George Orwell Kitapları

Kesin çevirniştir ya. Bakalım hangi yayınevinden çıkacak :grimacing:
Ben sanırım hayvan çiftliği haricinde alfadan alacağım. Yky baskılarından haber var mı? Bir tek onlarınki çıkmadı piyasaya
sanırım.

1 Beğeni

Bekleyeceksin artık, bak @alper Olimpos, Ephesus veya Parodi baskısını bekliyor (insan vücudu kapaklı olanından) ben de Agape yayınlarının basmasını ya da @Agape’nin çevirmesini bekliyorum :slight_smile:

2 Beğeni

Ben BKK 2 kitabı mecburen alacağım. İş Külür Modern de aynı şekilde seriden çıkanları alırım.

Farklı çeviri okumak için de Alfa Hasan Fehmi Nemli çevirilerini alırım.

1 Beğeni

Cadı Yayınları etiketiyle çok yakında Google Translate çevirisiyle George Orwell sizlerle… :buyucu:

3 Beğeni

Eşit olmak bütün hayvanlar, daha eşit olmak ama kurbağa hayvanlar.

5 Beğeni

Gayet anlaşılır bence. Bunu da anlamayan, ne bileyim…

2 Beğeni

Ya da kitaptaki karakter adları değiştirilip aynı kitap kurbağa çiftliği diye de yayınlanabilir. İnsanlar devam kitabı sanıp alır belki.

1 Beğeni

@Ozgur 'e satmadık mı yeter. :dd Kazancın yarısı benim bu arada. Xd

@Pozan aslında agape kurbağa çiftliği diye bir hikaye bile yazabilir, forum üyelerini kullanıp karakter olarak. O_o

1 Beğeni

Zaten kitabın adı “Kurbağa Çiftliği”

@Howl Hep ben yazamam. Azıcık da siz yazın.

2 Beğeni

Hocam şuan cikicak olanlardan hangisinin çevirisi iyidir var mı bir fikrin

Alfa’dan çıkacak olan kitapların ikisinin çevirmeni Hasan Fehmi Nemli, diğer Alfa Orwell çevirmenleri hakkında bilgim olmadığı için o çeviriler için bir şey diyemiyorum. Ayrıca Koridor Aslı Biçen çevirisi de iyi olur diye tahmin ediyorum.

1 Beğeni

Eksik Parça Yayınlarından müthiş bir atak. Ülker İnce çevirileri çok çok iyidir. :clap:t2:

2 Beğeni

Ana konu güncellendi. Kitaplar çıktıkça güncellenecektir. Her yayınevini eklemeyeceğim listeye. Daha çok takip edilen bilinen yayınevlerini ekleyeceğim.

2 Beğeni

Ithaki 1984 ile Hayvan Çiftliği kapakları olmamış. Başka bir seriymiş gibi olmuş.

Başka bir seri değil mi o ikitap zaten, BKK’den çıkacak. Ayrıca Orwell kitaplığına mı eklemişler.

1 Beğeni

Başka seriden mi çıkacak bilmiyorum. Şimdi yukarıda Ithaki Yayınlarını tıklayınca gördüm. Diğer kapaklar uyumlu onları uyumsuz görünce kötü geldi.

1 Beğeni

1984 ve Hayvan Çiftliği İthaki BKK içerisinden çıkacak. Bu konu çok üzün süre tartışıldı. Diğer kitapları kendi içerisinde bir kitaplık oluşturup çıkardılar. Bana kalsa madem BKK içerisinden çıkaracaksın birde diğer seri için alternatif kapaklı çıkarırdım.

3 Beğeni

Anladım, set yapıp paylaştılar zannettim. O iki kitabı BKK’den çıkıyor. Belki ileride Orwell kitaplığına uygun kapaklar ile oraya da eklerler diyeceğim ama Wells için hala yapmış değiller bunu.

1 Beğeni

Teşekkür ederim eğer daha iyi bir ceviri çıkarsa yazarsın herhalde fazla bir bilgim yok bu konuda

1 Beğeni

Çeviri benim de çok bildiğim bir durum değil, Forumda çeviri karşılaştırması konusunda dil bilen, bunu yapan arkadaşlar var. Ben daha çok çevirisine güvendiğim çevirmenleri takip ediyorum, onların çevirdiği kitapları alıyorum.

1 Beğeni