Göçmen Ağaçlar Diyarında Bir Gün

Öykü Seçkisi’nde okumak için: https://oykuseckisi.com/gocmen-agaclar-diyarinda-bir-gun/-Tori, koş, bulutların içinden ağaçlar geçiyor. Yina, her sabah olduğu gibi bu sabah da aynı coşkuyla kulübenin kapısını hevesle açmış ve göçmen ağaçların seferini izlemek için bahçeye koşar adım çıkmıştı. Tori ise bu mevsimde defalarca kez tekrarlanan bu seremoniye vakit ayırmaktan kaçınır gibiydi. Ağaçların göçü hiç ilgisini çekmiyordu. O yeni aracını tamamlamak için alet çantasında… (DEVAMI…)

Merhaba,

Gezegende bir yerlerde bizimkine benzer sorunların yaşandığını duymak güzel :slight_smile: Öykünüzün anlatım dilini beğendim. Verdiği mesaj da tam yerine gidiyor. Kardeşlerin çekişmelerini, diyalogları da güzel yansıtmışsınız. En çok öykü başlığınızı, göçen ağaçları, kadife nehirleri, uçan balıkları, Eski Şato’yu (bu, metnin ilerisinde Büyük Şato olmuş, galiba yanlışlıkla-bu hatayı ben de çok yapıyorum), beyazları, metalleri, yıkık barı, karanlık ormanı, geçmişler pazarını beğendim. Ama bu yerleri, tamlamaları öyküde az işlemişsiniz. Bu da bana ya bu öykü büyük bir bütünün parçası olmalı ya da daha detaya girilmeli diye düşündürdü.

Keza, eğer Tori ile Kintara arasındaki aşk/ilişki devam etmeyecekse, bu öykünün içinde fazla yer tutmuş.

Sonra öykünün sonuna ve sondan bir öndeki paragrafına geldiğimde, öykünün yarım bırakıldığı hissimin gerçek olduğunu gördüm. Bitirmemişsiniz öyküyü. Sinaya ailesine ne olduğu belli değil çünkü. Belki de yazdığınız romanın bir bölümü bitti :slight_smile:

Bu arada şahsen Sinaya ailesine ne olduğunu merak ediyorum :slight_smile:

Elinize sağlık
Kolay gelsin

Merhaba, yapıcı ve açık yorumunuz için teşekkür ederim. Tori’nin kalp kırgınlığıyla gezegeni terk etmek istemesinin sebebi Kintara’ydı. aralarında bir gelişme olmasa da, yaşananları yazmanın, karakterin gitme arzusunu daha anlamlı kıldığını düşündüm.

Tüm üzüntümle söylemeliyim ki, Sinaya ailesi sanıyorum uzak bir yerde yaşamaya devam edecek:(

Yarım kalmışlık hissi için de ne diyeceğimi bilemiyorum. Tori’nin yanan hayalleri üzerine daha fazla uzatmak istememiştim. sonuçta bir durum öyküsü, Sinayaların değil Tori’nin hikayesi ve adında da belirttiğim gibi gezegende bir günde geçiyor.

sizlerle paylaşmak ve böyle yapıcı yorumlar almak harika!

umarım yeni öykülerde buluşuruz!

Sevgiler

1 Beğeni