Hak Ettiği Değeri Görmediğini Düşündüğünüz Eserler?

Ve Saunders önceliğim olur…

2 Beğeni

Yakın bir zamanda incelemesiyle tanıtımını yapacağım. Dikkatler Rıhtım’da olsun.

3 Beğeni

Zaman Çarkı bence. 20 karakter

1 Beğeni

Diskdünya’nın varlığından ilk defa eski rıhtımda haberim olmuştu. Okuma sırası v3 veya v2 şeklinde bir rehber vardı. O haberi okuyunca ejderha mızrağı yüreğime saplandı dedim bir de böyle mi bir dünya varmış? Ama hala okumadım seriyi. Çünkü hala gözümde büyüyor korkuyorum :Dd

3 Beğeni

Terry Pratchett Kitaplığı (Diskdünya)

Okumana başlamana neden olur mu aceba. :slight_smile:

4 Beğeni

Hahaha bunu da gördüm tabii. Ama 10 ve üzeri kitap olan serileri bekar hayatımın ilerideki yalnız ve uzun gecelerine saklıyorum. Acele etmeyelim sonra sabahlar olmaz :Dd

3 Beğeni

Zaten bekar iken okudun okudun, sonra hanım dı çocuktu derken en az 10 yıl zor vakit bulursun. :slight_smile:

4 Beğeni

Sizlerin izleyip, okuyup, dinlediğiniz, özetle çok sevdiğiniz eserlerin yeterince ilgi görmediğini mi düşünüyorsunuz? Bu başlık altında paylaşıp başkalarını bilgilendirebilirsiniz.

2 Beğeni

Şöyle başlayalım;

Film,

Dizi,

8 Beğeni

Carnivale’in finali nasıl acaba? Heh olmuş bu dedirtiyor mu yoksa yarım mı kalıyor? Benim listemde olan bir dizi fakat sadece iki sezon olması biraz şaşırtıcı.

J.I.D ?
J.I.D (20 karakter)

1 Beğeni

Dizi ne yazik sonunu göremiyor. Oysa benim için tüm zamanlarin en iyi dizisi olabilecek bir yapimdi. Harika müzikler, orjinal konu, yüksek gerilim. Düşük reyting diye bitti diyorlar ama sanki amerikanin karanlik dönemlerine yaptiği göndermeler yüzünden biraz baski gördü diye hatirliyorum.
Üçüncü sezon olsaydi konuyu efsane bir şekilde bağlayip tarihe altin harflerle yazilabilirdi.

Bu sahnede ne duygulanmistim.

1 Beğeni

İsminden ötürü bana Dora Maar’ı anımsattı. Kadının görüntüsü de buna etken olabilir. Genius’taki Maar’a çok benzettim bir anda. Yorumlara baktığımda ya beğenilmiş ya da beğenilmemiş. Konusu benim ilgimi çekmedi. Pek sevmiyorum böyle şeyleri. Sadece öylesine yazdım.

Açık ara liste birincisi Stargate’tir.

@Marius kooş stargate övücez :rofl::rofl::rofl:

3 Beğeni

Vallahi Stargate’tir. Bazı filmler diziler vardır, belli bir bölgeden öteye gidemezler. Diğer bölgelerde çok çok kısıtlı bir kitleye sahip olurlar. Stargate odur resmen. Değişen TV izleyicisi kitlesinin ortasında kalmıştır ne yazık ki.

Gönül isterdi ki bi Game of Thrones kadar ilgi görsün… :frowning:

3 Beğeni

Kitap için şöyle bir başlığımız var.

Bu konuyu film ve müzik üzerinden götürsek daha sağlıklı olur sanırım :slight_smile:

1 Beğeni

Carnivale… İzlediğim en güzel dizilerdendi. HBO, Rome dizisi için iptal etmişti bu diziyi. Keşke Sense8 gibi bir final bölümü yapsalardı en azından. Bazı şeyler çok havada kaldı ancak sonunun tamamlanmayacağını bile bile izlemenizi de öneririrm. Oldukça kaliteli bir diziydi. Bir rahip vardı burada Brother Justin… kötü karakterlik bu kadar mı yakışır. Bir de gelmiş geçmiş en güzel jenerik ve müziklerinden biri bu dizinindir.

2 Beğeni

Kitap olarak underrated gördüğüm eser: Cam Kule. Bana göre bu kitap İthaki bilimkurgu serisinde başı çeken eserlerden birisi olması gerekirken daha yeni baskısı bile senelerdir yapılmıyor. Silverberg gibi bir yazarın değerini bilemiyoruz, bu durum beni gerçekten çok üzüyor.

Dizi olarak underrated gördüklerim ise: Dirk Gently, Brooklyn Nine-Nine, The Expanse. Bu üç güzide dizimiz geçen sene bir anda kanalları tarafından iptal edildi. Brooklyn Nine-Nine’a NBC final yapma şansı verdi, The Expanse’i Netflix -emin değilim- kurtardı, ama Dirk Gently’i sahiplenen olmadı maalesef. Douglas Adams reisimizin güzel evreni yitip gitti :frowning:

Film olarak underrated gördüğüm ise Department Q serisi. Bayılarak izlediğim Danimarka yapımı film serisi, ama kime önersem filmi beğenmiyor. Bence herkes bu seriye bi şans vermeli.

Animasyon olarak underrated gördüğüm American Dad. Bu animasyona o kadar değer verilmiyor ki altyazılı izleyecek site bulamıyorum.

Edit: Animasyon eklemeyi unutmuşum.

2 Beğeni

Herkez filim ismi yazmış bende bir grup ismi yazmak istiyorum. Adı Ufo. phenomenon albümleride albümün içindeki şarkılarda ez az adları kadar underrated.

Birkac şarkısinı dinleyerek ne kadar iyi bir grup olduğunu anlayabilirsiniz.

Edit: şu Digital Remaster olayına gıcık olan birtek benmiyim. Davulardan sanki ciplak vücüda vurunca çikan sesler gibi sesler duydugum hisine kapılıyorum.

Hasan Ali Toptaş o kadar güzel Türkçe kullanıyor ama forumda kimse adını anmıyor.

HEBA’yı okuyalım okutalım.

2 Beğeni