Gabriel Garcia Marquez Kitapları (Can Yayınları)

Paylaşılmamış. Labirentindeki General kitabının güncel kapağı.

6 Beğeni

Güncel kapaklı

6 Beğeni

Güncellenen kapak

4 Beğeni

Kırmızı Pazartesi ile Marquez kitaplığına giriş yapmış oldum. Kısa bir kitap ve daha ilk cümleden hikayenin sonunun bilinmesine rağmen okurken cinayetin önleneceği beklentisiyle okudum.

Adına “namus” “töre” denilen cinayetlerin failinin toplum olduğu gerçeğinin irdelendiği roman da bir kentin cinayetin gerçekleşeceğini bilmesine rağmen kaygısızlıkları ve hatta “namus” adı altında bu cinayeti onaylamaları, haklı bulmaları ve bazı tesadüflerle gerçekleşen bir cinayetin hikayesi.

Henüz okumayanlar varsa okumalarını öneririm.

9 Beğeni

Benim de ilk okuduğum Marquez kitabıdır. Beğenmiştim. Daha sonra eşime de okuttum. Ardından Albaya Mektup Yok’u okudum. Elimde 3-4 tane daha kitabı var bekleyen. Genelde ince kitaplar. Zaman içinde incelerden devam edip en son Yüzyıllık Yalnızlık’ı okumayı düşünüyorum.

2 Beğeni

Yüzyıllık Yalnızlık kitabını almıştım ama bende henüz okumadım. Diğer kitapları arasında belki 1-2 kitabı daha ciltli baskılardan basılabilir diye bekliyorum. Basılmazsa da nasıl olsa Can kitaplarının çoğunun e-kitap baskılarını yapıyor, okuyacağım Marquez kitaplarını Kobo magaza, idefix veya Google kitaplardan e-kitap olarak alacağım.

1 Beğeni

Yeni kapaklı yeniden baskılar:

Hanım Ana’nın Cenaze Töreni

Bir Kayıp Denizci

Yeni kapakla basılacaklar listesinde geriye sadece Bir Kaçırılma Öyküsü kalıyor böylece

5 Beğeni

Tam Hanım Ana’nın Cenaze Töreni’ne ikinci okuma olarak eski kapaktan başlayacaktım, gelse artık dedim dün, geliyor. Kalbim temiz demek ki :slight_smile:

1 Beğeni

Marquez’in kitapları konularına ve geçtiği mekana göre iki gruba ayrılıyor. Okunma sırası da buna göre düzenlenmiş oluyor.
1- Aracataca (Macondo) kenti çevresinde geçen eserleri
-Yaprak Fırtınası
-Albaya Mektup Yok
-Hanım Ana’nın Cenaze Töreni
-Şer Saati
-İyi Kalpli Erendira
-Yüzyıllık Yalnızlık
Kitaplarda geçen bazı kronolojik olaylar bağlamında, bu gruptaki eserlerin bu sıralamayla okunması tavsiye edilir.
Güç, iktidar, tarih gibi konuların öne çıktığı eserleri:
-Başkan Babamızın Sonbaharı
-Kırmızı Pazartesi
-Kolera Günlerinde Aşk
-Labirentindeki General
-Aşk ve Öbür Cinler
Yine Marquez’in büyülü gerçekçiliğini en iyi şekilde anlayabilmek ve okuma zevkine doyabilmek için bu grubun da belirttiğim sıralamayla okunması önerilir.

6 Beğeni

Güncellenen kapak. Yazarın tüm kitaplarının kapakları güncellenmiş oldu.

5 Beğeni

Yeni kitap

4 Beğeni
6 Beğeni

Gabo - Büyülü Bir Yaşamın Hatıraları adlı biyografik çizgi roman bu anı geçiyordu. Hatta orada ikiye bölüp önce gönderdiği kısım kitabın ikinci bölümüydü diye geçiyor.

1 Beğeni

Yeni kitap:

7 Beğeni

Mis gibi duruyor şu kapak.

7 Beğeni
2 Beğeni

Maşallah hangi kitapları takip etsem hepsinin başında siz varsınız. Nasıl yetişebiliyorsunuz hayretler içerisineyim. :smiley: Bu arada en başta açtığınız listeye öyküler ve yüzyılın skandalı nı eklemeyi unutmuşsunuz.

1 Beğeni

Yetişmeye çalışıyoruz çok şükür. :blush: :blush:

Tabi arada böyle konu güncellemeyi atladıklarım oluyor. Onlarıda sizin sayenizde güncel hale getirebiliyorum.

2 Beğeni
3 Beğeni