H.P. Lovecraft'ın Yaratıklarına Kısa Bir Bakış

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/dosya/h-p-lovecraftin-yaratiklarina-kisa-bir-bakis/Tuhaf kurgunun en büyük yazarlarından biri olmasının yanı sıra bu türün isim babası da olan H.P. Lovecraft’ın birbirinden ürpertici yaratıklarını sizler için bir araya getirdik. (DEVAMI…)

17 Beğeni

Lovecraft, bende Bradbury ve Poe okuyormuşum gibi bir ruh hali yarattı her zaman. Bu vesile ile adını andığım ağabeylerimin önünde derin bir saygıyla eğiliyorum.

Hangi öyküdeydi hatırlamıyorum ama bir de çatı katıdan çıkan konuşan iğren bıyıklı bir fare vardı. Hep o fareyi merak etmişimdir. Odanın üçgen vari köşesinden farklı bir boyuta geçiliyordu. Fare ile birlikte birde cadı vardı sanırım. Çok oldu umarım doğru hatırlıyorumdur

Dost yayınları
image

1 Beğeni

Dost Yayınları’nın baskısı yok yalnız. Ama çevirinin telif haklarını Alfa alıp 7 kitap halinde yayınladı.
Bu kitabın çevirmeni Hasan Fehmi Nemli’ye de ayrı bir parantez açmalıyız. Bana göre gotik türün şu andaki en iyi çevirmenidir kendisi. O yüzden okuyacaksanız Edgar Allan Poe için İletişim Yayınları baskısını, Lovecraft için Alfa baskısını öneririm.

5 Beğeni

Nadir kitapta var bu arada 2.el düşünürsen. Sonradan çıkanları okumadım ama dost yayınları baya iyiydi

1 Beğeni

Şu an ciltli olarak basmadılar zaten. Bunların da baskıları yenilenecektir. Sonuçta Lovecraft telifsiz bir yazar. Çevirmenle Alfa’nın arası da iyi.(Daha birkaç ay önce Arthur Machen çevirisini yayınlamışlardı.)
Geçen gün mail attım Alfa’ya, bu kitapları ciltli olarak çıkaracak mısınız diye. Bakalım ne zaman cevap verecekler.

1 Beğeni

Ben de onu bekliyorum açıkçası.


En basitinden göstermek gerekirse İthaki’de Lovecraft eserlerinin hepsi basılmış değil. (Mesela resimdekiler gibi) Eğer Karanlık Kitaplık’tan devam edecekseniz eksik eserlerin basılıp basılmayacağını İthaki Soru Hattı’nda dile getirin.

1 Beğeni

Ben de Alfa’dan cevap gelirse paylaşırım.

1 Beğeni

Anlaşılan Alfa ve İthaki 2020’den önce ciltli baskı yapmayacak. O yüzden nerden devam etmek istiyorsan oradan devam et.

2 Beğeni

Hasan Fehmi NEMLİ gerçekten iyi bir çevirmen. Ama Lovecraft’ı ilk ve en iyi çevirenlerden biri de Dost KÖRPE’dir. Gotik Öyküler adlı ilk Lovecraft hikayeleriyle 1995 te hayatımıza girdi. Mitos yayınlarıyla. Giovanni SCOGNAMİLİO’nun önsözüyle. Ondan sonra 6:45, sonra İthaki’deki çevirileri bana Dost KÖRPE deki tadı vermedi.Tabii ki benim düşüncem.

Showtime adlı amerikan kanalında 2005’te 2 sezon olarak yayınlanan Masters of Horror adlı dizinin kreatörü Mick GARRİS tarafından yönetilen (yanlış hatırlamıyorsam) 2. bölümüne konu olan hikaye. Dreams in the Witch-House adlı bölüm.

Düzenleme: Yanlış hatırlıyormuşum. Mick Garris yazarmış. Stuart Gordon yönetmen.

Bu gönderi konu dışı olabilir. Yetkililer tarafından kontrol edilene kadar geçici olarak gizlenmiştir.

1 Beğeni

Nice works. Your art is really good. I hope you are not fake account and you are not only join this forum for web page advertising. :smiley:
Its great pleasure to see real Sam Shearon in this community.

And one day i also want to see some DUNE sketchs for your hands I