Gize Piramitlerinin Koruyucusu "Büyük Gize Sfenksi" Hakkında Etkileyici Gerçekler

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/dosya/buyuk-gize-sfenksi-hakkinda/

image

Büyük Gize Sfenksi bugün hâlâ sayısız gizemi ve türlü tuhaf hikâyeyi ardında saklıyor. Antik Mısır’ın ikonik yapısını yakından tanıma zamanı. Büyük Gize Sfenksi ismini daha önce tarih kitaplarından veya belgesellerden duymuş olabilirsiniz. Yükselen Güneş’i karşılayan Sfenks, Gize Piramitleri’nin koruyucusu olarak anılıyor. Bu figürün tarih boyunca bilinmesinin büyüleyici ve gizemli birçok nedeni var. Büyük Gize Sfenksi’nin… (DEVAMI…)

3 Beğeni

Güzel bir bilgilendirme yazısı olmuş. İzlediğim videolarda geçmişte Sfenks 'in havadan çekilmiş fotoğraflarında başının üstünde, insanların girişi için bir delik olduğu görülüyor fakat bu fotoğraflar dergilerde - gazetelerde yayınlanınca o deliğin hemen bir metal sac ile kapatıldığı havadan çekilen başka bir fotoğraf ile görülmüş. Ve artık onlarca yıldır havadan fotoğraf çekmek yasak diyorlar, ne kadar doğru bilemiyorum. Ben de Sfenks 'in altında, gizli odalar ve yeraltı tünelleri olduğunu düşünüyorum. Umarım, en kısa zamanda gerçekler ortaya çıkar …