"Hakan: Muhafız"ın İki Sezonu Daha Onayı Kaptı

Kayıp Rıhtım'da tamamını okumak için: "Hakan: Muhafız"ın İki Sezonu Daha Onayı Kaptı – Kayıp Rıhtım

image

Hakan: Muhafız’dan (The Protector) yeni haberler var. Netflix şimdiden dizinin 3. ve 4. sezonları için onayı verdi. (DEVAMI…)

Dizinin ilk sezonunu izledim. Heyecan vermek şöyle dursun çoğu yerinde sıkıldım. İlk bölümden, Ölümsüz’ün kim olduğunu anlamak çok zor değildi. Mantık hataları oldukça fazlaydı. Hikaye kopuk kopuk ilerledi. Tipik “ben kahraman olmak istemiyorum” halleri. Hadi hepsini geçtim, bari konusu iyi olsaydı. Dizide tek hoşuma giden şey; ilk muhafızın savaş meydanındaki görüntüsü oldu. Assasin tarzı görünüyordu. Çok hoştu.

1 Beğeni

O memnuniyeti…

…tartışmasıyla oluşan meraka bağlıyorum. Netflix’in iş modeli, yeni üye çekecek projelere el atmak. Hakan Muhafız, Netflix’in Türkiye piyasasında kendine daha fazla üye çekebilmesinde hatırı sayılır bir katkı elde etmiş olabilir.

Ama bu devem sezonlarının garantilendiği anlamına gelmiyor. Eğer, ilk sezonda eleştirilen yönler ikinci sezonda da devam ederse, Netflix’e Hakan için gelenler, yine Hakan sebebiyle Netflix’ten uzaklaşabilir. Tamam, Netflix tek diziden ibaret değil; Hakan’a gelip aradığını bulamayan, başka yapımlara takılabilir.

Anahtar sezon ikinci sezon; üç ve dördün kaderini, ikinci sezonun Netflix’e kazandıracağı üye ve izlenme sayısı belirleyecek.

Bir de dikkat çekmeyen ama mühim bulduğum bazı sorular var: Hakan dizisinin şu anki başarısında Netflix’in 1 Aylık Bedava’sının etkisi ne kadar, acaba? 1 Ay’lık denemenin sonunda kaç kişi kalacak? Hakan için ya da diğer Netflix içerikleri için üyeliklerini devam ettirecekler mi? Sorular sorular…

Bekleyip sonucu öğreneceğiz.

1 Beğeni

Dizi başarı kriterini sadece Türkiye ile sınırlandırmamak lazım. Ben de iyi bir dizi diyemiyorum maalesef ama İstanbul’da tarihle iç içe geçen bir kurgu oldukça sağlam temele kazık dikiyor demek. Yorumlarda beni şaşırtan derecede olumlu yorumlar var özellikle bakıyorum arap izleyiciler baya övüyor.

Türk yapımlarının Balkanlar ve Ortadoğu’da büyük bir hayran kitleleri oldukları bir gerçek. Büyük ihtimal oradan da olumlu dönüşler var ki Netflix, bir diziye 3 sezon birden onayı kolay kolay vermez ki bu diziye verdi. Tabi Amerika’daki bir dizi sezonuna göre oldukça ucuz da gelmiş olabilir maliyeti :sweat_smile:

3 Beğeni

Netflix Türkiye piyasasına girerken, yerli dizilerin Ortadoğu’daki popülaritesinden faydalanacağı ve hedeflerinden birinin yerli dizilerin yayın haklarını alarak Ortadoğu’ya açılmak olduğu teorileri atılmıştı.

Ha, bu ne kadar gerçeği yansıtır, bilemem. Ama Hakan dizisi o bölgelerde Netflix’in yüzünü güldürmüşse, bu gelişme, yerli oyuncuların yer aldığı yeni Netflix dizilerine kapı aralayabilir.