Gediksavaşları Efsanesi

Krondor Serisi, Raymon E. Feist’ın Sierra’nın Betrayal at Krondor ve ardından Return to Krondor oyunları için yazdığı senaryoları kitaplaştırması sonucu ortaya çıktı. Okunması zorunlu değil, ve olay örgüsü bir oyundan devşirilme olduğunu belli ediyor. Ben yine de keyif alarak okudum, sonrasında Return to Krondor’u tekrar bitirerek aldığım keyfi de katladım.
Seride oldukça önemli bir yeri olacak bazı karakterlerin gelişimi ve ilerleyen kitaplarda birkaç yerde atıfta bulunulması dışında ana senaryoya çok fazla katkısı yok. İlk dört kitabı okuyun,tarzını beğenirseniz onları da okuyabilirsiniz.

2 Beğeni

Oyun dediğiniz şeyler D&D oyunları gibi frp oyunları oluyor değilmi ? Bilgi için teşsekurler sana da öyle @Kandra

Sanırım seriyi ilk 4 kitapla sınırlı tutacagim çünkü krondor serisinden sonraki kitapların epubu yok 2 . el almaya da param yok .

1 Beğeni

PC oyunları ikisi de.
Betrayal at Krondor
Return to Krondor
Rica ederim. Fiyatları gerçekten de yüksek, bende de imparatorluk üçlemesinin olmamasının yegane sebebidir. Şimdiden iyi okumalar.

Arkadaslar ilk 4 kitabı okuduktan sonra Gedik savaslari dünyasından serisiyle devam etmeye karar verdim . Insalaah Feist yüzümü kara cikartmaz .

Not : imparatorluk serisini okumam sartmi ?

1 Beğeni

Ya bu başlığı hep hortlatiyorim ama acaba hangi kitaplar ana seri hangileri yan seri birisi yazabilirimi ? Internet arastimaktan oldum . Birde cevrilmemis olan son 3 seriyi okumazsam cok sey kaybedermiyim ?

İmparatorluk serisine diğer kitaplar içerisinde doğru hatırlıyorsam 1 ya da 2 yerde atıfta bulunulması dışında rastlamadım. Okuyan bir arkadaş daha iyi bilgilendirebilir.
Ana senaryo olarak kabul edebileceğim seriler şu şekilde;
Gediksavaşları serisi
Yılan Savaşları serisi
Gölgeler Meclisi serisi ( aslında biraz tartışılabilir ama bence dahil olmalı)
Karanlık Savaş serisi.
Son sorunun yanıtına maalesef sahip değilim. Bir gün ingilizce olarak elde etmeyi hayal ediyorum sadece :slight_smile:
Aklımızdakileri paylaşmak için bu forum,soru sorarken müsterih olun :+1:

1 Beğeni

Elimde bu kitaplar var, isteyen arkadaşa uygun fiyattan verebilirim.

1 Beğeni

Kraliyet Meydanı 'na konu olarak açabilirseniz çok daha fazla insana ulaşır. Toplu bulması zor kitaplar malum.`

Belki Raymond E. Feist’ı popülerleştirir Türkiye’de. İthaki de insafa gelir de seri tamamlanır. Kesinlikle düşünmüyoruz diyorlar gerçi. :roll_eyes:

1 Beğeni

Tipki Sahnara serisinde oldugu gibi dizi afisi kapagiyla basarlar belki.

Cumle biraz sacma oldu.

1 Beğeni

Öyle olmasına bile razıyım ben. Amerika’dan getirtmek çok pahalı, aklımdan bile geçiremiyorum.

Keşke eksik kalan kitapları da bassalar ama zor gibi. O kadar kitap alıp serinin sonunu okuyamamak kötü.

Yazardan hoşlanıp hoşlanmamakla alakalı bir durum yok ki ortada. Kişisel görüşlerimize göre iş yapmıyoruz. Ortada çok net veriler var. Bunların ışığında basmayı durdurma kararı aldık. Yeni seriyi basmayı da düşünmüyoruz.
Emre Bey bu açıklamayı yaptı. Mucize olmazsa devamı gelmeyecek. Firemane de basılmayacak.
Sadece 5 kitap kalmıştı oysa…

Kesinlikle katılıyorum.

Dizi zor ama bir ihtimal Game of Thrones kadar tutarsa devamı gelebilir.

1 Beğeni

Ben hala bu serinin 1.kitabini bitirmedim.Ders calismaktan firsat bulamiyorum üüüü!!

Serinin 1. ve 3. kitaplarını pek çok sitede bulamadım. Bulabileceğim bir site var mıdır?

Sizin için baktım ama maalesef ben de bulamadım. Tükenmiş görünüyor her yerde. Nadirkitap.com’da da fiyatları almış başını gitmiş. Sahaflara bakmanız gerekecek. İzmir’de iseniz Karşıyaka Smyrna Sahaf’da var sanırım.

1 Beğeni

Ben ebup okuyorum.Size tavsiyem sizde öyle yapın para verilecek kadar iyi degildi 1.Kitap bildiğiniz klasık lotr çakması.Hata kitapta bir Mekan ve olay o kadar çok benziyor ki anlatamam. Ama yinede tum serinin basilmasini isterdim.Birde seri bir Bilgisayar oyunundan esinlenilmiş haberiniz olsun.

Tüm okuma isteginizi kacirdım degilmi☺

2 Beğeni

Çırak kitabının hangi kısımları lotr çakması?