George Orwell Kitapları

Bir tanesi Alfa’ın diğeri de alt yayınevlerinden birinin yayını için.

3 Beğeni

Bir kaç gün daha bekleyelim bakalım. Bandrol içinde yoğunluk vardır muhtemelen. :relaxed: :relaxed: :relaxed:

1 Beğeni

İlk önce 1984 ve Hayvan Çiftliği basmayan yayınevi olursa madalya vermek lazım.

1 Beğeni

Alfa hem Hasan Fehmi Nemli hem de Sibel Alaş’la beni kazandı. Ciltlilerini görünce alfadan acağım.

Yukarıda Sevin Okyay’dan alacağım demiştin o ne olacak? :grinning_face_with_smiling_eyes:

1 Beğeni

Onu her türlü alacağım ya. Hayvan çifliği kitabım yok zaten varsın iki tane olsun. Sevin Okyay’dan bir daha okurum.

1 Beğeni

No özel edisyon, yes kolbastı oynayan Winston.

14 Beğeni

Acaba o kolbastıcı adam gözbebeğini tutacaktı da görseli mi yapamadılar. Yani başka hiç bir mantıkla çıkamıyorum içinden. Hani hatalıysa da nasıl farketmediler acaba :grin:

1 Beğeni

Bende o adam biryerden düşüyor. “Gözden düşmek” anlamına geliyor.

Çok iğrençti, kabul.

Ren’in kapağı da şu tip saatleri anımsattı.

1 Beğeni

Muhtemelen öyle.Fazla masraf olmasın diye kendileri yapmaya çalışmış,göz ile adamı bağlayamayınca da ‘‘aman bırak böyle kalsın’’ demişler gibi. :grinning:

Ayrıntı kapakları. Asabi domuz. :slight_smile:

1984-on-kapak-1609935403 hayvan-ciftligi-on-kapak-1609935649

5 Beğeni

18 Beğeni

Anaa Celal Üster’in başka Orwell çevirisi varmış. Sadece 84 ve H.Ç. var sanıyodum.

Yeni çıktı çünkü. :slight_smile:

2 Beğeni

Evet, yazdıktan sonra jeton düştü. Ben kendisini vefat etti sanmıştım yaşı büyük olduğu için :smiley: 74 yaşındaymış, daha da uzun olsun ömrü.

Orwell’i hangi yayınevinden alsam çok kararsızım. Çeviri kalitesi öncelik benim için. O yüzden şu an basanlar arasından alfa, ithaki ve iş güvenilir geldi bana ama hangisinden alsam bilemiyorum.

1 Beğeni

Ben 1984-Hayvan Çiftliğini okudum. Diğer kitapları da Can Yayınları’ndan okurum. Kaç yıldır Orwell Can’ da çünkü.

11 Beğeni

Bez ciltli klasikler içerisinden çıkacak

1 Beğeni

Aslı Biçen ve Sevin Okyay çevirilerini de düşünebilirsiniz. Ülker İnce de beğenilen bir çevirmen.