Gondolin'in Düşüşü Kitap Oluyor!

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: Gondolin'in Düşüşü Kitap Oluyor! – Kayıp Rıhtım

image

Orta-Dünya tarihinin en önemli hikâyelerinden biri olarak gösterilen “Gondolin’in Düşüşü” ilk kez kendine özel bir kitapla okurların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. (DEVAMI…)

9 Beğeni

“Melkor bunu beğendi.”

:joy::joy::joy:

8 Beğeni

Bunu da beğendim :smiley:

Melkor mağdurdur.

1 Beğeni

Harika bir haber oldu bu

1 Beğeni

Güzel yakalamışsınız :smiley:

4 Beğeni

Haber güzel ancak kapak orijinal olsun lütfen. Tüm sevenlerini buraya davet ediyor, çağrıda bulunuyorum. Destek çıkın bayanlar baylar, gün bugündür. Gelecek o gün için : #gondolinindonusuorijinalkapakolsun (biraz uzun oldu ama ben de ilk kez yapıyorum boyle bir şey çok acemiyim, idare edin😅 )

4 Beğeni

Buraya değil ithakiye yazalım bence.

#gondolinindonusuorijinalkapakolsun

1 Beğeni

Yani tam anlayamadım ben. Beren ve Luthien ile Gondolin’in Düşüşü Türkçe’ye çevrilecek mi?

Beren ve Luthien çevriliyor. Gondolin’in Düşüşü de çevrilir muhtemelen.

2 Beğeni

Tahmini çıkış zamanı bilgisi var mı peki? ( Bir de ‘‘çevrilecek’’ mi ‘‘çevirilecek’’ mi olmalı? Siz de 2 farklı durumda kullanmışsınız. Kafam karıştı. :frowning: )

Onu @irbis’e sormak lazım :slight_smile: İthaki’de hakları.

Çevrilecek doğru. Klavye sürçmesi olmuş o, pardon.

1 Beğeni

Çevrilecek. 2019’dan önce çıkmaz.

4 Beğeni

Çevrilecek Haberi bile güzel bekleriz :+1:t6::+1:t6::+1:t6:

Beren ve Luthen Sillmarlion daki genişletilmiş halimi ?

Pat Rothfuss’un üçüncü kitabından önce görürüz yani? E daha ne olsun? :smile:

Kitapta orijinal metnin değiştirilmemiş hâli yer alıyor, ondan sonraysa bu ikili hakkında yazılan diğer hikayeler gelerek Silmarillion‘daki hâlini alıncaya dek yaşadığı değişimler gösteriliyor.

2 Beğeni

Umarım mezara kitap gönderiyorladır yoksa kralkatilini hiç okuyamıyacağız .

Çok bir şey beklemiyorum açıkçası. Beren ile Luthien gibi bir hikayeyi Tolkien defalarca gözden geçirmiş ve detaylandırmış olsa da, Gondolin’in Düşüşü -ilk hikaye olmasına rağmen- geriye dönüp pek ele aldığı bir şey değil. Malum şiiri falan da görürüz işte ama onun dışında pek bir beklentim yok.

Bunun yerine Morgoth’s Ring çevrilseydi keşke.