Gandalf: En Çok Lazım Olduğunda Ortadan Kaybolan O Kişi

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/inceleme/gandalf-en-cok-lazim-oldugunda-ortadan-kaybolan-o-kisi/

Gandalf ortalıkta olmak konusunda çoğu zaman yol arkadaşlarını zor durumda bırakan bir karakter. Peki ama neden böyle? (DEVAMI…)

4 Likes

Otobüste akbilim bittiğinde gelmez, tuvalette tuvalet kağıdı bittiğinde ortada görünmez, evde ekmek kalmadığında sıvışır, çöpü atması gerektiğinde yerin dibine girer… Ama ne zaman ki cehennemden Balrog, tek yüzükten Sauron çıkar bu arkadaş hemen şov yapmak için bitiverir, “Açılın ben büyücüyüm”, diye atlar sahnenin ortasına… Biz senin ciğerini biliyoruz Gandalf, ciğerini… Hep bir rol çalmalar hep…

11 Likes

Her ne kadar bir Maia olsa da içinde ortaya çıkmak için fırsat bekleyen bir Hobbit var… Eeee, Hobbitlerle bu kadar düşüp kalkınca olacağı da budur…

Bir dakika, tanıdık geldi.

Çok doğru tespitlerle yazılmış başarılı bir yazı. Teşekkürler.

1 Like

Sürekli Gandalf olsa zaten başları belaya girmeyecek, böylece film de olmayacak. Mantıken, başlarının belaya girmesi lazım. :smile:

1 Like

Aslında Gandalf da Caradras ve Moria’da kardeşliği belaya sürüklüyor :smile: Aragorn karşı çıkıyordu hatta, Moria’ya girmemek konusunda.

1 Like

Filmin baştan sona konusu “başlarının belaya girip, birileri tarafından kurtarılması” aslında, bunların başında da Gandalf geliyo diye düşünüyorum :smiley:

1 Like