Gabriel Garcia Marquez'in "Yüzyıllık Yalnızlık" Romanı Netflix Dizisi Oluyor

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/yuzyillik-yalnizlik-netflix-dizisi/Büyülü gerçekçilik denince akla ilk gelen eserlerden olan, Gabriel Garcia Marquez’in “Yüzyıllık Yalnızlık” romanı Netflix’te karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Yüzyıllarca sürecek bu yalnızlığı bir de ekranlarda hissetmeye hazır mısınız? (DEVAMI…)

3 Beğeni

Marquez’in okuduğum kitaplarını (Kırmızı Pazartesi, Aşk ve Öbür Cinler) sinema veya ekrana pek uygun görmemiştim. Usta yazarın edebiyat cambazlığında tat bulduğu bir tarzı var. Örneğin Kırmızı Pazartesi, salt hikâye olarak bakınca bir özelliği yok. Ancak öyle değil işte. Yüzyıllık Yalnızlık için de geçerlidir diye düşünüyorum.

Bu sebeple klasik ve düz uyarlamadan kaçınırlar umarım. Temel alıp, yazarın tarzı da hesaba katılarak deneysel bir anlatım bekliyor ve istiyorum.

2 Beğeni

Aile içerisindeki; ensest ve aşırı uç ilişkiyi nasıl aktaracaklar acaba ? Bu kitabı ilk okuduğumda kanım donmuştu. Bu nasıl bir kitap demiştim. Aslında anlatılmak istenen ütopik bir dünyanın nasıl kurulduğuna dair geçiş süreci. Ve bu dönemin nasıl sancılı ve sorunlu geçtiğini anlatıyor aslında. Ama, bazı olaylar o kadar beynime kazınmış ki ana temaya odaklanamadım. Yine de baya akıcı bir hikayesi vardı. Tabi bana göre. Dizi olarak biraz sıkıcı olabilir. Keza sıfır aksiyon var neredeyse :smiley: