Friends: The Reunion İncelemesi: Sis Perdesinin Ardındaki Arkadaşlıklar

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/inceleme/friends-the-reunion-incelemesi/

Friends: The Reunion özel bölümü ile HBO Max üzerinden yayınlandı. Yıllar sonra yeni bir bölüm ile seyirci ile buluşan yapım, Central Perk’teki eski günlerin sıcaklığını yansıtabildi mi? Öncelikle şunu söylemek isterim ki; Friends: The Reunion, Friends’in başka bir bölümü değil. Geçmişin kısmen belgesel, kısmen oyuncu kadrosunun birlikte anıldığı “özel” bir bakış. Ünlüleri, hayranları barındıran, aktör… (DEVAMI…)

Bir süredir buralara çok bakamadım o yüzden bu konu başka bir başlık altında konuşuldu mu bilmiyorum. Ben reunionı hiç beğenmedim. Çünkü ne yapacakları (ya da yapmayacakları) hakkında bir fikrim yoktu. Sonunda reunion geliyor deyince normal bölüm geliyor sanmıştım ama yine olmadı. Hani oyuncuların bir araya gelmesini Chandler’ın da diyeceği gibi “Could I care any less!”. Çünkü tam olarak hepsi toplanamamış olsa da oyuncuları bir arada gördük zaten ve friendsin olayı karakterler oyuncular değil. Doğrusu ben karakterlerin yıllar sonraki hallerini gösteren bir bölüm için de ölüp bitmiyordum ama friends reunion deyince mantıken bölüm çekmelerini bekliyor insan. Beğenmememin ana sebebi bu olsa da bu haliyle de çok iyiydi diyemeyeceğimm, süre doldurmak için midir insan çekmek için mi bilemiyorum (ki buna zaten gerek yok) ünlüleri getirip friends hakkında konuşturmaları da yine ilgimi çekmeyen bir konuydu. Tek beğendim diyebileceğim kısım eski sahneleri canlandırmalarıydı. O kadar reklamdan, haberden sonra bu muydu dedirtti. Ha bu arada oyuncuları da ekstradan seven ve bir arada görmek isteyen olur yani beğenene bir lafım yok.