H.G.Wells Kitaplığı

BKK’de ki eserlerin eklenmeyeceğini düşünüyorum. Alican beyin paylaşmış olduğu tweetin altına BKK’ye yeni Wells eserleri eklenmeye devam edeceği yazılmış.

2 Beğeni

O zaman Wells kitaplığı demek pek anlamlı olmaz gibi. Dizi Wells kitaplıgından seçmeler gibi olur.

1 Beğeni

Anladığım kadarıyla bu seri Wells’in kurgudışı kitaplarını kapsayacak.

3 Beğeni

Ağrı Dağı Yolcusu Kalmasın kitabı modern bir Nuh’un Tufanı anlatısı. Büyük ihtimal dışı kurgu dışı değil. Her telden kitap olacak galiba.

2 Beğeni
7 Beğeni

Merhabalar, belki İthaki Yayınları’nın reklamı gibi algılanabilir ama %50’lik indirim görmüşken paylaşmak istedim. Wells’in kitaplarını İthaki Yayınları’ndan almayı düşünenler için güzel bir fırsat olabilir. Bir incelemenizi tavsiye ederim. :slightly_smiling_face:

https://www.hepsiburada.com/ithakiyayinlari

1 Beğeni
5 Beğeni
6 Beğeni

Çınar Yayınları’nın derleme kitabı olan Klasik Bilimkurgu Öyküleri’ni H.G.Wells’ in de öyküsü olduğunu görünce heyecanla almıştım ve bugün "Yeni Hızlandırıcı"yı okuma imkanım oldu. Kısa bir öykü olmasına rağmen Wells yine geleceği öngörme yeteneğiyle beni büyülemeyi başardı. Çok ayrıntıya girmemiş olsa da 1901 yılında öyküde anlattığı şeyleri hayal edebilmiş olması insanı şaşırtıyor gerçekten de. İçeriğiyle ilgili bir şey yazmak istemedim (henüz). Tabi okuyanlar varsa üzerine de konuşabiliriz. :slightly_smiling_face:

Merak edenler olursa diye kitaptaki diğer öykülerin orijinal adlarını da paylaşmak istedim.

5 Beğeni

"Kısa Dünya Tarihi’ kitabının çıkışı için bir duyuru yapıldı mı? Ne zaman çıkacağına dair bilgi edinen oldu mu?

2 Beğeni

Bildiğim kadarıyla belirli bir tarih verilmedi.

2 Beğeni

En çok merak ettiğim kitap da bu. Bana kalırsa fuar için saklıyor olabilirler. :thinking:

3 Beğeni

6 Beğeni

Demem o ki bir Wells kitaplığı vardı ona ne oldu?

Açıklanan kitaplardan Kısa Dünya Tarihi hâlâ çıkmadı.

1 Beğeni

He he o o. :joy: :joy: :joy:

1 Beğeni

Dünyanın en boş konuşan adamı yarışması olsa Mesut enişte şampiyon olur. :slight_smile:

1 Beğeni

Açıklandığı günden beri çevirmeye başlasaydık şu anda editörlüğünü bitirip epub olarak yayınlayabilirdik…

4 Beğeni

Onlardan önce Mitra Yayınları çıkardı yine ses yok :slightly_smiling_face:

3 Beğeni

Gideyim o kitabı okuyayım madem. Kısa Dünya Tarihi kitabı zaten bu kitapların özeti gibi bir şey

1 Beğeni

10 Beğeni