George RR Martin, Sibel Kekilli'nin İşaret Ettiği Türkiye'de Kadına Şiddet Konusuna Değindi

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/yasam/george-rr-martin-turkiye-de-kadina-siddet/

George RR Martin, İstanbul Sözleşmesi’nden ayrılan Türkiye hakkında açıklamada bulundu. Game of Thrones dizisine ilham olan Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin yazarı olan Martin, kadınlara dayanışma mesajı gönderdi. Dizinin oyuncularından Sibel Kekili‘nin kendisine süreci aktardığını belirten Martin, Türkçe olarak “selam ve sevgiler”ini de gönderdi. Bizler onu yazdığı Buz ve Ateşi Şarkısı serisinden tanıyoruz. Hatta hayranları… (DEVAMI…)

6 Beğeni

Fetöcü olduğu ve bunları yazmak için kaç para aldığı söylenilecektir yarın. Şu adamın yarısı kadar bile laf söyleyemeyen sanatçılar var burada.

3 Beğeni

Sibel Kekilli’ye teşekkür ederim. Kendisi daha önce hakaret ve tacizlerden bunaldığı için instagram hesabının Türkiye’den görüntülenmesine engel getirmişti. Bize bu şekilde destek vermesine şaşırdım. Belki acıyordur halimize, belki de arkadaşları vardır burada bilemiyorum. Gönlü genişmiş sağolsun.

1 Beğeni

Gerçekten komik, kendi ülkelerinde ve daha dünyanın birçok yerinde uygulanan kadına yönelik şiddet nedense söz konusu Türkiye olunca ilgilerini çekiyor. Ooouuufff Martin abimiz baya bi duyarlıymış.

1 Beğeni