"Godzilla vs. Kong" Filmi Hakkında Bildiğimiz Her Şey


(Cemalettin Sipahioğlu) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/godzilla-vs-kong-filmi-hakkinda-bildigimiz-her-sey/Kaiju hayranları için harika bir haberimiz var. İki ikonik canavarı bir arada izleyeceğimiz "Godzilla vs. Kong"dan yeni gelişmeleri ve son teorileri sizler için derledik! (DEVAMI…)


#2

Kong neyse de Godzilla’ nın şişman, yerinden kalkamayan bir yaratık görüntüsü var. :slight_smile: Ama devasalık epiklik gibi özellikleri de var.


(Metal Storm) #3

Şimdi king kong:kafatası adası ile godzilla (2014)
Aynı filimdemi olacak.

Not : birkaç seneye pasifik savaşı filiminde bu evrenle birlestirebilirler.


#4

Bence kesinlikle efsane bir film olacak


(Cemalettin Sipahioğlu) #5

İki canavarda Monsterverse kapsamında, aynı evrende. Aslında ikilimiz 56 sene önce, King Kong vs. Gojira aynı evreni paylaşmıştılar zaten. Şimdi bambaşka bir evrende Godzilla Kong’la rövanş maçına çıkacak.

Pasific Rime evreniyle ortak film dedikoduları çıkmıştı. Yapımcı tarafından gelen açıklamalarsa bunu yalanladı. İki evrende de kaijular olsa da, hikâye, tarz, ton ve estetik açıdan iki evren pekte örtüşmüyor. Örneğin, PR’in dev robotları ile Monsterverse’in kaijuları yan yana getirilsin; ortaya çıkan görsel manzarayı ciddiye almak pek güç. Çünkü PR, popcorn aksiyon macera janrasında bir eğlence vadediyor; Monsterverse her ne kadar birincil amacı olmasa da korku-gerilim tabanlı canavarlı bilimkurgu janrasını temsil ediyor.

O işin dedikodudan öteye gidememesinin birden fazla geçerli sebebi var, yani.