H.P. Lovecraft Hakkında Bilmiyor Olabileceğiniz 12 Şey

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/dosya/lovecraft-hakkinda-bilmiyor-olabileceginiz-12-sey/

Korku edebiyatının kült isimlerinden H. P Lovecraft hakkında bilmiyor olabileceğiniz bazı bilgilere hazır mısınız? (DEVAMI…)

8 Beğeni

İlk görseli nereden temin ettiniz? Lovecraft ile ne gibi alakası var bilmediğim, onu öğrenmek amaçlı soruyorum :upside_down_face:

O görsel Obituary adlı Old School Death Metal grubunun, 1990 çıkışlı Cause of Death adlı muhteşem albümünün kapağı aynı zamanda.

Ve kapak da Michael Whelan’e ait.

Selam @yavanna,

İlk görsel birçok fantastik ve bilimkurgu türündeki esere illüstrasyon yapmış Michael Whelan’ın elinden çıkma. Esasen bunu 1981 yılında çiziyor ve yanılmıyorsam adını “Eye of Cthulhu” koyuyor. Obituary’den önce hatta başka bir grup daha bunu kapak olarak da kullanmak istiyor ancak Obituary kazanıyor bu çekişmeyi. Aşağıdaki fotoğrafta çizimi 1982’de çıkan bir Lovecraft kitabını süslerken de görebilirsin. :slight_smile:

Düzeltme: Şimdi kontrol ettim, kitapta gördüğün iki parçalı çizimin adı “Lovecraft’s Nightmare”'miş. :slight_smile:

9 Beğeni

Teşekkürler harika bilgilendirme oldu.

2 Beğeni

Çizim çok şık ve Lovecraft’ın tekinsiz dünya atmosferini güzel yansıtmış bence

1 Beğeni

Çok güzel bir yazı olmuş. Uzunluğu, içeriği tam kıvamında. Teşekkürler.

1 Beğeni

Şimdiye kadar kimsenin yazmamış olmasının yarattığı şüphe ve tedirginlikle 9. maddenin nerede olduğunu sorabilir miyim? Yoksa sadece madde başlığı mı eksik?

Bende görünüyor ama?

2 Beğeni

Forum üzerinden okuyunca görünmüyor. Site üzerinden okumayı hiç sevmiyorum çünkü beyaz fon gözlerimi yakıyor.

Sanırım Dark tema’dan dolayı çıkmıyor. Beyaz fon’da gözüktüğüne göre :confused:

1 Beğeni