Güzel Dünya, Neredesin? İncelemesi: Sally Rooney'nin En İyimser Kitabı

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/inceleme/guzel-dunya-neredesin-incelemesi/

image

Güzel Dünya, Neredesin? romanı için hazırladığımız inceleme yazısı yayında. İlk kitabı Arkadaşlarla Sohbetler olmasına rağmen kendisine asıl ünü kazandıran Normal İnsanlar ile tanıdığımız Sally Rooney, bize karmaşık ilişkilerin ve yaşamsal sorunların bir anlatısını sunuyor. Hatta öyle ki kendine has tarzıyla, huzursuz ediciliğiyle ve tabiri caizse insanın içine öküz oturtmasıyla gözünüz kapalı tahmin edebileceğiniz bir yazar… (DEVAMI…)

2 Beğeni

@collona bunu da dizi yapsınlar da onu da yarım bırakayım iyice çıldır xd Çoğu kitabı da benzermiş çok farklı dediğin yazarın #_#

1 Beğeni

Sally Rooney’nin kitaplarının belki de bu kadar çok tutmasının nedeni her daim insanın en derin özüne inebilmeyi başarması.

Normal People’dan çok etkilendin diye yarım bırakmamış mıydın? 2001’i görünce daha iyisini yapmak için çabalayan Tarkovsky ne hissettiyse ben de NP’yi izleyince aynı şeyleri hissettim demiştin sanki :stuck_out_tongue_winking_eye:

Çoğu kitabı benzer dediğin 3 kitabı var zaten :roll_eyes: Ayrıca katılmıyorum benzerliğe. Dönemimizin gençliğini en iyi anlatan yazar karakterleri birazcık benziyorsa nolmuş yani hehe

Ben de bu kitabı okuyayım da alıntılarla-incelemelerle doldurayım hepsine de seni etiketlerim :upside_down_face:

1 Beğeni

Gençlik buysa dönem ben xd

1 Beğeni

:face_with_thermometer: :melting_face: esprinden sonra ateşim çıktı… :)))

1 Beğeni