"Godzilla vs. Kong" İçin Çekim ve Gösterim Tarihi Belli Oldu

(Cemalettin Sipahioğlu) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/godzilla-vs-kong-icin-cekim-ve-gosterim-tarihi-belli-oldu/

Sinemanın en sevilen iki devasa yaratığını bir arada göreceğimiz filmin çekimleri için başlangıç tarihi ve gösterim tarihi belli oldu. (DEVAMI…)

(Duygu) #2

İlginç bir yapım olacak. Godzilla’ yı seven, Kong’ u sevmeyen biriyim. :slight_smile: Yorumlara göre izlemeyi düşünebilirim. Paylaşım için teşekkürler.

(Barışcan Bozkurt) #3

Hem Kong hem de Godzilla filmini beğenmemiştim. Ama belli ki gişe tatmin etmiş ve devamı geliyor.

(Ronin47) #4

Yanlış tercih ! Godzilla Vs. Mothra olmalıydı o. Çok kınadım gerçekten :face_with_monocle:

(Stormfather) #5

Warner brosu sevmeyen bir tek benmiyim

Peki bu iki hayvanın dövüşmesini niye izleyeyeyim diyen tek ben miyim?

Godzilla’yı hiç bir zaman sevemedim. Sanırım bunda, çocukluğumdan beri her sakarlığımda (ki gerçekten çok sakarım!) ablamın “İşte Godzilla geliyor!” demesinin de payı büyük​:joy::joy:

Kong’u sevsem de, şimdi bu filmi anlayamıyorum inanın dostlar. Neden izlemeliyim ve neresinden zevk alınır bunun bilemedim. Tabi ki herşey gibi bu da zevkler ve renkler tartışılmaz sözüyle tıkanıyor dudaklarımda ve daha fazlasını söyleyemiyorum. Ama bana kolaycılık ve tükenmişlik gibi geliyor.
-Yeni bir film yapmamız lazım…ne yapsak?
-Kong’u sevdiler!
-Tekrar yapamayız.
-Godzilla’yı sevdiler!
-Tekrar yapamayız.
-Hımm…İkisini dövüştürelim. Böylece şu ikisi karşı karşıya gelse hangisi kazanırdı diye sohnet eden fanları memnun edebiliriz.
-Harika fikir! Çok pirezentaaaabıl :joy:

Alınan gücenen olduysa affola🙏🏻

(Can) #7

Süper kahramanları tek tek çekmeleri yetmiyor bir de grupça çakıyorlar veya vs. attırıyorlar ama yetmiyor yaratıklara da yapmaları lazım. Midem bulanıyor artık bunları gördükçe. Eskiden en azından birkaç ayda bir kaliteli film de çıkardı. Hollywood ölmüş gömeni yok

Yani yine de o kadar ağır laflar etmeyelim bence seveni vardır🤗
Ben süper kahramanların toplandığı filmleri seviyorum. Sanırım o konuda ayrılıyoruz. Hep birlikte çalışmaları ve kötülükle çarpışmaları, hattaa ufak ufak birbirleriyle atışmaları ve alay etmeleri bile artık birer klişe olmasına rağmen hoşuma gidiyor.

(Cemalettin Sipahioğlu) #9

(Kayıp Rıhtım 10. Yıl Buluşmasına ait resimlere gidin. Gittiniz mi? Güzel. Resimlerdeki yeşil kazaklı ve göbekli adamı bulun. Buldunuz mu? Güzel. Onu zihninize kaydedin. Kaydettiniz mi? Hayır mı? Tamam canım, herifin imgesini aklınıza mıh gibi yapıştırmanıza gerek yok. Şimdi tekrar soruyorum, kaydettiniz mi? Tamam, güzel. Şimdi, aşağıdaki satırları okurken, o herifin imgesini tiyatral el kol hareketleriyle isyan ediyormuşçasına canlandırın.)

Neler okuyorum böyle! Küstah ve kibre iten cılız zaferleriyle dünyanın efendisi olduğunu zanneden İnsanoğlu!.Eyyy… cüsseleri ve güçleriyle, doğanın ve yeryüzünün insanlıktan daha kudretli olduğunu ispatlayan varlıkları hor gören sizler! Evet! Sizler! (Burada, aklınızdaki imgenin ellerini kavuşturup yalvaran bir ifade takındığını hayal edin.) NİYE SEVMİYORSUNUZ BU CANAVARLARI YAHU?! DİKKATİMİZİ ÇEKMEK İÇİN O KADAR ŞEHİRLERİMİZE MUSALLAT OLDULAR!

Sitemimi ettiğime ve dayak yememe az kaldığına göre, son bir şeyler daha belirtip, kaçayım :joy:

@maviadige,

Bu evrendeki Kong’u kast ediyorsanız, hoşlanmama noktasında, kendimce sebeplerle size hak veriyorum. Godzilla’nın temsil ettiği doğa-insan çatışmasına göre kökeninin değiştirilmesi hoşuma gitmemişti. King Kong asıl kökeninde, kendi yuvasında kralken, zorla göç ettirildiği yeni dünyada canavar olarak hedef gösterilen, trajik bir karakterdi. Bu evrende sadece dehşet saçsa da herhangi bir iyi veya kötü niyet beslemeyen nötrlüğünü korumuş.

@JCDenton,

Godzilla’nın insan odaklı olmasına ve asker ana karakterle paralel biçimde kahraman gibi sunulmasına biraz gıcık olmuştum. Hoş, insanın kahramanlığı yine insan hatasını düzeltmeye yaradığı için alttan verilen mesaj da hoşuma gitmişti. Tabii 2014 Godzilla, 1998’deki Godzilla’dan daha iyi bir yeniden çevrimdi. Çünkü o filmde, 98’dekinde olduğu gibi insanlar herşeyin üstesinden gelir, goygoyu yoktu. Sanırım Japon Godzilla’sının felsefesinden yola çıkan, doğanın kendi dengesi vardır ve insanoğlu her şeye hakim veya müdahil olayım derken kendi sonunu getirebilir, temasını takdir etmiştim.

Kong filminde, insan kahramanlar kahramanlık yapmaya soyununca çok sırıtıyordu. Kong’un eski hikayesinin hatrına filme yerleştirilen kadın karakter ve Kong’la ilişkisi zorlamaydı. Bu film de takdirimi, elindeki güce güvenen ve hatta tapan, buna fazlasıyla güvenen ve kendine düşman arayarak daha büyük dertleri başına salan insan temasıyla takdirimi kazanmıştı. Bu film, canavar temasını kullanarak alternatif bir savaş karşıtı söyleme sahipti.

@Ronin47,

Özel bir karşılaşma olmasa da King of the Monsters’ta Rodan’la beraber kanatlarını açarak gelişini izleyeceğiz zaten. Şahsen Mothra’ya gıcığımdır da. Sevmiyorum o güveyi. Zaten doğru dürüst kapıştığı da yok. İşi hep çocuklarının üstüne yıkıyor.

@Muhammed_Deger,

Kendilerine karşı özel bir şey hissetmiyorum. Fakat! Karar verme sistemleri ve yönetim kurullarının işleyiş mantığı hakkındaki soru işaretlerim var.

@Ishamael,

Bu canavar everenin, süper kahraman filmlerinde zorla gerçekleşen bazı şeyleri doğal biçimde bünyelerinde barındırmak gibi bir artıları var.

Thor ve Kaptan Amerika, sadece yanlış anlama veya birinin ele geçirilmesi gibi minik numaralarla o da kısa süreliğine kapıştırılabilir.

Ama canavarlar öyle mi? İçgüdüsel olarak birbirlerine düşmanlar. Yanlış anlama sonucu kavga etmek yok, doğa kanunları var, alanını korumak var, hayatta kalmak için mücadele var! İnsanların çaresizce, kim kazanırsa kazansın, kendilerinin kaybedeceği savaşı izlemeleri var! Ah! Heyecanlandım! (Bende bi’ sorun var :thinking: )

@bluesedai,

Bence Kong’u sevip, Zilla’yı -kişisel husumetiniz haricinde- sevmemenizin gayet mantıklı bir açıklaması var. King Kong, oldukça insanımsı bir görünüme sahip. Hem ayrıca, yerinde yurdunda hırpalanan, üstüne üstlük sanki daha iyi hırpalayabilmek namına alıkonulan bir varlık. Godzilla’ysa atomik nefesli ürkütücü bir sürüngen. Çirkindir de. 2014 Amerikan versiyonu haricinde hepsi çirkin -ama karizmatik :smiley: . Şehirlere ve insan yapılarına karşı içgüdüsel bir garezi var üstelik. Hah, tabii, insani boyutlara geçip, set arkadaşlarıyla samimi pozlar verdiği olmuştur keretanın. Bakınız: Örnek 1 Örnek 2

Sakin olun Yeşilli Bay Karamsar Beyciğim :joy::joy::joy:
Bir canavar için birbirimize girmeyelim. Kaldı ki canavarları ya da filmlerini sevmediğimden çok; ikisinin karşılaştırılmasını ilgi çekici bulmadığımı söyledim :smiley:

Fotoğraflar da ayrı bir güzelmiş… Özellikle birincisi “Hadi kız Necla, geç kalacağız pazara. Domateslerin güzellerini seçecekler!” der gibi :joy::joy::joy:

(Duygu) #12

Bahsettiğim Kong’ u yıllar önce izlemiştim. Bir kadınla uğraşıp duruyordu, o zaman çok yapay buldum. :smiley: Bu arada Maymunlar Cehennemi filmi dahil bunun gibi çoğunu sevemiyorum. Godzilla’ yı da yıllar önce izlemiştim. Gerçek canavara daha çok benziyor ve heybetliydi. :slight_smile:

Bu arada görüntünüz eşliğinde azar yediğimizi de hayal ettim. :rofl:

Süper kahramanları ben de sevmiyorum. Bin tanesi çıktı. :roll_eyes:

(Can) #13

Karamsar baycığım öncelikle göbek konusunda haksızsınız sadece etkinlik diye fazla yemişsiniz sanırım. Ikincisi yaratıkların doğal olduğu konusumda haklısınız ama karşılaşmaları doğal değil. Kong’un yeni filminde Kong’un orijinal hikayesini tamamen değiştirdiler vs. Yapmak için. Gerçekten de ne gerek var ki kapışmalarını izlemeye. Hayvanlar güzel güzel takılıyor zaten. Benzer bir karşılaşma Alien ile Predator filminde de vardı. İnsanları aliendan soğuttular.

Bu arada Şahin adında bir arkadaşıma acayip benziyorsun. İsmin yazmasa o zannederdim. Gerci uzaktan çıkmışsın yakından farkli da olabilir. Uzaktan görünüş ikizini buldum diyebilirim.

(Cemalettin Sipahioğlu) #14

@bluesedai,

Olsun, bizde aramızda "vs."laşalım. Ben MechaGodzilla’yı seçtim :joy:

@maviadige,

:thinking: Acaba hangi Kong’U izlediniz? Peter Jackson’ın Kong’u var. 1976’lardan bir King Kong, var -devamı King Kong Lives. Ve son olarak efsaneyi başlatan 1933 King Kong’u var. 1933 haricindekilerin hepsinde kadın ana karakter öne çıkıyordu.

Godzilla’nın heybetliliği husunda size gönülden katılıyorum. O da yetmiyor, her versiyonda mübareğin cüssesi artıyor :joy:

Hem! Sizleri azarlamadım bir kere :sweat_smile:! Sadece dikkatinizi çekmek için minik bir konuşma yaptım :sweat_smile:

Süper kahraman janrı er geç durulacaktır. Tabii ne zaman, onu kimse bilmiyor.

@Ishamael,

Aslında omuzlarımı aşağıya salmasam, göbek möbek ortada olmayacakmış. Aman. Neyse :sweat_smile:

Eğer ki, bu filmde de 1962’deki ilk karşılaşmalarındaki gibi Kong’u önce uyutup, sonra da helikopterlerle taşıyıp, Zilla’nın üstüne atarsalar… İşte o zaman zorlamanın alası olur, benim için :joy: Elbette “vs.” için Kong’un kökeninin değiştirilmesinden ben de rahatsız oldum. İkisi de canavar, evet. Ama farklı şeyleri temsil eden, farklı canavarlar.

Alien vs Predator! Ah! O konu! Ah o konu! Açılmaması gereken bir defterdi! Ama açtılar işte! Neyse ki, bu solo filmlerin sonunu getirmedi.

Arkadaşınızla benzerlğime gelirsem: İnsan insana benzermiş işte. Askerdeyken beni ve bir diğer arkadaşımı uzaktan tabur komutanı benzettiklerinden, sigaralarını saklamaya çalışanlar olmuştu :joy: Belli bir mesafeden ve açıdan bir başkasına benzetilmek çok normal.

(Duygu) #15

Hangi yıl bilmiyorum ama çok eski değil görüntü olarak. Otobüste izlemiştim mecburiyetten. :slight_smile: Godzilla’ nın heybeti yeter evet. :smiley:

(Cemalettin Sipahioğlu) #16

Kesin 2005 yapımıdır. Oradaki Kong ve kadın arasındaki ilişki bayağı derin işlenmişti. Aralarındaki ilişki oldukça romantikti.

(Can) #17

Aslında baya eğlenceli olurdu. Godzilla ortaya çıkıyor, bir de Kong var ee ne yapalım ayrı ayrı mı savaşalım hemen birini yakalayıp diğerinin üstüne atalım sonra sağ kalan ama yaralı olan öldürelim. :smiley: Ben olsam öyle yapardım, “birbirlerini yesinler bir de onlarla mı uğraşalım …” :smiley:

Biliyorum ki predetor vs Alien birçok insanın kırmızı çizgisidir. Bu kartı oynamak istemezdim ama vs.'lere güzel bir örnek. Solo filmleri devam etti ama eski filmler gibi miydi? Mantık hataları ve soruların cevaplanması yerine daha fazla soruya neden oldular. Hayır, alien vs predetorden sonra hiçbir şey aynı kalmadı… :smiley:

Bence siz beni gaza getirip, bana bir taraf seçtirip filmi sevdirmeye çalışıyorsunuz azizim :joy::joy::joy:
Neyse sizler güzel güzel tartışırken ben arada girer geyik yaparım böyle huyum kurusun :stuck_out_tongue_closed_eyes:

(Cem) #19

Şu haber yakınlarda gelmişken Godzilla’nın evrimini gösteren şu harika videoyu bırakıyorum.