George Lucas, Lucasfilm'i Disney'e Neden Sattığını Anlattı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/george-lucas-lucasfilm-disney-neden-satti/

Sinema tarihinin efsanelerinden Star Wars serisinin yaratıcısı George Lucas, hayatını harcadığı Lucasfilm Limited şirketini Disney’e neden sattığını anlattı. Ünlü yönetmen, yazar Paul Duncan’ın yeni kitabında Yıldız Savaşları’nı yarattığı şirketini Disney’e satış sürecinden de bahsetti. Buna göre bu dev hamle, Lucas için bir hayli zor ve acılı olmuş. George Lucas ismi akıllara Yıldız Savaşları ve Lucasfilm… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Para tatlı gelmiştir neden olacak. Geri kalan bahane.

2 Beğeni

Disney’e satmakla yanlış karar vermiş diyeceğim ama 4.05 milyar dolar da çok büyük para :slight_smile:

2 Beğeni

Bu yaştan sonra parayı ezeyim demiş özetle ama Disney de mirasa ne kadar sadık kalıyor ortada.

1 Beğeni

Seri basılan kitaplarla Ejderha Mızrağı, Unutulmuş Diyarlar gibi bir seri haline gelmişti. Sonra tanımıyorum dedi disney ana seri haricini, sonuç ortada millet Mandalorian iyi seri diye kendini avutuyor halbuki neler neler kaldı buz dağının altında kim bilir.

2 Beğeni

DC filmlerine dönecek gibi, bir şeyler düzeltelim derken daha kötüye gideceğe benziyor.

Katılıyorum. Bari Old Republic dönemini anlatıp taze bir başlangıç yapsalar diyecem, orayı da batırırlar.

4 Beğeni

Tamam 4 milyar dolar büyük para ama sadece Force Awakens bile 2 milyar dolar hasılat yapmış. Oyuncaklardan ve dizilerden hiç bahsetmiyorum bile. Eğer Lucas bu satışın ardından 4 milyar dolarlık Disney hissesi aldıysa güzel iş ama para aldıysa o kadar da iyi bir anlaşma değil. Hisse almış olsa dahi ucuza satmış diyebiliriz.

Lol.

Sanki Star Wars, Disney’den önce bir facia değilmiş gibi konuşuyorsunuz.

Lucas açısından olay sadece para değilmiş. Sadece para olsa, muhtemelen satmazdı. Artık biraz da ailesine vakit ayırmayı düşündüğünü ve yaşlandığını da belirtmiş. Tabi bu satış, biz okuyucu ve izleyiciler açısından hiç iyi sonuçlar doğurmadı.

1 Beğeni

Adam kazanacağımı kazandım biraz da sefasını süreyim demiş. Bende olsam(4 milyar alsam) bende aynısını derdim.

1 Beğeni

Her anlamda seriyi satmıştır.Sonrasında birbirinden rezil filmler çekildi.