George R.R. Martin, Kış Rüzgârları'nı Bitirmek İçin Dağ Evine Geri Döndü

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/george-r-r-martin-kis-ruzgarlari-westerosa-donus/

George R.R. Martin, Kış Rüzgârları kitabını tamamlamak için yeniden dağ evine çekildi. Yazar, Westeros’a Dönüş başlıklı yazısı ile serinin gidişatını paylaştı. (DEVAMI…)

4 Beğeni

Yine kızacaklar bana ama yazıda “Westeros’a dönüyorum” ,“Bravoostaki kız (arya)” haricinde aslında ASOIAF hakkında bir şey yok. Yok eskiden filme falan gidiyordum artık gidemiyorum, yok efendim yanıma gelenler karantinada kalıp sonra geliyorlar falan filan. 10 yıl önce de güzel ilerliyor diyerek bölüm bile paylaştığını düşünürsek çok da umutlanmamak lazım. Bıraksın Ty Frank ve Daniel Abraham bitirsin ya artık yıldık beklemekten :smiley: Belki Martinden bile iyi final yazarlar.

5 Beğeni

“Buz ve Ateşin Şarkısı’nda birçok olay farklı ilerliyordu ve serinin farklı bir sona sahip olacağı da yine Martin tarafından daha önce duyurulmuştu.” Bu ifade beni oldukça umutlandırdı (olayların diziden farklı ilerlemesi ve farklı bir son)…
Ama Martin’in sanki seriyi bitirmeye niyeti yok :slight_smile:

1 Beğeni

Bu arada, şu tür kapaklar çok hoşuma gidiyor. Keşke seri bu tür kapaklarla basılmış olsaydı

1 Beğeni

Yanına Patrick Rothfuss’u da alsa keşke.

8 Beğeni

Kitaplarını ikiye bölünüp her parçasını ayrı renk basan yayın evi basar mı sence böyle güzel kapakla :grimacing:
Seri biterse ciltli baskısı gelirse her kitap tek parça o zaman almayı düşünüyorum. Yani 60 yaşına geldiğimde falan. :rofl:

5 Beğeni

Yalan dolan bu işler. Yazacak olan evinde de yazar. Ben mesela hep evde yazıyorum, bir zararını görmedim.

8 Beğeni

İlk kitap ciltli çıktı ama resimli olarak. Öneririm, harika bi baskı. :smile:

Resimsiz olarak da çıkacak dediler 1 seneyi geçti, bekliyoruz. 6. kitaptan önce tüm seriyi baştan okuyacağım ama ciltlileri bekliyorum işte…

1 Beğeni

Yok tabi ki basmaz :slight_smile: benimki sadece bir temenniden ibaret.

Ben zaten yayın evlerimizin bastığı kapakların (fantastik ve bilimkurgu) yüzde doksanını beğenmiyorum. Orijinal kapakları daha güzel, yaratıcı ve merak uyandırıcı buluyorum.

2 Beğeni

Artık bıktırdı bu abimiz de hep benzer söylemler ama icraat hiç yok

Bu eski bir haber değil mi? Üç dört ay önce zaten çıkmıştı dağ evine diye hatırlıyorum :slight_smile:

Tekrar mı çıkmış? Yoksa eski haber mi? Eski haberse George R.R. Martin’e pek kızmayacağım. Yok yeniden “dağa çıktım, kitap işi bende merak etmeyin.” cümlesini 3-4 ay içinde tekrar kuruyorsa, kendisine dair hislerim bundan bayağı olumsuz etkilenecek :slight_smile:

Ayrıca verdiği Temmuz 2020 tarihi de fos çıktı, o tarihte kitap hala çıkmazsa hayranlarım beni tutuklayabilir demişti :slight_smile: Ne oldu canım diye sorası geliyor insanın da, o FromSoftware ile oyun senaryosu yazacak kadar farklı işlerle uğraşmaya devam ettiği sürece, kitabını tamamlaması ertelenir de ertelenir :slight_smile: Oyun senaryosu da yazsın elbette ama, bence okurlarının ondan kitabın devamı beklentisi varken ve o bunun sözünü vermişken, yetiştiremediği hâlde başka işlerle uğraşması bana biraz ayıpmış gibi geliyor :slight_smile:

1 Beğeni

Manzaraya bakıp bakıp döner sıkıntı yok.

Ah be, 96’dan beri yazıyorsun, çoktan bitirmiş olsaydın şimdi yaşadığın hayattan ve baskıdan şikayet eder durumda olmazdın bence.
Yine de hala yazmaya çalışması iyi bir haber fakat söylemleri Winds of Winter’ı yetiştirse bile son kitabı hiç göremeyeceğimize olan endişelerimi artırıyor.

2 Beğeni

Bu sefer kitabı bitirmeden dağ evinden ayrılmazsın umarım…

1 Beğeni

George R.R. Martin , Kış Rüzgârları konusunda takipçilerine ümit dağıtmaya devam ediyor.”

Umut bu toprakları terk edeli çok oldu George Abi.

3 Beğeni

Eğer öyleyse acaba FromSoftware ile beraber üzerinde çalıştığı Elden Ring sona mı yaklaştı acaba? Bunu soruyorum çünkü bu yazarın romanlarına karşı hiç heyecanım kalmadı artık. Bari Elden Ring hazır olsa.

1 Beğeni

Martin Kış Rüzgarlarını öyle ya da böyle tamamlayacak gibi gözüküyor. Büyük ihtimal 2021 sonbaharında kitabı okuruz ama seriyi tamamlayabilir mi ? işte orası muamma.

1 Beğeni

açıkcası Kkg bir Asoıaf iki bu iki seriden beklentim yok. Çıkarsa okurum çıkmazsa okumam, çok elzem bir bekleyiş değil benim için. Centilmen Piç (veya piçler herkes farklı kullanıyor) serisi de bir tık bunlar gibi olmaya başladı bakalım hayırlısı.

1 Beğeni

Bildiğim kadarıyla yazar kitabı bitirip editöre teslim edeli epey oldu.

Kış rüzgarları her türlü çıkar orada sıkıntı yok ama bahar rüyası çıkar mı onu bilemem ama yine de sana güveniyorum Martin :sweat_smile: