George Orwell Kitaplığı

Başka seriden mi çıkacak bilmiyorum. Şimdi yukarıda Ithaki Yayınlarını tıklayınca gördüm. Diğer kapaklar uyumlu onları uyumsuz görünce kötü geldi.

1 Beğeni

1984 ve Hayvan Çiftliği İthaki BKK içerisinden çıkacak. Bu konu çok üzün süre tartışıldı. Diğer kitapları kendi içerisinde bir kitaplık oluşturup çıkardılar. Bana kalsa madem BKK içerisinden çıkaracaksın birde diğer seri için alternatif kapaklı çıkarırdım.

3 Beğeni

Anladım, set yapıp paylaştılar zannettim. O iki kitabı BKK’den çıkıyor. Belki ileride Orwell kitaplığına uygun kapaklar ile oraya da eklerler diyeceğim ama Wells için hala yapmış değiller bunu.

1 Beğeni

Teşekkür ederim eğer daha iyi bir ceviri çıkarsa yazarsın herhalde fazla bir bilgim yok bu konuda

1 Beğeni

Çeviri benim de çok bildiğim bir durum değil, Forumda çeviri karşılaştırması konusunda dil bilen, bunu yapan arkadaşlar var. Ben daha çok çevirisine güvendiğim çevirmenleri takip ediyorum, onların çevirdiği kitapları alıyorum.

1 Beğeni

1984 Çeviri Karşılaştırması: “Can vs İthaki” başlığında an itibariyle iki önemli baskının ayrıntılı çeviri karşılaştırmalarına ulaşılabilir. :blush:

4 Beğeni
1 Beğeni

1984ün kapağı daha kötü olamaz heralde diyordum. Çok daha kötü de olabiliyormuş.

3 Beğeni

O kapağa bir de 30 lira etiket basmışlar. Hem de karşısında her telden rakip varken.

1 Beğeni

Acaba başka hangi çevirmenler katılacak bu kervana merak ediyorum. Mesela iletişim yayınlarında eserleri olan Murat Belge, Yordam kitapta çalışmış olan Mete Ergin var. Sonra hem Can hem ithakide çalışmış Püren Özgören var. Onu genelde Uçurtma Avcısı çevirisi ile tanıyorlar ama. Bildiğimden değil de bunları duydum işte. :slight_smile: Bunlar da çevirir mi acaba?

Mete Ergin 2015’te rahmetli oldu. Sağ iken çevirmiş midir bilmemekle birlikte hiç sanmıyorum.

Bunu bilmiyordum. Allah rahmet eylesin. İyi çevirileri olduğunu duymuştum sadece.

1 Beğeni

Evet çok iyi bir çevirmendi, babası Hasan Ali Ediz gibi.

Şunu da eklemek isterim. İkinci dilden yapıldığı için göz önüne alınmayan ancak orijinal dilden yapılan pek çok çeviriden çok çok daha iyi olan Savaş ve Barış gibi bir çevirisi de mevcut. Babasının Rus dili çevirmeni olması da son kontroller bakımından katkı sağlamış tabi.

7 Beğeni

Bunlardan daha kötü kapak yapılamaz herhalde.

1 Beğeni

Fiyatların yüksek olmamasına sevindim. :clap:t2::clap:t2:

Yüksek yapsa alternatif çok :upside_down_face:

Yüzde 50 indirimle 7 kitap 73 TL bence de fiyat olarak iyi. Ben BKK dışında olan kitaplarda Orwell kitaplığı olarak değil de öncelikle Hasan Fehmi Nemli çevirilerini alacağım kalan kitaplar için de çeviren isimler ve baskı kalitesi olarak bakarım.

1 Beğeni

Can Yayınlarının ki en iyisiydi.


2 Beğeni

Kapağa yazarın adı bile yanlış yazılmış. :man_facepalming:

3 Beğeni