George Orwell Kitaplığı

Tam Alfa’lık baskıymış. Ara ara Alfa’ya yazalım da belki bu baskı için ilgilerini çekeriz.

Essayler yani makaleler 1950 sonrası baskı yapmış kitaplar. Geçen konuştuğumuz gibiyse onların telifi hala devam ediyor demektir. Alfa belki basabilir yine ama telifsiz değildir.

2 Beğeni

Serinin tüm kitaplarını topladığım için BKK içerisinde olan Orwell baskıları mecburen alacağım ama Video’nun sonunda görüleceği üzere (temsili değil) İthaki Orwel kitaplığı baskılarına karşı tavrım. :slight_smile:

4 Beğeni

Sosyal medyada görünce buraya da ekleyim dedim.

4 Beğeni

Sel Yayıncılık’tan çıkmış halihazırda 6 adet deneme kitabı var Orwell’in. Telife dahil mi bilmiyorum. Güzel bir toplu baskı güzel olur gerçekten.

Seldekilerin hepsi telifli.

Hayvan Çiftliği çevirisini Sevin Okyay yapmış.

1 Beğeni

Alıp okuyacaklarsa bence sakıncası yok.

Az önce 6:45 sayfasında gördüm 4 kitap, sanırım ciltli baskılar Ocakta geliyor diye.

Eski baskılarda hiç sansür uygulandığı oldu mu?

Off! 1984 ve Hayvan Çiftliği tatavasından şimdiden geçilmiyor. :grinning: Kısır ve boş kapak tartışmaları forumu da almış durumda. Orwell’in başlığında iç dökeyim dedim. Sanki yeniden keşfedilmiş gibi adam. :grinning: Sus, diyorum kendime. Herkesin heyecanı, dünyası farklı, diyorum. Ama gönül razı değil. İnsan makaraya sarmak istiyor hepsini. Kesinlikle diğer eserlerini de tavsiye ederim. Can baskılarının hepsini okudum. Çevirileri zaten çok iyiydi bence. Şurada yazdığım hala geçerli:

4 Beğeni

Hakkında bu kadar çok entry girilince yeniden doğdu sandım xd

1 Beğeni

7 Beğeni

İngilizce kitap basan ve Kanon Kitap ile birbirine bağlı olan Literart Books

8 Beğeni

Kitaplar yerlerini aldılar, start verildi ve koşu başladı. Puslu yayıncılık yarışa bir boy erken başladı ancak yarışın en önemli favorisi olarak gözüken iş kültür rahat bir koşu temposu ile ön grupta yarışı sürdürüyor. :slight_smile:

6 Beğeni

Sabahattin Ali kitaplarından beter olacak burası. :joy: :joy: :joy: :joy:

5 Beğeni

Hala diyorum. Can bizim o bez ciltli seriye eklesin hepsini, ben yine Can"dan devam edeyim uğraştırmasın bizi :sweat_smile: Yine Sevin Okyay çevirisiyle Kırmızı Kedi’den alırım Hayvan Çiftliğini ama başka yayınevinden kitap almam en azından.

4 Beğeni

Koridor’un kapagı size de siyasi parti,.siyasi dernek flaması gibi geliyor mu?

Bu kapagı rozet yaptırsa koridor alırım. :slight_smile:

1 Beğeni

Ben de şahane afiş olur diye düşünmüştüm.
İthaki Bilimkurgu klasikleri serisinde göreceğime kesin gözüyle baktığım için can baskılarını almamıştım. Hem ithaki hem de koridor baskılarını alacağım.

1 Beğeni

8 Beğeni