur…

2 Beğeni

Yazar: @magicalbronze

Kitabın Adı: “Eve Dönüş”

Konusu: Her sabah uyandığında gizemli bir şekilde kendini evinden çok çok uzaklarda, İstanbul’un sapa bir semtinde bulan ve her ne pahasına olursa olsun geri dönmeye çalışan Kocaelili bir gencin hikâyesi… İşin kötüsü, her gece geç saatlerde yuvasına dönüp başını yastığına koysa da ertesi sabah yine İstanbul’un başka bir köşesinde uyanmaktadır. Bu kısır döngüden kurtulabilecek midir?

Arka Kapak: Dolmuş, metrobüs, vapur… Daralacaksınız!

Özet

Hakan’a ne zaman mesaj atıp siteyle ilgili bir şey istesem adam hep “Yoldayım abi, eve dönüyorum,” diye cevap veriyor. Mütemadiyen yollarda kendisi, bir türlü eve dönemiyor. Siteyle ilgili o işler de hep sürüncemede kalıyor. Ömürlük akbil hediye edeceğim kendisine.

14 Beğeni

Hoydaa… Abi şimdi bu yazdığına cevap vermek isterdim ama şu an yoldayım, eve dönüyorum o yüzden çok zamanım yok yazamıyorum :frowning:

Özet

Ayrıca başlık ve içerikler harika :krs:

yolda okuması ayrı bir keyifli…

11 Beğeni

Yazar: @AeroKnight-sama

Kitap Adı: Ben öyle mi dedim?

Arka Kapak Yazısı: Kara mizahın çarpıcı yazarlardan olan Aeronight ile asosyal aforizmalar. Ne diyeceğini söylerken dikkati dağılan, göz yapayım derken tek kaşını kaldıran, aslında demek istemediğini bir sekilde diyen ama öyle demek istemeyen bir gencin karışık, bir o kadar da gerçek hikayesinin kara mizahla örülmüş dünyası.

Banlamak ya da banlamamak, işte bütün mesele bu. - KayıpRıhtım

Onu mu demek istedi? Bunu mu demek istedi? Düşündürürken kızdıran, kızdırırken affettiren, affettirirken şaşırtan bir kitap. -Forumdaşlar

Bilimden, felsefeye, sosyal hayattan, fantastiğe her alanda nev-i şahsına münhasır tarzı ile sizi düşüncelere gark edecek. - “Şimdi ne dedi?” diyen okur.

15 Beğeni

Yazar: @ mit
M. Ihsan Tatari
Kitabın Adı: “İmlasız Geceler”

Konusu: Her gece gezindiği forum ortamında imla hatası yapan gençleri bulup onları öldüren bir seri katilin hikayesi. Gençlere önce dostça yaklaşan, tanıştıktan sonra onları " sana bir kitap hediyem var" diye kandırıp ortadan kaldıran bir adam… Tehlikenin farkında olmayan forum üyeleri… Ve tüm bu cinayetleri çözmek için TDK’ya başvurmak zorunda kalan bir müfettiş…

Arka Kapak:
" Okuduktan sonra bir daha kağıda kaleme dokunamayacaksınız" Dmitry Glukhovsky

“Kesme işaretinin bu kadar keskin olabileceğini hiç düşünmemiştim” Stephen King

“Filmi çekilse de katili oynasam” Matthew McConaughey

“Abi çok yoğunum, ilk fırsatta okuyacağım” Hakan Tunç :blush:

22 Beğeni

Puhahaha! :rofl: Övgülere ayrı güldüm yalnız, hele sonuncusu tam bir efsane :smiley:

6 Beğeni

buralarda bir benim arkadaşım yok sanırım :’(

3 Beğeni

Zaman… yeni paylasimlar… tartisma ve incelemelere katilma… bol bol olacaktir… :rofl:

2 Beğeni

Ben ilk geldiğimde kimse bana cevap yazmıyordu. :sweat_smile: Benden sonra konu bir süre yalnızlığa terk ediliyordu. “Herhalde insanlar benden haz etmiyor,” diye düşünmüştüm. :sweat_smile: Zamanla olacaktır. :blush: Şu an herkes bu başlıkta güvenli sularda geziyor. Ben açıkcası @magicalbronze 'dan bir atak bekliyorum bu başlık için. :joy: Şimdi sessiz sessiz izliyor gibi geliyor. :eyes:

7 Beğeni

hahaha. ara sıra bende aynı düşünceye kapılıyorum ama çok yeni katıldığımdan olsa gerek…

1 Beğeni

Ben de öyle umuyoruum.

Sanırım benim de :(((

1 Beğeni

Sen de Hermione’nin başrolde olduğu, Harry Potter evreninde geçen yepisyeni bir kitap yazardın :slight_smile:

3 Beğeni

Kesinlikle evet. :smile: :star_struck: :slightly_smiling_face: :+1:

Düzenleme: Bir az erken konuşdum. :pinching_hand: zaman gerekiyormuş

4 Beğeni