Game Pass'e Rakip Sony'den Geldi: PlayStation Plus Abonelik Paketleri Duyuruldu

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/oyun/playstation-plus-abonelik-ucretleri-ve-paket-detaylari/

image

PlayStation Plus abonelik ücretleri belli oldu. Sony Interactive Entertainment’ın Microsoft’un Xbox Game Pass uygulamasına rakip olacak hizmetinde paket detayları duyuruldu. Yeni abonelik sistemi oyuncuları ekonomik anlamda rahatlatmayı hedefliyor. Dünya yavaş yavaş dijital çağın gereklerine göre şekillenmeyi sürdürüyor. Sinema ve televizyon cephesinde Netflix, Amazon Prime, Disney Plus, HBO Max ve Apple TV+ gibi tek abonelikle onlarca… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Game Pass kadar hesaplı olmaz çünkü base üyelik bile 40 tlden başlıyor.

1 Beğeni

Game pass kütüphanesi ile ps kütüphanesi bir değil yani. Önemli olan TR fiyatı ne kadar yansıyacak. 40tl olmaz ama 60 70tl olursa güzel olur.

1 Beğeni

Oyunlar açıklandı mı ki?

Bana kalırsa ps kütüphanesi gamepass kütüphanesinden daha kaliteli olacaktır. Exclusive oyunlar zaten hakkını verir o kütüphanenin.

1 Beğeni

Açıklanmadı ama zaten 400 ila 750 oyun arası olacak diye yazıyor. Exclusive oyunları başlı başına hiç oynamayan insanlar için bir fırsat. Daha tüm detaylar ve kütüphane içerikleri belli olsun hele.

Game Pass’de de 100’den fazla oyun var deniyor ve bazı oyunlar çıktığı gün ekleniyor. Konsola özel tüm oyunlar yeni çıkacaklar ile beraber eklenirse fark atabilir tabii ki PS. Ama dediğim gibi en önemli faktör fiyatı.

Sony özel fiyatlandırma yapmıyor genel olarak(oyunlarda), tutup 17=250 koyarlarsa bir anlamı olmaz. Ama 100 TL’nin altında tutulursa güzel bir fırsat olabilir.

Sony şuan tr mağazası dünyanın kur bazında en hesaplı mağazası aslında. :slight_smile: 60x14.5= 870tl civarı oluyor ama şuan ilk gün oyunları genelde 600 700tl bandında. Aynı şey plus üyeliği içinde geçerli. Umarım en kötü bu fiyat anlayışı sürer. Hiçbir üyelikten day one olmayacak dediler. Bu biraz üzdü. En çok ps oyunları ile hiç tanışmayanlar sevinecek bu üyeliğe. Düşünsene 16 yaşında gençsin. İlk konsolunu aldılar/aldın 1 senelik üyelik alıp bir kamyon oyunla başlıyorsun ve süre sınırı yok.

Hesaplı hali buysa Türkiye’deki oyuncular komple intihar etsin, bazı oyunlar ilk çıktığı zaman 1000 TL’yi aşıyor. Ben PS4 kullanıcısı olarak bir oyuna 200’den fazla para vermedim çünkü indirimler dışı oyun almadım.

Hesaplı olarak örnek verebileceğimiz firma Valve olur bana göre. Çünkü özel fiyatlandırma yapıyorlar. PC oyuncuları çok daha rahat.

Kaldı ki şu an yeni nesil konsollar da alınabilecek seviyede değil. O da ayrı bir tartışma konusu. :rofl:

Psn kardeşliği var ama. Biz 3 arkadaş beraber horizon aldık. 3umuzde aynı anda oynayabildik. Ps4 zamanı 2 kişiden fazla kişiye izin vermiyordu ama ps5te 3 4 farklı arkadaş hesabından oyun indirip oynayabiliyorum.

1 Beğeni

Kesinlikle öyle bir şey yok, hatta şu anda tartışmasız en pahalı vitrin Playstation’a ait.

Efendim benim kullandığım mağazalar açısından uygunluk sıralaması şöyle: Steam > Epic > Xbox Store > PS Store. Epic’in kupon durumlarına göre Steam ile dönemsel yer değiştirseler de uzun vadede Steam daha avantajlı. :slightly_smiling_face:

Bu söylediğinize katılıyorum, PS Store’dan alışveriş yapabilmenin tek yolu artık bu. Sanırım bu olay Epic’te yok, onun dışındaki mağazalarda da aynı imkan bize sunuluyor.

1 Beğeni

Teşekkürler paylaşım için.