Godzilla vs. Kong Fragmanı: Canavarlar Geri Dönüyor!

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/godzilla-vs-kong-fragmani-cikis-tarihi/Godzilla vs. Kong fragmanı yayınlandı. Warner Bros. ve Legendary Pictures ortaklığında çekilen yapım, hem beyaz perdeye hem de HBO Max’e gelecek. The MonsterVerse şekillenmeye devam ediyor. Sinema tarihinin iki kült canavarı Godzilla ve King Kong, aynı yapımda buluşuyor. Son 10 yılda yeniden yapılandırılan Canavar Evreni ilk olarak Gareth Edwards’ın yönettiği 2014 tarihli Godzilla filmi ile tekrar… (DEVAMI…)

2 Beğeni

Filmin yeni sinopsisi bazı fanların dikkatini çekmiş. Özellikle son kısmı:

Legends collide in “Godzilla vs. Kong” as these mythic adversaries meet in a spectacular battle for the ages, with the fate of the world hanging in the balance. Kong and his protectors undertake a perilous journey to find his true home, and with them is Jia, a young orphaned girl with whom he has formed a unique and powerful bond. But they unexpectedly find themselves in the path of an enraged Godzilla, cutting a swath of destruction across the globe. The epic clash between the two titans – instigated by unseen forces – is only the beginning of the mystery that lies deep within the core of the Earth.

Kaba çevirisiyle: “Görünmez güçlerce kışkırtılan iki titan arasındaki destansı mücadele, Dünya’nın çekirdeğinin derinliklerinde kadar uzanan gizemin yalnızca başlangıcı.”

Fragmanda görünenden daha fazla Titan var. Örneğin, Mecha Godzilla

Filmde nelerle karşılaşabileceğimize dair tahminlerim var, var olmasına da… Çok da mühim değil… Zaten film çıkınca izleyip öğreneceğiz.

Ancak şu kareyi ve BobinKafa yorumunu paylaşmadan edemeyeceğim:


Bu kısmın hangi eseri çağrıştırdığını sorduğunda bütün chat E.T. yazmıştık. Yanıldık. Meğersek doğru cevap The Creation of Adam’mış.

Bu ilk başta abartılı gelebilir. Lakin MonsterVerse’in kendi mitolojisi açısından oldukça yerinde bir tespit.

Kong: Skull Island’da insanlar ile Titanlar arasındaki ilişkiye göz atabilmiştik. King of the Monsters’taysa Kayıp Uygarlıklara ve günümüze kadar gelen simgelerin Titanlarla ilişkisine yüzeysel de olsa değinilmişti.

Bu filmde, büyük ihtimalle karanlık çağlardaki Titanların savaşına ve insanlarla bağına değinilecektir.

5 Beğeni

Fragman yine çok epik umarım Godzilla 2 (Godzilla 2’yi izlemedim duyduğum yorumlara göre konuşuyorum)gibi kötü bir iş ortaya çıkmaz. Bu filmin başarlı bit film olmasını çok istiyorum.

İ

1 Beğeni

Fragman, 12 saat içinde WB’un Youtube sayfasında 9.3 milyon kez izlenmiş. DUNE fragmanı 24 saat içerisinde 9 milyon, The Batman 10 milyon izlenmiş.

Godzilla vs Kong fragmanı servis edileli 22 saat oldu. WB’un resmi Youtube sayfasındaki izlenme sayısıysa 14 milyon.

Güncelleme: 24 saat içerisinde 16 milyon.

1 Beğeni

Küçük bir ölçeklendirme sorunuyla karşı karşıyaymışız gibi. :thinking: Neyse. Film çıkınca hata mı, gizem mi, anlarız. :man_shrugging:

Kong’u sakallı yapmışlar hacı hoca gibi olmuş

O hata kong’u o kadar büyük yapanlarda. İstediği kadar büyümeye devam etsin bu evrende nereye kadar büyüyecek dünyadan mı taşacak. Ne güzel bir fantastik fizik kuralı ihlali.

Filmde herşey büyüklük değil. Kong’da atadan yadigar Godzilla Sırt Plakalı balta da var. :sweat_smile:

Fragmanın farklı sosyal medya hesaplarındaki toplam izlenme sayısı 165 milyonu geçmiş.

Eh, filmin izlenme oranı da iyi olur umarım. Tabii film de güzel olur, umarım.

Japonya için fragman yayınlanmış.

Amerika fragmanında yer almayan bir iki yeni sahnecik mevcut.

Ve evet… Godzilla durur mu, o da yapıştırır…

Bu “Monke”ye iyice bilendim ben.

Hangisi kazanır bilmem ama Kong kısmetindeki köteği ziyadesiyle yiyecek gibi. :sweat_smile:

Analarının adı Martha çıkıp güçlerini birleştirdiler bile. İkisini de fazla ezdirmezler.

1 Beğeni

Bence ikisi de kaybetmeyecek, başka bir düşmana karşı birleşecekler. Evet Batman vs Superman gibi :smiley:

1 Beğeni

Yönetmeni birisinin kesinlikle galip geleceği açıklamasında bulunmuştu. Tabii galibiyetten kastı ortaya karışık bir şey de olabilir.

İşin o kısmını hiç merak etmiyorum. Kapışacaksalar unvanlarının hakkını verecek kalitede kapışsınlar, başka ihsan istemez.

1 Beğeni

Kong’un işi zor Godzilla avada kedavra yapıyor çünkü ağzıyla. O_o

1 Beğeni

Kong’u boşuna Baltalı İlah yapmadılar ya. :joy:

2 Beğeni

O Thor vuruşundan sonra Godzilla ayakta kalırsa her türlü kazanır. Bu arada bu filmde Hydra görünmeyecek mi?