Game of Thrones'tan Karanlık Savaş Sahnesi Eleştirilerine Cevap: "Belki de Sorun Sizdedir"

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/geek/game-of-thrones-the-long-night-elestirilerine-cevap/

Game of Thrones final sezonuyla çok konuşulmaya devam ediyor. “The Long Night” bölümündeki savaş sahnesinin fazla karanlık olduğu yönündeki eleştirilere, dizinin görüntü yönetmeninden cevap geldi: “Belki de sorun sizdedir.” (DEVAMI…)

2 Beğeni

5 gb 1080p versiyonunu 55” uhd televizyonumdan izlemeye çalıştım, izleyemedim.

Laptopla birlikte yorganın altına girip izledim en sevdiğim dizinin en önemli bölümünü.

Kısacası;

Ben bu adamı döverim.

13 Beğeni

Ona göre renk ayarı yapmak akıllarına gelmemiş mi? Sinema filmi değil ki bu. Tv için biraz karanlık koydunuz hadi, Telefon ekranı için de ona göre daha açık renkli yapsalarmış. Daha hangi medyuma ne çektiklerini bilmiyor adamlar.

Zaten çöp bir senaryoya doğru ilerlediği için dizi sinirliyim, yönetmenin bu boş açıklaması iyice sinirlendirdi.
Ciddi mi yani biz bilmiyorduk ya çok pardon ışık vurunca ekranın karardığını. Bölümü gece de izlesek karanlıktı, senaryo bakımından yavandı. Nerede o eski GoT. Yıllarımı verdim diziye berbatlaştı. Parayı basıp yeni nesil fanlarına uygun çeksinler bölüm iyi.

1 Beğeni

Açıkçası bence karanlık seviyesi gayet iyi idi, salonda ışıklar kapalı olarak Led TV de seyrettim. Bu karanlık hep o belirsizlik ve bilinmezlik hissini güzel bir şekilde vermiş. Daha aydınlık olsa bu gerginlik hissi kaybolurdu.

Kimin tvsinin nasıl yanlış ayarlandığını bilemeyecekleri için olması gerektiği gibi çekiyorlar. Gerisi kullanıcıya kalmış.

1 Beğeni

Boş boş konuşmuş. Suçluluk psikolojisi sezdim yoksa normal bir zamanda insan niye TV’lerini ayarlamayı bilmiyorlardiır desin ki?

3 Beğeni

Çok ukalaca bir açıklama. Ayrıca seyirciye saygısızlık edilmiş. Bence de çok karanlık bir bölümdü. Sorun sizde ne demek? Sen sadece bu bölümü yönettin belki ama bunu yüzbinlerce insan yıllardır izliyor, emek veriyor. Yakışmadı.

1 Beğeni

Böyle saçmalamaları hiç şaşırtmadı. Dizi zaten çöpe dönüştü. “Başladık bir kere, bari sonunu getirelim” diye izliyorum. Beğendiğimden değil.

1 Beğeni