Game of Thrones Aktörü Son 2 Kitabın Çoktan Yazıldığını Söyledi, G.R.R. Martin Yalanladı

(Burak) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/game-of-thrones-son-kitaplar-grr-martin/

image

Dizide Barristan Selmy rolünü canlandıran Ian McElhinney Game of Thrones kitaplarının çoktan yazıldığını ancak yayınlanması için dizinin bitmesinin beklendiği iddiasında bulundu. (DEVAMI…)

Seni gidi seni… :slight_smile: “Biliydim böle olacağını”

22VyjL

(Hiçliğin bekçisi…) #3

Acaba Martin son konusunda çok çekiniyordu da dizide düşündüklerini yaptırarak nabız mı yokladı demeden edemedim. :thinking:

(Zafer) #4

Sonu zaten senaristlerle konuştular ama hikaye bazında araları doldurmakta, konu işlenişinde falan çok yetersiz bir sezon oldu.

Spoiler

Dany’nin mad queen olacağını söylemiştir ama dizide bu süreci 2 bölümde bir iki sahne ile başarısız bir biçimde anlatınca tepki yedi.Dany’nin bu şekle evrilmesi bence güzel karar ama bakalım daha hepsini görmeden bir şey söylemek erken olur

(Şeyma) #5

Böyle bir şeye ihtimal vermiyorum. Dizi 3.sezondan itibaren yavaş yavaş kitaplardan kopmaya başladı zaten. Biz dizide kitaplardan çok farklı olaylar görüyoruz. George yaptığı açıklamada kitapları yazmış olsaydı d&d’nin baya mutlu olacağını ama en çok da kendisinin mutlu olacağını söylüyor. En azından son sezonda daha çok yardımı dokunabilirdi eğer yazmış olsaydı. Bu kadar kötü bir sezon ve final izlememiş olurduk.

(Burak Kuşcu) #6

GRRM Barristan Selmy’ye bakar ve;

-dracarys

Finalde tahta kimin çıkacağını öğrendim. Henüz yazılmayan çıkmamış kitapları okumayanlar bakmasın.

(Burak Kuşcu) #8

Bluru açmadan evvel ufak tefek şirin sarı bişey görünce kesin Tyrion dedim ama değilmiş😆

(Oğuz) #9

George Martin, kişisel bloğu üzerinden bu iddiayı yalanlamıştı. Gariptir ki tam bu iddia ortaya atıldıktan sonra, diziyle ilgili onun üzerinden dönen diğer iddialara da art arda cevap verdi. Dizi ve prodüksiyon tarafından getirisi yüksek ve karşılıklı bir anlaşmayla bağlanmışsa böyle bir yalanlama yoluna gidilmiş olabilir.

Diğer yandan ise; ejderhaların dansı 6 yılda bitirildi ve kitaplar çıktıkça kalınlaşıyor. Martin’in önceki kitaplarda yaptığı gibi çıkacak kitabın bölümlerini yazdıktan sonra, kafasında tartıp, beğenmeyip sonraki kitaba itelemiş olması da muhtemel. Kalınlaşan kitaplar ve uzayan araya bunu da katarsak, gerçekten de son kitabı görememe ihtimalimiz o kadar da imkansız değil.

(Burak Kuşcu) #10

Göremiycez zaten GRRM dayansa da çoğumuz ölürüz o zamana kadar :smile:

(Buyici) #11

Banada inceden dizi yapımcısı ile bir anlaşma olasılığı mantıklı gelmeye başladı. Ne de olsa Amerikan tarzı.

I will, however, say for the record — no, THE WINDS OF WINTER and A DREAM OF SPRING are not finished. DREAM is not even begun; I am not going to start writing volume seven until I finish volume six

George Martin bunu kişisel blogundan yalanlamıştı. Kitaplar bitmedi, 7. kitaba hiç başlamadım. 6.kitap bitmeden 7’ye de başlamayacam diyor mealen.

Blogda devamında da şöyle diyor : Kitaplar hazır olsa yayınevi de ben de milyonlar kazanacağız. Niye erteleyeyim ki? Kaldı ki dizi yapımcıları kitabım hazır olsa çok daha memnun olacaklardı gibisinden yazmış.

Ah be Barristan, diziden gideli çok oldu. Gelip, bizim umutlarımızla oynamaya ne hakkın var?

(Cankut Değerli) #13

Bu kadar zamandan sonra George Martin’in tek kelimesine bile inanmıyorum artık. Ha çıktı ha çıkacak derken yıllar geçti, hani neler oldu falan diye bir liste çıkarsak sekiz yılda dünya bayağı bir değişti.
Fakat bu amca bir kitabı çıkaramadı. Yazılmış olduğuna inanmak istiyorum açıkçası, yoksa değil kitabı görmek, çıkış tarihi bile alamayız artık.