Game of Thrones Yazarı, Kitaba Öncelik Verecek

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/game-of-thrones-yazari-martin-kitap-oncelik/

Game of Thrones yan dizisi House of the Dragon duyurulduktan sonra; hayranlar serinin kitapları hakkında endişeli. George R.R. Martin ise önceliklerine dair net konuştu. (DEVAMI…)

4 Likes

Allah razı olsun George.

1 Like

8 Likes

Neredeyse Winds ile ilgili her röportajında bu cümlenin bir benzerini kullanıyor. Anladık, önceliğin Winds, hala yazıyorsun, bittiği zaman bitmiş olacak vs. vs. Yeni şeyler söyle artık yahu.

2 Likes

Cem Uzan’a hapis şoku.

3 Likes

Hakkı rahmetine kavuşsa da seriyi Sanderson tamamlasa diye düşünmeye başladım, Allahım tövbe tövbe, çok bencilce :frowning:

(bkz:Songül karlı sütyensiz)

Üstat biraz şaşırtıcı bir haber değil mi bu ?

Sanderson değilde Grrm tarzını daha çok Mark Lewrance ve Joe Abercombie de görüyorum bu ikisinden biri veya ikisi birleşse çok güzel bir şekilde tamamlanır.

Umarım dediklerinizin hiçbiri olmaz ve son iki kitabı da Martin’in kaleminden okuruz :slight_smile:

Allah gecinden versin ama Brandon Sanderson’a yine iş düşecek gibi.

2 Likes

Vallahi öyle bir durumda nasıl ki Robert Jordan vefatından sonra karar mercii eşi oldu ise burada da sanırım aynı şey geçerli. Ancak böyle bir durumda GRRM’nin eşi Parris serinin başkası tarafından tamamlanmasına izin verir mi ? Sanmıyorum.

1 Like

Ya tabi biz olayın makarasındayız.Yoksa 1 seri için adam ölmesin :slight_smile:

1 Like

Zaten benim de demek istediğim sağ salim bitirir seriyi :smiley:

1 Like

Tarzlarını birbirleriyle alakası yok Sanderson ve GRRM’in. Ki Sanderson Zaman Çarkını çok büyük hayranıydı, seriyi bitirme çabasının sebebi de buydu. Hem Robert Jordanı idolü olarak görüyordu hem de yazma stiline çok yakın bir stil kullanıyordu.
Her yarım kalan seriyi bitirmeye çalışacak joker yazar değil bu adam :sweat_smile::sweat_smile: Herşeyi geçtim adamın sırada bekleyen bir sürü kitabı var, niye kariyerini ve kitaplarını bırakıp Song Of Ice Fıre’a gömülsün. Yani finali beğenmediklerini düşünün Sandersonın kaleme aldığı ama GRRM tarafından hedeflemiş. Tüm suç Sanderson da olurdu. Kimse de dinlemez, demek ki bağlayamadı derler. Riske atmasını değecek bir seri değil.

3 Likes

Bahsettiğim Robert Jordan’ın ölümünden sonra serinin başka bir yazar tarafından tamamlanma kararıydı. Yani bu karar da eşi Harriet’ın elindeydi. Aynı durumda GRRM nin eşi başka bir yazarla anlaşmaz diye düşünüyorum yani. Bu Brandon özelinde değil herhangi bir yazarla da. Ki oraya gelecek olursak bence yazarın ruhunu yakalayabilecek en iyi yazar Joe Abercrombie olur.

Reis Allah sana uzun ömürler versin ne diyeyim. Bitirsen de okusak be artık.

azraille pazarlık etmiş galiba 80 yaşını göreceğinin garantisini almış