Genius, Üçüncü Sezonunda Mary Shelley'i Ağırlayacak!

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/genius-ucuncu-sezonunda-mary-shelleyi-agirlayacak/

Her sezonunda bilime katkıda bulunmuş harika isimlere yer veren dizi Genius, üçüncü sezonunda Gotik edebiyatın kraliçesi Mary Shelley’i ağırlayacak. (DEVAMI…)

4 Beğeni

Üçüncü sezonda bir kadın olacağının duyurusu yapılmıştı. Kendi adıma çok heyecanlanmıştım. Acaba kim olabilir diye durup durup düşünüyordum ve sonunda bu açıklama ile heyecanım doruklara ulaştı. Bitmek bilmeyen bekleyişimden sonra nihayet bu akşam ikinci sezon başlayacak. Picasso…

Öyle heyecanlıyım ki anlatamam. Son beş yıldır resimle içli dışlı olmamdan ve bir sipariş sebebiyle Picasson’nun Ağlayan Kadın tablosunun reprodüksiyon çalışmasını yaptıktan sonra hayranlığım kendisine kat kat artmıştı. Renk seçimleri, bakış açısı, tarzı her şeyiyle mükemmeldi. Bu akşam yayınlanacak olmasına rağmen Türkçe dublaj izlemekten nefret ettiğim için alt yazısını beklemem gerekecek ki bu da istemsiz kısa süre daha merak edeceğim anlamına geliyor.

Yıllardır böylesine takip ederek merakla izlediğim, izlerken de öğrendiğim ve beni araştırmaya iten bir dizi olmamıştı. Birinci sezondaki Einstein’in hayatı çok güzeldi. Mekan, oyuncular vs. çok büyüleyiciydi. Tabi Einstein ile başlamaları da vurucu oldu.

İlk sezon bir bilim adamı, ikinci sezon bir ressam, üçüncü sezon bir yazar ve dördüncü sezonda da tahminim bir müzisyen üzerine olacağı. Umarım bir müzisyen olur da kulaklarımızın pası silinirken bestelerin nasıl yapıldığı, nelerin bu sanatçılara ilham verdiğini yakından görürüz.

Aslında bu diziye fazla rağbet yokmuş gibi görünüyor. Kimse önermiyor, kimse hakkında konuşmuyor ama hem belgesel tadında hem de size tarihe tanık olma, bu anlara dahil olup içinde yaşama fırsatı bulurken, eğitici ve bir o kadar da kültür arttırıcı bu dizi serisini herkesin izlemesini isterdim. Bu güne dek şiddetle bir tavsiyede bulunmadım ama bu diziyi herkesin kesinlikle izlemesini şiddetle tavsiye ediyorum.

4 Beğeni

Son haberler üzdü. 3. Sezonda belki başka birisi olabilir ve çekimler 2020’ye sarkabilirmiş. Tam emin olamadım gerçi böyle bir söylenti var. :slightly_frowning_face:

Mary Shelley yerine yakın zamanda kaybedilen Aretha Franklin konu edilebilir denilmiş. Resmi bir açıklama değil daha çok söylenti. Sanırım nabız yoklanıyor. Umarım öyle bir şey olmaz çünkü Mary Shelley’i dört gözle bekliyordum. :frowning:

3 Beğeni