Gain: Yerli Dijital Yayın Platformu Hizmete Başlıyor - İşte İlk İçerikler

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/gain-yerli-dijital-yayin-platformu-ilk-icerikler/

Dijital yayın platformlarının sayısı her geçen gün artıyor. Yerli platformlara ise bir yenisi eklenmeye hazırlanıyor. Tüm gözler 1 Ocak 2021’de yayına girecek Acun Ilıcalı projesi Exxen’e çevrilmişken Gain, ondan da önce yayına girmek için gün sayıyor. Yeni kanalın ilk projelerinde yer alacak isimler arasında Ahmet Mümtaz Taylan, Can Bonomo, Engin Günaydın, Devin Özgür Çınar, Gaye… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Engin Günaydın ve Devin Özgür Çınar çok eski iki dost, beraber yer aldıkları her projeye yüksek enerjilerini katıyorlar. Onları yeniden bir arada görmek için sabırsızlanıyorum.

1 Beğeni

Turkish Quibi yükleniyor…

Dijital pazarı baya genişliyor yerli projelerle puhu blu exxen gain derken pazar dolup taşacak anlaşılan. Ayrıca yerli platformlar çok iyi içerikler sunmalı ki netflix amazon gibi yabancı platformlardan koparmalı izleyiciyi. Ve bunun farkındalar bence exxen in popüler youtuberlara yönelmesi bence olumlu bir girişim.

Bu ikiliye bir de Binnur Kaya katılırsa tadından yenmez.

1 Beğeni

Acun Ilıcalı’nın içi boş, çöplükten hallice platformuna asla ve asla para kazandırmayı düşünmüyorum. Gain eğer içeriklerini bir sistemin zincir halkası haline getirmeden bağımsız, erdemli ve kendine saygısı olan işler ortaya koyarsa abone olurum. Saçma sapan, içi bomboş, tek gayesi tepedekinin cebine hizmet olan iğrenç içerikler çıkarmazlar umarım.

Şimdilik umut vadediyor ama bir dizide, içerikte gördüğümüz kişileri bu kişi sevildi, ratingi yüksek nasıl olsa diyerek başka alakasız her çöp işin içine yediren Acun gibi bir vizyonsuzluk üzerinden ilerleyecekse kolay falan da gelmesin diyebileceğim bir iş.

Acun’un internet tüketicisini de köleleştirmesine izin vermemeliyiz.

Gain yayına sunulmuş. İndirip üye oldum. Şimdiye kadar bir ücret istemedi. Güzel bir platforma benziyor.

Edit: Diğer yayın platformlarına rakip olmak yerine daha çok Instagram’a rakip olmuş gibi duruyor. Instagram’da anlamsızca kısa videolar izlemek yerine buradan daha kaliteli video izlenebilir. Yayın platformalarına benzeyen bir yönü de var. Bence bu platform tutar.