Game of Thrones Yazarı Martin: "Artık Yarış Kalmadı, Kitabımı Rahat Rahat Yazıyorum"

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/game-of-thrones-george-rr-martin-yeni-aciklama/

Game of Thrones dizisinin yaratıcısı George R.R. Martin, serinin altıncı kitabı hakkında hayranları huzursuz edecek açıklamalarda bulundu. Ayrıca internet teorileri hakkında da konuştu. (DEVAMI…)

3 Beğeni

Söyletme kötüyü Martin :smile:

İkinci paragrafta söyledikleri çok doğru yalnız. Birileri sizin aklınızdakini keşfetti diye kurgunuzu tamamen değiştirmeye kalkınca işler çok fena batıyor. Lost dizisi bunun en güzel örneği mesela…

6 Beğeni

Çok açıklayıcı olmuş cidden…:smiley:

2 Beğeni

Lost herhalde forumlarda teorileri paylaşılan ilk diziydi. Adamlar farklı yapalım derken çok kötü oldu. Taht Oyunları son sezon başarısızlığını egale etti gerçi.

2 Beğeni

Şu kitabi bitir Allah’ın cezası şişko

2 Beğeni

Bu arada neyin yarışı bitti, Allah gecinden versin azraille yarışıyorsun artık.

16 Beğeni

“Hiçbir şey olmasa da bir şey oldu,” en azından. :thinking:

5 Beğeni

En sevdiğim seri bu tombik dönere ait. Ama nedense bu en sevdiğim yazarın her haberi çıktığında yeni kitabın bittiği mujdesini vermediğini bilerek,hissederek haberi daha okumadan okkalı küfürler geliyor dilimin ucuna. Sonra da boşver deyip geçmeye çalışıyorum.

4 Beğeni

İşin kötü yanı biz de yarışıyoruz. Yani serinin devamı çıkmadan biz de ölebiliriz. Bu da baya kötü olur :no_mouth:

6 Beğeni

“Rahat yazıyorum” derken sanki “daha epeyce bekleyeceksiniz acelesi yok” demiş…

Ama ben kitabın çıkış tarihi ile ilgili değil de, anlattığı hikaye açısından umutlandım. Sanki dizinin aceleye getirildiğini ve kitabın diziden farklı olacağını ifade etmiş. Ben kendi hikayemi anlatacağım demesi benim için iyi. Kendi hikayesini anlatırsa çok iyi bir son çıkacağını düşünüyorum.

1 Beğeni

İçimi rahatlatan nokta bu benim de. Dizinin son sezonu gibi bir saçmalık gelmeyeğine eminim. Tek isteğim 7. kitabı da 6. kitap kadar beklemeyelim.

2 Beğeni

Kim yorumumu sildi çıksın er meydanına. Ama simdi hak ediyor du o küfrü. :slight_smile::blush::grinning:

Ben bu kadar halkın kinini, öfkesini üstüne çekmeye çalışan bir adam daha görmedim. Insanların zaten sabrı kalmamış hala uyuz uyuz açıklamalar yapıyor, Allahtan okurlar biraz sakin insanlar da birinin elinden bi’ kaza çıkmadı HENÜZ. Düşünsenize fantastik kitap serisini ısrarla bitirmeyen yazarın Cihangir’deki evine saldırı haberleri falan çıkıyormuş. Katıldığı imza günlerinde palalı saldırıya uğruyor :thinking:

1 Beğeni

bu adamın psikolojik sorunları var bence.
hayranlarına yaptığı saygısızlığın haddi hesabı yok

Ben kötü yazılmış bir kitap okumaktansa biraz daha beklemeyi tercih ederim :slight_smile:

3 Beğeni

Bu seri kaçıncı kitapta bitecek belirtildi mi daha önce?

Yedi kitap olacak.

Buz ve Ateşin Şarkısı serinizi satarken yedi kitaplık bir seri olarak mı sattınız?

Onu sattığım 1994 yılında, temsilcim bir üçleme satmıştı. Ama tıpkı Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi için dediği gibi; öykü anlatımın içinde gelişir. Böylece yazmaya geri döndüm, yazdım ve yazdım ve bir süre sonra elimde ilk kitap için kullanabileceğim 1300 sayfa vardı fakat sona yakın herhangi bir yerde bile değildim. O noktada, “Ah, belki de üç kitap olmak yerine dört kitap olmaya ihtiyacı vardır.” dedim. Ve sonra başka bir noktada, “Belki de dört kitap yerine altı kitap olmalı…” dedim. Beşi direkt olarak geçmiştim. Ve sonra birkaç yıl boyunca yaptığım kitap turlarında, “Evet, altı kitap olacak.” dedim. O zamanlar kız arkadaşım, şu anki karım Parris, arkamda duruyor ve parmaklarıyla yedi yapıyordu. (gülüyor) Sonunda kız arkadaşımın haklı olduğunu anladım. Yedi kitap iyiydi. Yedi krallık, yedi tanrı, yedi kitap… Belli bir zarafeti var. Bu benim hikayem ve ona bağlıyım.

7 Beğeni

G.Martin’in yarattığı çok fazla karakter ve her birinin hikayesi var. Ve bu hikayelerin, içine sinecek şekilde sonlanması gerekiyor. Sanırım hikayeleri basitçe sonlandırmayı (veya hiç sonlandırmamayı), bu büyük eserine yakıştıramıyor. İstiyor ki her bir hikayenin sonu, gelişim süreci gibi detaylı olsun. Bilemiyorum belki de kafasında bağlantıları kurmakta zorlanıyor.
Sanki adamın beyninin içindeymişim gibi yazdım ben de :slight_smile:

3 Beğeni

Allah’ım Eiichiro Oda ve Brandon Sanderson’dan al Patrick Rothfuss ve George R.R. Martin’e ver. Ayarları yok adamların. Ya çok yazıyorlar ya hiç yazmıyorlar.

3 Beğeni

Kankan Stephen King kaza geçirdikten sonra oturup Kara Kuleyi tamamlamıştı. O’nun başına gelenden de mi korkmazsın, ders cıkarmazsın acaba Martin amcacığım :roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes:

1 Beğeni