Forum Üyelerinin Aylık Okuduğu Kitaplar

Verimli sayılabilecek bir ay oldu.

14 Beğeni

Kırım Savaşının son 30 sayfası Temmuza sarktı sadece bir de resim çekerken unuttuğum 95 Tez var ayrıca 309 sayfa Hırsızlar Cumhuriyetinden 68 sayfa Simyacıdan 5-6 sayfa Yöntem Üzerine Konuşmalardan okudum.

13 Beğeni

Resmen peşin fiyatına taksitli gibi olmuş. :joy:

3 Beğeni

3-4 kitabı aynı anda okumak gibi kötü bir alışkanlığınız olunca böyle oluyor maalesef.

1 Beğeni

Ben de zaman zaman öyle okuyorum. Bitince de peş peşe bitiyor ama. :blush:

1 Beğeni

Bu ay okuduğum kitaplar bunlar;

Benim için verimli bir ay oldu. Haftada 1 kitap okumuşum. Çocukluğun Sonu’nun da 150 sayfasını okumuştum bu ay ama Sissoylu’nun önceki aylarda okuduğum ilk kısmı ile mahsuplaştırdım.:grinning:

13 Beğeni

Konuyu açan kişi olarak ilk defa fotoğraf yüklüyorum çünkü kitaplarıma epey uzaktım. :smile:

Bu yıl çöp x çöp şeklinde geçiyordu benim için. Özellikle ilk 5 ayı -her anlamda- hatırlamak dahi istemiyorum. Neyse ki temmuzda güzel bir tempo yakaladım ve verimli okumalar gerçekleştirebildim.

Not: Taht Oyunları 2. kez okundu. Resimli özel baskıya dayanamadım.

Not 2: Evet, herkesin okumakta geç kaldığı bazı kitaplar vardır çünkü kitaplıklarımızda okunmayı bekleyen çok fazla kitap var.

Herkesin ağustos ayının daha verimli geçmesi dileğiyle!

23 Beğeni

Suç ve ceza’nın ilk 180 sayfasi hariç böyle geçti temmuz. Hayatımda en çok kitap okuduğum dönemdi, vaktimi ne kadar boşa harcadığımı farkedince kendimi daha çok okumaya zorladım. Tabi bir de çizgi romanlar çabuk çabuk okunuyor onun da etkisi var :sweat_smile: Umarım bu tempoda devam edebilirim, bu yılki hedefim 30 kitaptı ve şimdiden geçtim bu sayıyı.

21 Beğeni

Son iki gün Aylak Adam da yarım kalacak gibi duruyordu neyse ki sardı ve hızlıca bitirebilmiştim. Yine de çok sefil bir ay oldu bir bu kadar beklemeye bıraktığım var. Fakat resimdekilerin hepsi güzel kitaplar :purple_heart:

20 Beğeni

Şu başlığı incelerken resimlerin aklımda daha çok kaldığını fark ettim. Yazılan listeler nedense hiç dikkatimi çekmiyor ama resimleri inceliyorum ve ilgimi çekenleri not alıyorum. Sanırım resim hafızam daha iyi olduğu için oluyor bu. :slight_smile:

@Karahayalci Jack London’u beğendin mi? Ufak da olsa bir inceleme yapmayı düşünür müsün?

@mephisto Paul Auster ve Gabriel Garcia hakkında ne düşünüyorsun? Biraz açabilir misin?

@boiledegg 10 Numaralı Kamara nasıldı? Okumadan beklettiğim kitaplardan birisi oldu bir sebepten. Kitabı nasıl buldun?

5 Beğeni

Bende görsellere bakıyorum daha çok listelerin benim için pek anlamı olmuyor :slight_smile:

3 Beğeni

Gerçekten benim için de öyle. Kapaklardan biraz türü ya da tanıdıklığı yakalayınca direk aradığımı bulmuş gibi oluyorum.

2 Beğeni

@Ufuk Listeler bana çok karışık geliyor. Uzun zamandır kitap işini görselden götürüyorum. Ayrıca senden resim gelmedi. Kumlarından ayrılamadın mı hâlâ? :joy:

@GkiraraJ Beynimiz bazı şeyleri kabullenmiş sanırım. Liste olunca pek dikkat çekmiyor ama kalp görünce Can Yayınları filan hemen ayırt edebiliyoruz. Bir de tabii kişilerin okuma profillerine gore kafamızda “Aaa, bu kişi benimle benzer şeyleri okuyor,” diye düşünüyoruz. En azıdnan benim için öyle.

Diğer konu bu kadar okumaya hiç yorumun gelmemesi malum başlıkta. Bence birkaç kelime de olsa beğenilen kitaplara yorum yapılması harika olurdu. Konu şöyleydi gibi. Okudunuz ama beğenmediniz mi arkadaşlar? Belki keyif aldığınız kitaplar bizim de kitaplığımızdadır ve yorumunuza göre öne çekebiliriz. Böylece birlikte tartışacağımız ya da fikir alışverişinde bulunacağımız ortak noktalarımız olur.

5 Beğeni

Kumlar döküldü çoktan da :smile: kitaplar sağda solda çıkarmaya üşendim :v:

2 Beğeni

Kınıyarak uyumaya gidiyorum. Yarın uyandığımda (8.30) resmi görmek istiyorum. :joy: Rüyanda da eşek arıları kovalasın seni. :buyucu:

2 Beğeni

Bakınıyorum üşenerek :+1: , tatil iyi hoş ama uyuşukluğu üzerinden atamıyor insan. Zaten ayın 10 günü tatilde sıfır okuma yaptım :slight_smile:

2 Beğeni

Kitap çok çok aklıma takılmadığı sürece yorum yazmaya üşeniyorum ya. Midas’ın Müritleri çok hoşuma gitti o yüzden yorum yazacağım bir ara umarım hepsine yazarım.

2 Beğeni

@Agape hemen yapmış gibi olabilirim ama çıkart yerleştir bunlar hep kalori gece gece 5km koşsam daha iyiydi :slight_smile:

10 gün tatili saymazsak temmuzda okuduklarım. Görseldekiler dışında Dönüşüm’ün çizgi romanını ve Asimov Son Soru derlemesini okudum. Vakıf tekrar okuma, başka da yok sanırım.

16 Beğeni

Kullanılan dil, akış vs. oldukça açık ve basit, konusu sürükleyici de. Özellikle ağır şeyler okuduktan sonra okunabilir :smiley: Yine de “bir daha okurum bunu” dediğim bir kitap değildi benim için.

2 Beğeni

Bu da bizim Temmuz ayımız.

19 Beğeni