Game of Thrones Sonrası George R.R. Martin, Kitap ve Dizi Finali Üzerine Konuştu

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/geek/george-r-r-martin-game-of-thrones-kitap-dizi-final/

Game of Thrones finaline ilişkin tartışmalar devam ederken George R.R. Martin dizi üzerine düşüncelerini anlatıp kitaplarının finalinden bahsetti. (DEVAMI…)

4 Likes

Sık dişini toroman. Bitirebilirsin daha iyisini yazacaksın biliyorum.

Kitabı yazmaya ne gerek var yapımcı olmak varken. Kitap okumak zaten çağdışı bir şey.

1 Like

Hadi be adam her gun açıklamalarını okumaktan sıkıldım artık bitir şu kitabi…tamam prequel dizilerle de ilgilen,sen gidince ne olduğunu gördük ama önce kitap…

2 Likes
5 Likes

Abla tam da bugün Hazal abla nerde acaba diyordum :smile:

1 Like

Bence R.R. Martin kitapları bitirdi, son okuması vs. her şey yapıldı, bekliyorlar. Seneye ilk kitap çıkar. Uzun süre kırılamayacak bir satış rekoruna da imzayı çakmış olurlar böylece.

Ben olsam, senaryoyu gördükten sonra bu yola giderdim :smiling_imp:

Bir an dedim ki acaba kitapları dağ evindeki mahzeninde kapalı tuttuğu birine mi yazdırıyordu acaba? Ve bu yazdırdığı kimse mahzende çürüyüp gitti de sonu ben nasıl yazacağım diye kara kara düşünüyor mu? :smiley: Böyle bir açıklama yapsa aklıma daha çok yatardı. Bunu düşününce verdiğim teki aynen şöyle:

1 Like

Umarım dizinin sonu ile kitabın sonu farklı olur. Aslında sürprizbozan hakkında sıkıntı yapmam. Biri ölüyorsa neden öldüğünü ve nasıl o duruma geldiğini, konumunu vs. gene okumak isterim ancak internetteki HERKES çok sağolsun bir sürü fotoğraf gördüm. Burada ve diğer sosyal medya sitelerinde hep sessize aldım konuları, kelimeleri ve hesapları, ancak bir yerden illaha ki çıkıyor tad kaçıran.

Seri tamamlanana kadar okumayı reddeden biri olarak farklı bir şeyler okumayı çok isterim.

“Dizi finalinde bi şeyler oldu ama ne oldu bulamadık, diziyle kitap arasında benzerlik olacak veya olmayacak ama kesinlikle bi şeyler olacak.”

4 Likes